+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Karamollaoğlu: İslam birliği kurulacaktır

 1. #1

  Karamollaoğlu: İslam birliği kurulacaktır

  Temel Karamollaoğlu: İslam birliği kurulacaktır

  SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İslam birliğinin kurulmasının boş bir hayalden ibaret olmadığını belirterek, "İnanarak söylüyorum ki; İslam birliği kurulacaktır ve o gün bunu hayalcilik olarak görenler söylediklerinden utanacaklardır" dedi.
  SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İstanbul'un fethinin 564'üncü yıldönümü nedeniyle İzmit'te organize edilen Fetih ve Gençlik Şöleni'ne katıldı. Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi ve Mili Gençlik Vakfı tarafından İzmit İsmetpaşa Stadyumu'nda düzenlenen etkinliğe Temel Karamollaoğlu, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partili yöneticiler ve binlerce kişi katıldı. Stadyumda tur atan Temel Karamollaoğlu, konfetiler eşliğinde etkinliğe katılanları selamladı.

  Karamollaoğlu burada yaptığı konuşmada bir ülkenin gücünün tankı, topu, tüfeği değil, imanlı gençleri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

  "Hep söyledik, söylemeye devam edeceğiz. Bir ülkenin gücü tankı, topu, tüfeği değil, imanlı ve ihlaslı gençleridir. Hiç şüphesiz bugün de yeniden bir Türkiye ve adil bir dünyanın umudu, öncüsü yine siz gençlersiniz. Sizler tarih boyunca özgürlüğün, adaletin, hoşgörünün öncüsü olmuş bir medeniyetin varislerisiniz. Sizler bu toprakların hem geçmiş birikimi, hem de gelecek umudunu temsil ediyorsunuz. İdeallerin yerini ihtirasların aldığı, değerlerin yozlaştırıldığı bir dönemde yeni bir dünya umudunu sizler zinde tutuyorsunuz. Hiç şüpheniz olmasın yarınlar bizimdir, yarınlar milli görüşündür. Bayrak düştüğü yerden kalkacaktır. Nasıl ki İstanbul'un fethi karanlık bir çağı kapatıp yeni bir çağ açtıysa, sizlerin çalışmaları da mutlu ve barış dolu bir dünyanın başlangıcı olacaktır. Mili görüş mazeretlerin değil, başarıların adresidir. Mili görüş iman varsa, imkan da vardır inancıyla 70 cent'e muhtaç olduğumuz bir dönemde ağır sanayi hamlesini başlatmış, Anadolu'yu fabrikalarla donatmıştır. Milli görüş kendi benliğinden, tarihinden, değerlerinden uzaklaştırılmaya çalışılan bir millete kendi özgüvenini yeniden kazandırmıştır. Milli görüş, 'İslam terakkiye engeldir' diyen İttihat ve Terakkici anlayışa karşı hızla büyüyüp gelişecek bir mücadelenin tohumlarını atmıştır. Mili görüş, Osmanlı'nın çöküşünden sonra İslam dünyasının batıya karşı kazandığı tek zafer olan Kıbrıs Barış Harekatını gerçekleştirmiştir. Mili görüş dünyayı sömüren G 8 ülkelerine karşı ilk küresel direnişin mimarı olmuştur."

  İslam Birliği'nin kurulacağını öne süren Karamollaoğlu, "Bugün dünyanın en genç ve dinamik nüfusu İslam alemindedir. Dünyanın en engin maden ve petrol yatakları İslam coğrafyasıdır. Bilinmelidir ki Müslümanlar Cenab-ı hakkın kendilerine verdikleri imkanları birleştirdikleri takdirde muazzam bir güç oluştururlar ve insanlığa yöne veriler. Bize diyorlar ki; 'efendim İslam birliğini kurmak sadece boş bir hayalden ibarettir.' Biz de diyoruz ki; eğer hayaliniz yoksa, geleceğiniz de yoktur. Mazlum milletlerin birleşmesini hayal olarak görenler asla emperyal güçlerin esaretinden kurtulamazlar. Erbakan hocamızın ifadesiyle söylüyorum. Bakmayın siz İslam aleminin bugünkü dağınıklığına. Huzurlarınızda inanarak söylüyorum ki İslam Birliği kurulacaktır ve o gün bunu hayalcilik olarak görenler söylediklerinden utanacaklardır. Bu hedefe giden yolda en büyük gücümüz ise siz gençlerin imanı, azmi ve kararlılığıdır" dedi.

  Necmettin Erbakan'la ilgili sinevizyon gösterisinin ardından partili gençler stadyum boyunca yürüyerek ellerindeki bayrak ve flamalarla izleyicileri selamladı. Etkinlikte İstanbul'un Fethi'nin sembolü olan gemilerin karadan yürütülmesi canlandırıldı. El ele tutuşan gençler stadyumun karşısına koşarak savaş alanı olarak tasarlanan alanda fetih askerlerinin namaz kılmasını, Bizans surlarını yıkarak İstanbul'u fethetmesini canlandırdı. Ardından havai fişek gösterisi yapıldı.


 2. #2
  Kalplerin Fethi
  On binlerce fetih sevdalısı, fethin 564. yılında, İslam dünyasından ve Anadolu’nun dört bir tarafından akın akın Kocaeli’ne koştu. Bu ülkenin özü, aslı, tarihi ve kendisi olan Milli Görüş’ün başlattığı ve genç nesilleri kahraman ecdadının ideallariyle buluşturan İstanbul’un Fethi Kutlaması, bu sene de büyük bir coşkuya sahne oldu.


  Kocaeli İsmetPaşa Stadyumu’na akın eden bu ülkenin en kıymetli inançlı evlatları, dünyanın yaşadığı bunalım, terör, zulüm ve buhranlar içinde kıvranan insanlığa kurtuluş muştusu olan Fethin Manasını hatırlattı.

  Ayasofya Camii Meydanı’nı dolduran on binler, sabah namazının ardından İzmit İsmetpaşa Stadyumu’na İstanbul’un fethini kutlamak için akın etti. Kocaeli, tarihi günlerinden birini yaşadı. Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD), İstanbul’un Fethi’nin 564. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen dev organizasyona Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce fetih nesli katıldı. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafirin de katıldığı şölende, stadı hınca hınç dolduran on binler, hiç unutamayacakları bir gece yaşadı. Altmışa yakın ülkeden saygın konukların davet edildiği fetih programı, uluslararası basın tarafından da takip edildi.

  FATİH’İN ATI GİBİ, YÜREKLER DE ŞAHA KALKTI


  Fatih’in atı gibi, yürekler de şaha kalktı. 564 yıl önce, “İstanbul’u fetheden kumandan ne büyük kumandan, onu fetheden ordu ne büyük ordu” hadisine mazhar olmak için atını denize süren Fatih Sultan Mehmet Han’ın atının şaha kalkışı gibi yürekler de o coşkuyla şaha kalktı. Çağ açıp çağ kapatan bir neslin ahvadı tıpkı dedeleri gibi atını denize sürmeden yeni fetihlerin gelemeyeceğini bir kez daha idrak etmiş oldu.

  BU MUHTEŞEM MANZARAYI ANCAK MİLLİ GÖRÜŞ MEYDANA GETİRİR


  Fetih Şöleni’nde konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, muazzam bir mana ile muhteşem bir manzarayı yaşadıklarını kaydetti.

  ASİLTÜRK, “Bu muhteşem manzarayı ancak Milli Görüş meydana getirir. Çünkü Milli Görüş, milletimizin kendisidir, aslıdır, milletimizin inancıdır, milletimizin tarihidir. Milletimiz böyle idi. Bundan dolayı bu büyük coşkuyu yaşamak Milli Görüş’e nasip oluyor. Cenab-ı Hakk’a sonsuz şükürler ederiz” şeklinde konuştu.

  Fetih Şöleni’nde konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, muazzam bir mana ile muhteşem bir manzarayı yaşadıklarını kaydederek, “Bu muhteşem manzarayı ancak Milli Görüş meydana getirir. Çünkü Milli Görüş, milletimizin kendisidir, aslıdır, milletimizin inancıdır, milletimizin tarihidir. Milletimiz böyle idi. Bundan dolayı bu büyük coşkuyu yaşamak Milli Görüşe nasip oluyor. Cenab-ı Hakk’a sonsuz şükürler ederiz” dedi.

  İNSANLIK MERHAMETLİ BİR YÜREK ARIYOR


  Fetih ruhu ile coşmuş on binlere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dünyanın yeni bir fetih anlayışına muhtaç olduğunu belirtti.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağlu şöyle konuştu: “Bugün dünyada milyarlarca insan ya aç yatıyor ya da yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. 1,5 milyar insan çatışma ve terör mağduru. Ortadoğu’daki kaos yüzünden milyonlarca Müslüman mülteci durumunda. Tanımadığı, bilmediği ülkelerde sığınacak bir barınak, merhametli bir yürek arıyor. Tüm bunlar göstermektedir ki, dünya bugün yeni bir fethe muhtaçtır.”

  Fetih ruhu ile coşmuş, on binlere hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dünyanın yeni bir fetih anlayışına muhtaç olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Bugün dünyada milyarlarca insan ya aç yatıyor yada yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. 1.5 milyar insan çatışma ve terör mağduru. Ortadoğu’daki kaos yüzünden milyonlarca Müslüman mülteci durumunda. Tanımadığı bilmediği ülkelerde sığınacak bir barınak, merhametli bir yürek arıyor. Tüm bunlar göstermektedir ki, dünya bugün yeni bir fethe muhtaçtır.”

  CİHADI TERKEDENLER TOPRAKLARINI BiLE KORUYAMAZ


  Bu ülkenin teminatı olan imanlı evlatları olan Anadolu Gençliğinin Başkanı olan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan da, büyük kutlamada yaptığı konuşmada cihadı terkeden Müslümanların, yeni fetihler kazanmak yerine elerindeki toprakları bile koruyamayacaklarına işaret ederek şunları söyledi:

  Cihadı terkedenmüslümanlar küfür karşısında azametlerini yitirirler ve zelil bir duruma düşerler. Oysa biz yeni bir dünyanın kurulacağına inanıyoruz. İkinci Yalta Konferansı yapılacak ve mutlaka yeni adil bir dünya kurulacaktır.”

  Bu ülkenin teminatı olan imanlı evlatları olan Anadolu Gençliğinin Başkanı olan AGD/MGV Genel Başkanı Salih Turhan da, büyük kutlamada yaptığı konuşmada cihadı terk eden Müslümanların, yeni fetihler kazanmak yerine ellerindeki toprakları bile koruyamayacaklarına işaret ederek şunları söyledi: “Cihadı terk eden Müslümanlar küfür karşısında azametlerini yitirirler ve zelil bir duruma düşerler. Oysa biz yeni bir dünyanın kurulacağına inanıyoruz. İkinci Yalta Konferansı yapılacak ve mutlaka yeni adil bir dünya kurulacaktır”

  MİLLİ GÖRÜŞ DE VAR FETiH RUHU DA...


  On yıllardır müminlerine hasret bekleyen mahzun Ayasofya’yı sabah namazında ibadet ve cihat aşkıyla dolduran Anadolu’nun kahraman gençliği, öğleden sonra da İzmit Kocaeli Stadyumu’nda adeta beklenen büyük fethin müjdesini verdi.
  Altmışa yakın ülkeden saygın konukların davet edildiği Fetih programı, uluslararası basın tarafından da takip edildi.

  Dünyaca ünlü hafızlar Kur’an okudu. Lazer gösterileri, kortej geçişleri, fethin canlandırılması, mehteran, sinevizyon ve birçok sanatçının katıldığı programda, ülkedeki dejenerasyona Milli Görüşçü fetih neslinin mücadele aşkı ümit verdi.

  DUYGULU ANLAR YAŞANDI


  İzmit İsmetpaşa Stadyumu sabah saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Her geçen dakika coşku daha da arttı. Törende Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fetih konuşması ve yemini sinevizyon gösterimiyle katılımcılara izletildi. Gösterim duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Şölende, mehter takımının söylediği fetih marşı ve havai fişek gösterisi de büyük beğeni topladı. Lazer gösterileri, kortej geçişleri, fethin canlandırılması, sinevizyon ve birçok sanatçının katıldığı programda, ülkedeki dejenerasyona Milli Görüşçü fetih neslinin mücadele aşkı ümit verdi.

 3. #3
  Ayasofya bizimdir, fetih yakındır
  Saadet dünyası için yeni fetih dönemi başlıyor. Hakkın batıla galebesinin üstünlüğünün timsali olan İstanbul’un Fethi, büyük bir coşkuyla kutlandı. Anadolu Gençlik Derneği’nin İstanbul’un Fethi’nin 564. yılı münasebetiyle “Fetih ve Gençlik” temasıyla düzenlediği fetih kutlaması ilk olarak Ayasofya Camii’NDE sabah namazının eda edilmesiyle başladı.

  YEİSE GEREK YOK... MİLLİ GÖRÜŞ VAR, İMANLI GENÇLİK VAR, FETİH VAR...

  Geçtiğimiz gün Türkiye tarihi bir güne daha şahitlik etti. Ayasofya Camii bahçesinde sabah namazını eda eden on binler daha sonra İzmit’te İstanbul’un fethinin 564. yıl dönümünü kutladı. Yeni fetihlerin özlemiyle yanıp tutuşan fetih nesli, 564 yıl önceki gibi gemileri karadan yürüttü. Yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafirin de katıldığı şölende, stadı hıncahınç dolduran on binler hiç unutamayacakları bir fetih şöleni yaşadı.

  Hakkın batıla galebesinin timsali olan İstanbul’un Fethi, büyük bir coşkuyla kutlandı. On binlerce fetih sevdalısı Fethin 564.yılında, İslam dünyasından ve Anadolu’nun dört bir etrafından akın akın Kocaeli’ye koştu. İlk olarak Ayasofya Camii meydanında sabah namazını eda eden on binler daha sonra otobüslerle İzmit İsmet Paşa Stadyumu’nu hınca hınç doldurdu.

  SADIKLAR KADROSU, SADIKLAR ORDUSUNU SELAMLADI

  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan, on binlerce fetih neslinin hınca hınç doldurduğu stadyumu üstü açık araçta birlikte selamlamasıyla başlayan program, gece saat 00.30’a kadar coşkuyla devam etti.

  EZGİ VE MEHTERAN COŞKUSU

  Çanakkale İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Fatih Daver ve Mehmet Bilir’in okuduğu Kur’an-ı Kerim kıraatiyle gönüllerin coşturarak başlayan Fetih kutlaması, mehter gösterisi ile heyecanı zirveye çıkardı. Ezgileri ve marşlarıyla eserlerini seslendiren AmmarAcarlıoğlu, Kerem Sevil, Osman Gündüz, Yusuf Karaburç, Harun Beyaz, Kemal Faruk ve Savaş Talha Kaçar ise gençlerin coşkusuna heyecan kattı. Bayraklarını bir an olsun elinden bırakmayan coşkulu on binlerin çoğunluğunu oluşturan gençler sık sık “Biz, biz Fatihlerin nesliyiz” diyerek heyecanlarını arttırdılar.

  BÜTÜN DÜNYADAN FETİH İÇİN KOŞTULAR!

  Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın Malezya’daki dava arkadaşı İslam Partisi Genel Başkanı Abdülhadi Avang’ın oğlu İslam Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Muhammet Halil Abdülhadi Avang, HAMAS adına İsmail Heniye’nin Temsilcisi, Basın Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Irak Gençlik Teşkilatı Temsilcisi Ebadiyaİssa, Eritre İslam Partisi Temsilcisi Cemal Mansur ve Mehmet Salih Ömer, Sudan Öğrenci Birliği Başkanı Abdullah İssam, Irak İLAM Başkanı Abdurrahman El Cenabi, Fas Adalet ve İhsan Partisi Temsilcisi Muhammed Emin ile birlikte Avrupa, Afrika ve Asya’dan misafirler, alem-i İslam’ın tam 8 asır boyunca fethetmek için şehadet aşkıyla koştuğu ve 1453 yılındaki Sultan Fatih’in gerçekleştirdiği İstanbul’un Fethi Kutlaması için İzmit’e akın etti. Programda tüm şehitlerin ruhuna Fatihalar okundu.

  AYASOFYA EZANA HASRET

  Fetih’te ilk konuşmayı yapan ve mübarek üç ayların içinde, Şaban ayında İstanbul’un Fethini idrak ettiklerini kaydeden Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Başkanı Salih Turhan, “Kalbimizde biraz burukluk var. Ayasofya 83 yıldır Ezan-ı Muhammedi’ye hasrettir. 438 yıl, 1934 yılına kadar minarelerinden ezan sesi kesilmeyen Ayasofya’nın önünde yüzbinler ile kıyama durduk” diye konuştu.

  YENİ BİR FETİH DÖNEMİNİN BAŞLAMASI LAZIM!

  Gönüllerin yeni fetihler aşkıyla dolduğu AGD’nin İstanbul’un Fethi’nin 564. yılı kutlamasında konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise “Bu muazzam manayı ve bu muhteşem manayı ancak Milli Görüş yapabilir. Milli Görüş dışındakiler böyle bir coşku ve şevk ile böyle bir program yapamazlar. Bu sadece İstanbul’un Fethi kutlaması değil, önümüzdeki yapmamız gereken fetihlerin heyecanıdır. Çünkü bizler bir binanın kenetlenmiş taşları gibi bir araya geldik” dedi. Asiltürk, “Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler olsun. Bu programı böyle muhteşem bir şekilde hazırlayan AGD’mize ve bu büyük davanın bu şekilde ortaya çıkması için katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Asiltürk, “Mekke’nin Fethi, Kudüs’ün Fethi, İstanbul’un Fethi bütün insanlık tarihinin en önemli olaylarıdır. Bu fetihleri her yıl yaşamak, gerekli dersleri çıkarmak, yeni fetihlere hazırlanmak için çok gerekli ve faydalıdır” dedi.

  BAYRAK DÜŞTÜĞÜ YERDEN KALKACAK!

  Heyecanın doruğa çıktığı İstanbul’un Fethi kutlamasında son konuşmayı ise Türk siyasetinin bilge başkanı, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yaptı. “Anadolu gençlik, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya’nın teminatıdır” diyerek bu büyük organizasyonu yapan AGD yönetimine ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Karamollaoğlu, “Fetih, zulme karşı adaleti, sömürüye karşı hakça paylaşımı, baskı ve tahakküme karşı eşitliği savunmaktır. Şartlar ne olursa olsun, doğrunun, iyinin, güzelin hâkim olduğu yeni bir dünya için çalışmaktır” diye konuştu. Karamollaoğlu, “Hiç şüphesiz bugün de Yeniden Büyük Türkiye ve Adil Bir Dünya’nın umudu, öncüsü Milli Görüşçü gençlersiniz. Sizler bu toprakların hem geçmiş birikimini, hem de gelecek umudunu temsil ediyorsunuz. İdeallerin yerini ihtirasların aldığı, değerlerin yozlaştırıldığı bir dönemde, Yeni Bir Dünya umudunu sizler zinde tutuyorsunuz. Hiç şüpheniz olmasın. Yarınlar bizimdir. Yarınlar Milli Görüşündür. Bayrak düştüğü yerden kalkacak” şeklinde konuştu.

  GECENİN KAHRAMANI GENÇLER

  ‘Bin yıl daha bu gençlik’ diyoruz ya, işte bunda ne kadar haklı olduğumuzu gördük Ayasofya’da... Binlerce genç meydanlara sığmadı ve hep bir ağızdan haykırdı “Biz biz Fatihlerin nesliyiz.” İşte bu gençler namaz sonrasında seccadeleri tertiple topladı, belki kendilerine dahi ait olmayan çöpleri toplayan gençler meydanı temizledi. Erbakan Hoca’nın saçtığı tohumların filizlendiğini gösteren gençler Ayasofya Camii’nin zincirlerinin kırılması gerektiğini ve Ayasofya’ya biletle değil abdestle girmek istediklerini haykırdılar.

  AYASOFYA ÖZÜNE DÖNENE DEK

  Ayasofya’ya hasret yürekler bu sene de fetih coşkusunu meydanda buruk bir şekilde yaşarken‘Ayasofya Camii’ne biletle değil, abdestle girmek istiyoruz’ diyen yaşlısı genci Ayasofya özüne dönene dek meydanları dolduracaklarına söz verdiler. Namazın ardından edilen duanın son bulmasıyla beraber binlerce kişi İstanbul’dan Kocaeli’ne fetih coşkusunu aktarmaya yola çıktı.

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •