Karamollaoğlu: Sanayicinin yanında ol otoyolun değil!

Saadet Partisi Erzincan İl Başkanlığı, 4’üncü olağan kongresini ‘Yeniden Milli Görüş’ şiarı ile büyük bir heyecan ve coşku içinde gerçekleştirdi. Çevre illerin il başkanlarının ve inançlı kadrolarının katıldığı kongre ‘İnançlı Kadroların Büyük Buluşması’ halini aldı. Günlerdir süren kongre hazırlıkları ile Saadet’i bekleyen Erzincan’da, Saadet Lideri Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu’nun kente gelmesi büyük bir coşkuya neden oldu.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Erzincan İl Başkanlığı’nın 4’üncü olağan kongresine katıldı. Yüzlerce partilinin katıldığı kongre büyük bir coşku ve heyecana neden oldu. Yerel ve ulusal basının yoğun ilgi gösterdiği inançlı kadroların buluştuğu bir kardeşlik havasında geçen kongreye, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu, Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz, Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Osman Günay, Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Bayburt İl Başkanı Osman Nuri Temur, Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir katıldı. Farklı siyasi partilerin de davetli olduğu kongreye MHP İl Başkanı Bekir Aksun, CHP Erzincan Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır, BBP İl Başkanı Tolga Altınoluk ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
DEVLET, VATANDAŞIN YANINDA OLMALI


Yoğun katılımın sağlandığı kongrede konuşan Karamollaoğlu, iç politikadan dış politikaya, ekonomiden ülkenin diğer meselelerine yönelik ders niteliğinde tarihi bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yerli otomobil yapın’ talebi ile ilgili, “Eğer böyle bir talepte bulunuluyorsa buna uygun çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için devlet önce sanayicisinin, çiftçisinin yanında olmalıdır. Otoyolun, köprünün yanında değil” açıklamasında bulundu.


MİLLETİMİZ TÜM SIKINTILARI HAYIR İLE ATLATACAK


Kongrede partililere seslenen Karamollaoğlu, ülke ve dünya gündemi ile ilgili ders niteliğinde bir konuşma yaptı. Ülkemizin çok badireli bir dönemden geçtiğini kaydeden Karamollaoğlu, bu badireleri ülkemizin ve milletimizin hayır ile atlatacağına olan inancının tam olduğunu kaydetti.

KAMPLAŞMA OLMASIN DİYE ÇOK UĞRAŞTIK


Nisan ayında gerçekleştirilen anayasa değişikliği referandumunda çıkacak sonuçtan çok, bu sürecin ülkemizde bir kutuplaşmaya neden olmaması üzerinde durduklarını belirten Karamollaoğlu, Saadet Partisi olarak tüm söylemlerinde buna değindiklerini ve kamplaşmanın önüne geçmeye çalıştıklarını söyledi.MİLLET HAKEM OLACAK VE KARAR VERECEK


Önümüzde ülkeyi bir seçim maratonunun beklediğine dikkat çeken Karamollaoğlu, bu süreçte siyasetin ve siyasetçilerin nasıl olması gerektiğine değindi. Karamollaoğlu, “İki sene sonra büyük ihtimalle seçimler olacak. Bir ihtimal var, o da bu sene sonunda da seçimler yapılabilir. Ama seçime giderken aynı itidalle davranmak mecburiyetindeyiz, kötüleyerek değil. Biz düşüncelerimizi, bu memleketin problemlerinin nasıl çözüleceği konusundaki kanaatlerimizi, yeri gelirse projelerimizi ortaya koymaya mecburuz. Milletimiz de hakem olacak, tercihte bulunacak ve milletin tercihine de saygı göstereceğiz” diye konuştu.

BÖLGENİN PROBLEMLERİNİ İRDELEMEYE MECBURUZ


Ülkenin bir diğer önemli sorununun ise terör olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, silah kullanana karşı emniyet ve askerin elbette silah kullanması gerektiğini ancak bu sorunun sadece güvenlik eksenli düşünülerek çözülemeyeceğini vurguladı. Karamollaoğlu, “Silah kullanana karşı silah kullanmadan bu mücadele yürütülemez. Ancak o bölgenin bütün problemi sadece silah mı işte o noktada durup o bölgede yaşayan insanların problemlerini irdelemeye mecburuz” dedi.

TÜKETEN YATIRIMLARI TERK EDİN


Ülke ekonomisi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunduğu konuşmasında Karamollaoğlu, ekonominin duvara tosladığının altını çizdi. “Şu anda Türkiye’nin devletin iç ve dış borcu toplamı 800 milyar lira. Bugünkü yatırım politikası sil baştan değişmeden ülkenin içine girdiği darboğazdan çıkması kesinlikle mümkün değildir” ifadesini kullanan Karamollaoğlu, üretime faydası olmayan yatırımlardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiği çağrısında bulundu.

ARTIK MİLLÎ GÖRÜŞÇÜLERİN AYAĞA KALKMA ZAMANIDIR


Kongreye tek aday katılan ve güven tazeleyen Saadet Partisi Erzincan İl Başkanı Ali Cebeci ise kongreye katılanlara teşekkür ederek, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. Çok zor günler yaşandığını belirten Cebeci, bu günlerin insanlığın Millî Görüş’e ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. Cebeci, “Tüm Millî Görüşçüler artık ayağa kalkma zamanıdır. Biz ayağa kalkarsak ülkemiz kurtulur, ümmet kurtulur, tüm insanlık kurtulur. Dünyaya adil düzen gelir” dedi.


Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu Erzincan'da coşkuyla karşılandı


BU ÜLKE BİZİM


Ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulması için yapılan fitnelere karşı her zaman birliği savunmamız gerektiğini dile getiren Cebeci, “Bu ülke bizim. Ötekileştirme ve ayrımcılık yapmadan tüm vatan evlatları birleşsin. Kardeşliğimiz dosta güven düşmana korku salsın” ifadelerini kullandı.

YERLİ OTOMOBİL SANAYİCİYİ DESTEKLEMEK İLE OLUR


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sanayicilere yönelik yaptığı “yerli otomobilimizi üretin” çağrısının kendisini sevindirdiğini belirten ancak bunun sadece çağrı yapılıp topu sanayiciye atmak ile mümkün olmayacağını belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Eğer böyle bir talepte bulunuluyorsa buna uygun çalışmalar yapılmalıdır. Bunun için devlet önce sanayicisinin, çiftçisinin yanında olmalıdır. Otoyolun, köprünün yanında değil.”