Genç Saadet’te devir-teslim gerçekleşti

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini 5 yıldır sürdüren Fatih Aydın’ın sosyal işlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak görevlendirilmesinden sonra gençlik kolları başkanlığı görevine Salih Akyüz getirilmişti.


Ankara’da gerçekleştirilen il başkanları toplantısında Fatih Aydın ve dönemindeki başkanlık divanı üyeleri de görevlerini Salih Akyüz’le birlikte oluşturulan yeni yönetime devretti.FATİH AYDIN: GENÇLİK, TOPLUMUN HAZİNESİDİR


Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, gençliğin ve gençlik çalışmalarının önemini anlattı.

Aydın, “Gençlik, toplumun hazinesidir. Bu hazinenin işlenerek ve geliştirilerek milletimiz, ülkemiz, coğrafyamız ve dünyamıza faydalı bireyler, yüksek ahlaklı sahibi, nitelikli nesiller yetiştirilmesi en mühim meseledir. Bu konuda gayret gösteren Milli Görüş Hareketi ve onun temsilcisi olan Saadet Partisi de en dinamik ve en güçlü gençlik yapılanmasına sahiptir. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görevi beraberce yürüttüğümüz arkadaşlarımızın gayretinden daha fazla gayreti görevi devrettiğimiz kardeşlerimizin de göstereceğinden şüphemiz yoktur. Allah yardımcınız olsun” diye konuştu.SALİH AKYÜZ: CANLA BAŞLA GAYRET EDECEĞİZ


Görevi devralan Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz de kendilerine yüklenen sorumluluğun farkında olduklarını ve bu ağır mesuliyetin gerektirdiklerini yapma gayretinde olacaklarını vurguladı.

Akyüz, “Hareketimizin ve partimizin en dinamik teşkilatı olan Gençlik Kollarımız’a bugüne kadar emek vermiş olan bütün büyüklerimize ve başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu yolda mücadele ederken dünü bilerek, yarına bugünden hazırlanma gayreti içerisinde olacağız. Kısa bir sürede ekibimizi kurmuş olmanın bahtiyarlığını yaşarken, bugüne kadar beraber çalıştığımız arkadaşlarımızı da üst kademelere ve komisyonlara uğurlanmanın sevincini ve hüznünü de bir arada yaşıyoruz. Gençlik çalışmalarımızın kalitesi ve niteliği camiamızın geleceğinin şekillenmesi bakımından büyük bir önem arz etmektedir. Bunun bilincindeyiz ve bu ağır mesuliyetimizin de farkındayız. İnşallah Genel Merkez’den sandık kurullarına varıncaya dek çelikleşmiş gençlik teşkilatlarımızın azmi, gayreti ve heyecanıyla partimizin daha da güçlenmesine vesile olacak çalışmaları gerçekleştirmek için canla başla gayret edeceğiz” şeklinde konuştu.

Toplantıda görevi devreden Gençlik Kolları Başkanlık Divanı’nın eski üyelerine de plaket takdimleri ile teşekkür edildi. Daha sonra eski ve yeni üyelerle birlikte toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirildi.