Ahmet Hakan, Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu ile görüşmesini anlattı

Hürrriyet yazarı Ahmet Hakan, partisinin bir dizi programı kapsamında İstanbul'a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi... Ahmet Hakan, Saadet Lideri Karamollaoğlu ile görüşmesinin detaylarını anlattı.


Hürrriyet yazarı Ahmet Hakan, partisinin bir dizi programı kapsamında İstanbul'a gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Borsa Restaurant'ta bir araya geldi. Ahmet Hakan bugünkü Hürriyet gazetesindeki köşesinden Saadet Lideri Karamollaoğlu ile görüşmesinin detaylarını anlattı.

Gazeteci yazar Ahmet Hakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan, “Milli Görüş'ün temel direklerinden” diye bahsetti.

İşte Ahmet Hakan'ın “Erdoğan referandumda kaybederse ne olur?” (16 Ocak 2017) başlıklı yazısının “Temel Karamollaoğlu ile dün, bugün ve yarın” konulu bölümü;


MİLLİ Görüş’ün temel direklerinden Temel Karamollaoğlu, artık Saadet Partisi Genel Başkanı...

Kendisiyle İstanbul’da buluştum.

Buluşmadan notlar aktarıyorum:

*

- Biraz Sivas’tan söz ettik. “Karamollaoğlu” soyadının nereden geldiği üzerine hasbıhal eyledik.

*

- Temel Bey’in dayısı uzun yıllar CHP Senatörü imiş... “Bizim sülalede çok CHP’li var” diyor.

*

- Erbakan Hoca’dan hatıralar... Bu küçük sohbetin ana konularından biri oldu.

*

- Hatırlıyorum: 1979’da, o yıl ben küçük bir çocukken Amasya’nın Suluova kazasında bir konferans vermişti Temel Bey... “Sizi ilk orada görmüştüm” deyince... “Galiba kısmi senato seçimi için gitmiştim Suluova’ya” dedi.

*

- Saadet Partisi Genel Başkanı seçildikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmiş Temel Bey... Cumhurbaşkanı’na anayasa değişikliğiyle ilgili partisinin görüşlerini içeren bir mektup sunmuş.

*

- “Saadet Partisi, başkanlık sistemine karşı değil” diyor Temel Bey. Ama hemen ardından da ekliyor: “Bizim savunduğumuz başkanlık sistemi, kuvvetler ayrılığının olduğu, Meclis’in şahsiyetinin korunduğu, cumhurbaşkanının parti genel başkanı olmadığı bir başkanlık sistemidir.”

*

- “Meclis’ten geçerse referandumda Saadet Partisi ne yapacak” diye soruyorum Temel Bey’e. Verdiği cevap şu: “Biz parti başkanlarını, grup başkanvekillerini, milletvekillerini iyi niyetle uyarıyoruz. Meclis’ten geçene kadar bu pozisyonumuzu koruyacağız. Meclis’ten geçtiğinde de oyumuzun rengini kamuoyuna açıklayacağız.”

Kaynak: Hürriyet