Milli Görüşçüler sosyal medyada örnek olmalıdır

İSOMDER İl Başkanları Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi…


İSOMDER İl Başkanları Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, her anlamda insanlara örnek olan Milli Görüşçülerin sosyal medyada da örnek olması gerektiğini kaydetti.

İslam Toplumu Sosyal Medya Derneği (İSOMDER) İl Başkanları toplantısı, coşkulu bir şekilde Ankara’da gerçekleştirdi. Sosyal medyanın Milli Duruşu’ndan bahsedilen toplantıya Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile İSOMDER Genel İdare Kurulu Üyeleri, il başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, denetlemenin olmadığı sosyal medyada hakaret, küfür ve iftiraların havada uçuştuğunu söyledi. Sosyal medyayı kullanan Milli Görüşçülerin ise bu duruma alet olmaması gerektiğini belirten Asiltürk, “Sosyal medyada örnek olmalıyız. Diğerleri gibi küfür, hakaret, iftira etmemeliyiz. İşte İSOMDER zaten bu amaçla kuruldu. Sosyal medyada örnek olmamız için” dedi.

SOSYAL MEDYANIN TOPLUM YARARINA KULLANILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan ise yaptığı konuşmada, İSOMDER’inmisyonuna değindi. Uçan, “Toplumu yönlendirmede en etkili araçlardan biri olan sosyal medyanın toplumun yararına kullanılması için geniş istişareler sonucu İSOMDER’i kurduk. Her geçen gerek il bazında ve gerekse Genel Merkez bazında güçlenerek ilerliyoruz. Ülkemizde ve dünyada sosyal medyayı kullananlara iyiyi, güzeli, faydalıyı ve adaleti göstermek ve bu kapsamda paylaşımlarla toplumu olumlu yönde yönlendirmek için çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.