Oğuzhan Asiltürk'ten 'Arap Baharı' değerlendirmesi

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Arap Baharı ve İslam dünyasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kudüs Tv'de Sözün Gücü adlı programa telefon bağlantısıyla katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Arap Baharı sürecine ilişkin konuşan Asiltürk, "Bu devrim değil projedir. Think tank kuruluşlarının planlarını bilmesek farklı bir kanaate ulaşabiliriz ancak bilginin önemi burda ortaya çıkıyor. Bilgi sahibi oldunduğu takdirde bunun farkına varılıyor" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Siyonizmin İslam dünyasını birbirine düşürmeyi amaçladığını kaydetti. Siyonist güçlerin Irak’ı mahvettiğini Suriye'yi paçaladığını aktaran Asiltürk, Türkiye ve İran'ın da hedefte olduğunu belirtti.Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün açıklamalarından satır başları şu şekilde:

-Siyonistler Abdulhamid Han’ın azledilmesi, Osmanlı’nın yıkılması ve hilafetin kaldırılması için çalışmalarda bulundular. İslam dinini ortadan kaldırmayı amaçladılar. Bu doğrultuda karar aldılar. Ve o tarihten bu yana değişik yollarla çalışma yürüttüler.

-Condeliza Rice’ın sözünü unutmamamız lazım. Bu söz Rice’dan önce de RAND Corporation tarafından dile getirilmiştir.

-Batı ve Siyonist güçler, toplum mühendisliği adı altında İslam coğrafyasında bir takım çalışmalarda bulundu. İslam coğrafyasındaki durumlardan yararlanarak bir hareket başlatmaya karar verdiler. İlk uygulamasını da Tunus’ta yaptılar.

-Tunus’ta kendisini yakan kişinin CIA tarafından eğitildiği ortaya çıktı. Bu olayların başlamasıyla birlikte tüm İslam aleminde bunun propagandası yapıldı. Bu tüm dünyada yapıldı. Batı tarafından bir hava meydana getirildi.

-Arap ülkelerinde idarelere karşı tepki vardı. Fakat hep birlikte bir işin yapılması tek merkezden kontrolü gerektirir. Bu think tank kulüpleri tarafından planlandı. 40 yılı aşkın bir çalışmadır bu.

-Erbakan’a yapılanlar hep Siyonizmin planları doğrultusundaydı.

-Batı, ülkeleri işgal etmektense ülkelerdeki insanları ele geçirmeyi planladı.

-Bizim 4 partimizi 'İslamı istiyorsunuz' diyerek kapattılar. Bunu bu milletin insanlarının eliyle yaptılar.

-İhvanı Müslimin hareketini adeta yok ettiler. İhvan mensubu binlerce genci kurşunlayıp öldürdüler.