Akile Heyeti, AGD’li öğrencilerle buluştu

Bundan tam 34 yıl önce Milli Görüş’ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocanın talimatıyla İsmail Ergün başkanlığında 6 kişilik Tahtakale esnafı tarafından üniversite öğrencilerine burs vermek amacıyla kurulan Akile heyeti, bu yılki toplantısını da yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.


Gönüllü sivil bir kuruluş olması ve bunun öncülüğünü İsmail Ergün’ün yapacağına karar verilmesinin ardından 34 yıldır çalışmalarına aralıksız devam eden Akile heyeti, her yıl yüzlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye verdiği burslarla, şuurlu nesillerin yetişmesine ve eğitim masraflarının karşılanmasına devam ediyor.

Akile Heyeti, her yıl olduğu gibi bu yılda Üsküdar Evlendirme Dairesi Kubbealtı Salonu’nda AGD’li üniversite öğrencileri ile buluştu. AGD’li Üniversite öğrencilerinin yanı sıra mezun olmuş, çalışma hayatının yükünü tutmuş birçok simada toplantıda yer aldı. Programa katılamayan çok sayıda bursiyer de telgraf ve mesajlar gönderdi.

Program da Akile Heyeti Başkanı İsmail Ergün, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur BULUT’un yanı sıra, Doç. Dr. Nedim Urhan, Sultanbeyli Eski Belediye Başkanı Ali Nabi Koçak, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Esam Genel Başkan Yardımcısı Bekir Tarık Yiğit, Baykar Makina Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Ahmet Bayraktar ve birçok hayır sahibi işadamı, kanaat önderi ve gönüllüler hazır bulundu. Programa telgraf ve mesaj gönderenler arasında Savcı, Hakim, Avukat, Doktor ve bürokratların fazla olması dikkat çekti. Ayrıca Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan da programa telgraf gönderen isimler arasındaydı.

AGD BÜYÜK BİR MİSYON TAŞIYOR


Katılımcılar tarafından AGD’nin çok büyük bir misyon taşıdığı ve mutlaka desteklenmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Önümüzdeki dönemde öğrencilere yapılacak burs çalışmasının önemine binaen gayretin artarak devam etmesi gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın konuşmalarından derlenen video ve sunumlar da yayınlandı. AGD İstanbul Üniversiteler Başkanı Mehmet Yaroğlu yaptığı konuşmada, üniversitelerde AGD’nin yapmış olduğu çalışmaları anlattı.

SİZDE KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ


Akile Heyeti’nin burs çalışmalarına ve AGD İstanbul Şubesi mensubu üniversite öğrencilerine katkı sağlamak isterseniz 0212 534 88 00 numarayı arayarak katkıda bulunabilir veya Türkiye Finans Katılım Bankası Yavuz Selim şubesi Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Hesap No: 933268-1 Iban No: TR96 0020 6000 5300 9332 6800 01 Hesap numarasına zekât ve bağışlarınızı göndererek destek olabilirsiniz.