Gazze’yi hep birlikte imar edeceğiz

Uluslararası Gazze İmar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebu Nasır ve beraberindeki dernek yönetimi, Saadet Partisi’ni ziyaret etti. Yaptıkları imar projeleri hakkında bilgilendirmede bulunan Ebu Nasır, Türkiye’den destek talep ettiklerini ifade etti.

Gazze ve Filistin’de birçok projeye imza atmaya devam eden Uluslararası Gazze İmar Derneği yönetimi, Saadet Partisi’ne bir ziyarette bulundu. Saadet Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Karaman, Atik Ağdağ ve Tacettin Çetinkaya’nın ağırladığı yabancı konuklar, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Gazze ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında Saadet Partisi yönetimine bir sunum yapan misafirler, yapılan projelere Türkiye’den de destek talep ettiklerini ifade etti.

BİTMEZ: FİLİSTİN’E DESTEĞİMİZ HER DAİM SÜRECEKTİR

Ziyarette kısa bir değerlendirmede bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Filistin davasının Milli Görüş hareketi için her daim en önemli mesele olduğunu aktararak, “Erbakan Hocamız siyasete başladığı günden itibaren Kudüs günü kutlamalarını her zaman icra etmiştir. Hatta Erbakan Hocamız, bu alanda bir dışişleri bakanını bile gensoru ile bakanlıktan düşürmüştür. Daha sonraki dönemlerde de bizim desteğimiz her daim devam etmiştir” diye konuştu.

FİLİSTİN KONUSUNDA ERBAKAN ÖRNEK BİR LİDER OLDU

Uluslararası Gazze İmar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebu Nasır ise Gazze özelinde Filistin’in tüm bölgelerinde imar çalışmaları yaptıklarını, bu alanda bu güne kadar birçok alanda projeyi de tamamladıklarını ifade ederek, Saadet Partisi’nde olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Ebu Nasır, konuşmasında Erbakan için Kudüs’ün ne kadar önemli olduğunu da aktararak, “Filistin için yaptıklarından dolayı Erbakan, herkese örnek bir lider olmuştur” dedi. Gazze’de ciddi manada sıkıntılar olduğunu da kaydeden Ebu Nasır, bu konuda Türkiye’den ve diğer İslam ülkelerinden destek beklediklerini söyledi. Ziyaret sonrası ise heyet Saadet Partisi yönetimine bir plaket hediye etti.