Vazife şuurunu kaybedemeyiz
Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları İl Divan toplantısında Milli Görüş teşkilatlarında vazife almanın önemine değinen Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, “Aldığımız vazifelerin bilincinde olmalıyız. Bu vazifelerin ağırlığı hiçbir şeye denk değildir. Görevi aksatmak veya bırakmak hayal edemeyeceğimiz sonuçlar doğurabilir. Çünkü biz, “İslam Birliği” ve “Adil Nizam” için çalışan bir teşkilatız” dedi.


Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları İl Divan Toplantısı Adile Mermerci Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Geniş bir katılımla icra edilen toplantıya Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk ve Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Teşkilatı ile çok sayıda partili katıldı. İslam Birliği ve Adil Düzen konularının konuşulduğu il divan toplantısında, Ebru Asiltürk ve Nagehan Gül Asiltürk hanımefendiler birer konuşma yaptılar.

ADİL NİZAMIN TESİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Milli Görüş teşkilatlarında vazife almanın önemine değinen Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, “Zor zamanlardan geçiyoruz ve zor bir iş yapıyoruz. Bu minvalde sizlerle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bir hatırasını paylaşmak istiyorum; Akif, ‘Sultanahmet Camii’ne her gidişimde bir ihtiyar görürdüm. Ne kadar erken gidersem gideyim hep o zat camide oluyordu ve sürekli ağlıyordu. Bir gün sürekli mahzun olmasının sebebini sordum. O da eskiden orduda binbaşı olduğunu, fakat görevini bırakmak istediği zaman Abdülhamid Han’ın ilk önce izin vermediğini, sonra da ısrarı üzerine istifasını kabul ettiğini anlattı. Ancak ihtiyarı ağlatan bir rüyaymış. İstifasından sonra rüyasında orduların Hazreti Peygamber’in önünden geçtiğini, ancak kendi birliğinin başında komutanın olmadığını görür. Peygamber Efendimiz komutanı sorduğunda Sultan Hamid onu azlettiğini söyler. Bunun üzerine Resulullah da onu azlettiğini söyler. Bu rüya bir ihtiyarın sürekli gözyaşı dökmesine sebep olmuştur” diyor. Bu sebeple şu an aldığımız vazifemizin bilincinde olmalıyız. Bu vazifenin ağırlığı hiçbir şeye denk değildir. Vazifeyi aksatmak veya bırakmak hayal edemeyeceğimiz sonuçlar doğurabilir. Çünkü bizim bir hedefimiz var. Biz, İslam birliğini kurmak için çalışıyoruz. Biz, adil nizamın tesisi için çalışıyoruz. Her zaman da çalışmaya gayret edeceğiz. Hepinizi bu şuur ile Allaha emanet ediyorum” diye konuştu.

YENİ DÜNYAYI KURACAK KADROLAR SİZLERSİNİZ

Toplantıya ev sahipliği yapan Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, teşkilat çalışmalarına değindiği konuşmasında, “Bizler yeni Türkiye’nin inşasını yapan hanımlar olacağız inşallah. Yeni dünyanın inşasını yapan hanımlar olacağız. Çünkü yaptığımız çalışmalar sadece bugünü kurtarma çalışması değildir. Bizim çalışmalarımız dünyayı kurtarma çalışmasıdır. İslam Birliği’ni kurma çabasıdır. Adil düzeni kurma çabasıdır. Yetimin karnını doyurma, gözyaşını silme çabasıdır. Allah bu şuur ile cabanızı, gayretinizi artırsın inşallah” dedi.