Mekke sevdalısı yürekler salonlara sığmadı

Diyarbakır’dan Edirne’ye, Samsun’dan Hatay’a kadar, Mekke sevdalısı yüzbinler, önceki gece yine salonları coşkuyla doldurdu...


Diyarbakır’daki programda AGD Diyarbakır Şubesi Başkanı Abdurrahman Ergin, yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin bulunduğu, şehirlerin anası Mekke şehrinin fethini, özellikle genç nesle her yıl tekrar hatırlatmanın önemine inandıklarını söyledi. Din Bir Der Başkanı Muhittin Yıldırım ise Mekke’nin, İstanbul’un ve Diyarbakır’ın fethinin Müslümanlar için büyük fetih olduğunu belirtti.

GENÇ NESİLLER FETİH KAVRAMINI ANLAMALI

AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, “Genç nesiller mutlaka fetih kavramını anlamalı, fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır. Biz, alemlere rahmet olarak gönderilmiş bir kutlu peygamberin, önderimiz, efendimiz ve peygamberimizin komutasında gerçekleşen Mekke’nin fethini her yıl yeniden kutlayarak küresel emperyalist kuşatmaya kültürel bir kuşatmaya cevap verdiğimizin farkındayız.” Program, spor gösterileri, Grup Genç’in konseri, Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması ödül töreni ve umre kurasıyla sona erdi.

BATI’NIn OYUNLARINA KARŞI DİKKATLİ OLMALIYIZ

AGD Uşak Şube Başkanı Ahmet Özdemir, yaptığı konuşmada, “Emperyalist güçler İslam dünyası üzerindeki oyunlarını artırarak sürdürüyor, yaşanılan savaş ve çatışma ortamının bir an önce son bulması en büyük dileğimiz.” dedi. Dernek üyesi öğrencilerin kortej yürüyüşünün ardından şiirler okundu, çeşitli spor yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Etkinlik sinevizyon gösterisi ile son buldu.

EFENDİMİZİ ÖRNEK ALAN GENÇLERİN YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Antalya’da, Mekke’nin fethinin 1386’ncı yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) düzenlediği etkinlikle kutlandı. Kepez Belediyesi Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim okunup, duaların edildiği programa çok sayıda vatandaş katıldı. AGD Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammet Pişirici, programda yaptığı konuşmada, Mekke’nin fethiyle halkın İslam ile şereflendiğini, zulmün sona erdiğini söyledi. Fetihle adaletin ve düzenin sağlandığını anlatan Pişirici, “AGD olarak Efendimizi örnek alan gençlerin yetişmesi için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreç önümüzdeki süreçte geçecektir. Ülkemizi daha güzel günler beklediğine inancımız tamdır.” diye konuştu.

AGD’Lİ BİR GENÇ KÖTÜ NİYETLİ OLAMAZ

Fatih Anadolu Gençlik Derneği’nin tertip ettiği ‘Mekke’nin Fethi’ programı da yoğun bir katılımla Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programda konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut “Anadolu Gençlik Derneği’ne gelen bir genç kötü niyetli olamaz” dedi.

'Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturuyla yola çıkan Anadolu Gençlik Derneği, Mekke’nin Fethinin 1386’ncı yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. 81 il, 600 noktada gerçekleşen ve fetih ruhunun yeniden teneffüs edildiği fetih programlarına yüz binlerce vatandaş katıldı. İstanbul Fatih Anadolu Gençlik Derneği’nin tertip ettiği ‘Mekke’nin Fethi’ programı da yoğun bir katılımla Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programda konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, “Anadolu Gençlik Derneği’ne gelen bir genç kötü niyetli olamaz” dedi.

Yeni yılda başta Suriye olmak üzere savaş nedeniyle dökülen kanların son bulması için temennide bulunan Bulut, “İslam ülkelerinde kan ve gözyaşının bitmesinin yolu ümmet olma bilincinden geçmektedir. Hep birlikte İslam ülkelerinde dökülen kana dur demek için birlik ve beraber olmamız lazım. AGD’ye gelen bir genç kötü niyetli, yanlış düşünceli olamaz. Bugün elhamdülillah Anadolu Gençlik Derneği olarak, Türkiye genelinde 600’ü aşkın noktada Mekke’nin Fethi programları düzenleniyor. Kelime olarak ‘açmak’ anlamına gelen fetih, yüreklerin ve yolların tevhide açılmasıdır. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır. Fetih, insanların temel hak ve özgürlüklerini gasp eden zulüm düzeninden adil bir düzene geçen yolun açılmasıdır” ifadelerini kullandı.MEKKE’NİN FETHİ BATILIN YOK OLUŞUDUR

Mekke’nin fethinin çile, özlem ve sevda olduğunu dile getiren AGD Fatih Şubesi Başkanı Osman Oktar ise, “Mekke’nin fethi, güven, sabır, zafer ve kurtuluştur. Mekke’nin fethi, iman, ilim, itaat, teslimiyet, huzur ve sevinçtir. Mekke’nin fethi halkın hâkimiyeti ve şahlanışı, batılın ise yok oluşudur” şeklinde konuştu. Mekke’nin Fethi programı, Siyer-i Nebi Yarışması’nda başarı elde eden öğrencilerin ödül almasından sonra Grup Kıyam’ın ezgi ve marşlarıyla son buldu.

İSLAM BİRLİĞİNİ DERHAL KURMALIYIZ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kağıthane Şubesi ile Milli Gençlik Vakfı (MGV) iş birliğiyle Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümü kutlandı. Yahya Kemal Spor Salonunda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda AGD İlçe Başkanı Cihan Koçyiğit bir konuşma yaptı. Konuşmasına 15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadelede şehit olanları anarak başlayan Koçyiğit, Suriye, Irak, Arakan ve Afganistan’da yaşanan çatışmalara değindi. Koçyiğit, “Tüm bu yaşanan acılar bize İslam birliğini ve yeni bir dünya kurmamız gerektiğini gösteriyor” dedi. Mehteran konseri, ezgi ve marşlar davetlilerce ilgiyle izlenirken, etkinlik Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni ve hediye çekilişiyle sona erdi.


DİNİNE VE DEVLETİNE BAĞLI GENÇLER YETİŞTİRMELİYİZ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Trabzon Şubesi de Mekke’nin Fethi’nin 1386’ncı yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. 19 Mayıs Spor Salonu’ndaki program, mehter takımı gösterisi ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan AGD Trabzon Şube Başkanı Abdurrahman Şimşek, 81 ilde program düzenlediklerini söyledi. Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 42 yıl önce gençlerin vatanlarına, dinlerine ve devletlerine bağlı yetişmeleri, Türkiye sevdalısı olmaları, güçlerini imanlarından, şanlı tarihlerinden, milli değerlerinden ve öz benliklerinden alan ahlak ve maneviyat neferleri olmaları için gençlik çalışmalarını başlattığını belirten Şimşek, AGD olarak gençlerin yetişmesine önem verdiklerini vurguladı.

MEKKE ŞEHİRLERİN ANASIDIR

AGD Batman Şubesince Yeni Kültür Merkezi konferans salonunda Mekke’nin Fethi’nin yıl dönümünün kutlanması amacıyla düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. AGD Batman Şube Başkanı Lokman Özkan, programda yaptığı konuşmada Mekke’nin Fethi kutlamasını geleneksel hale getirdiklerini söyledi. AGD’nin Türkiye’nin 81 ilinde bu saatte Mekke’nin Fethi programını yaptığını bildiren Özkan, şöyle dedi: “AGD olarak geleneksel hale getirdiğimiz Mekke’nin Fethi programını icra ettik. Bugün bu saatte Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 600 noktada Mekke’nin Fethi programı icra edildi. Çünkü bugün Hristiyanların yılbaşı olan Noel Bayramı. Biz de buna alternatif olarak Batının kokuşmuş değerlerine bir cevap olarak, kapitalizme karşı bir cevap olarak Mekke’nin Fethi programını icra ettik. Kabe bütün Müslümanların kıblesidir. Mekke şehirlerin anasıdır. Biz de şehirlerin anası olan Mekke’nin Fethi yıl dönümünü kutlamaktan onur duyarız.”

FETİH ANLAYIŞI VE ŞUURU SIKINTILARIN YEGÂNE İLACIDIR

AGD Antakya Temsilciliği’nce Hatay Meslek Eğitim Kursu (HATMEK) Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi. Gecede konuşan AGD Antakya Temsilcisi Mehmet İncecik, 1 Ocak 630 yılında Mekke’nin Fethi ile Müslümanlar tarafından en büyük zafer kazanıldığını aktararak, ‘’Fetih, bütün sahte ilahlara ‘la ilahe’ demektir. Fetih, kula kulluğa hayır diyerek zalim diktatörlere, zulüm getiren ideolojilere ‘hayır’ diyerek yürekleri âlemlerin Rabbiyle buluşturmaktır. Fetih, izzet ve şerefle bütün inanları tanıştırma mücadelesidir. Bu kutlu gayede karşısına çıkanlarla en güzel şekilde mücadele etmektir. Müslümanların fetih anlayışı ve şuuru bugünün dünyasında yaşanan sıkıntıların yegâne ilacıdır. Yeryüzü yeni bir fetih nesli beklemektedir” diye konuştu. Geceye Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vatandaşlar katıldı.

HİÇBİR EMPERYALİST ÜLKENİN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMEYECEĞİZ

Adana’da, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Mekke’nin Fethi programı Menderes Spor Salonu’ndaki program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Mısır’dan gelen Hafız Mısırlı Ömer Abdulkadir, etkinliğe katılanlara Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundu. AGD Adana Şubesi Başkanı AbdulazizKıranşal, yaptığı konuşmada, hiç bir emperyalist ülkenin önünde diz çökmeyeceklerini ifade ederek, “15 Temmuz’da beceremediler hiç bir zaman beceremeyecekler. Avrupa Birliği’nin kapısında 54 yıl bekledik. ama nafile. Erbakan hocamızın dediği gibi gavurdan dost domuzdan post olmaz” dedi.

İYİLİĞİN DOĞRULUĞUN HÂKİM OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

AGD Elazığ Şubesince Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile süren program, şiir, ilahi dinletileri ve sinevizyon gösterisi ile devam etti. AGD Elazığ Şube Başkanı Recep Koca, öteden beri inançlı ve çalışkan bir gençlik yetiştirmenin gayretinde olan bir dernek olduklarını belirtti. İyiliğin doğrunun yeryüzüne egemen olması için çalıştıklarını ifade eden Koca, aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan her insanı kardeş bildiklerini vurguladı. İslam’ın hayatın her alanını kuşattığını kaydeden Koca, “Böyle bir inancın mensupları olarak bu gece sizlerle birlikte buradayız. Kâbe yeryüzündeki bütün Müslümanların kıblesidir. Mekke şehirlerin anasıdır” diye konuştu. Hatip Harun Macit’in Mekke’nin Fethi ile ilgili sunum yaptığı program, ilahiler ve ezgilerle sona erdi. AGD Mardin Şubesince Atatürk Kültür Merkezi’ndeki program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayarak, sinevizyon ve şiir dinletisi ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan AGD Mardin Şube Başkanı Naim Eryiğit, AGD’nin çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Khalid El-Awaısı’nın konuşmasının ardından Siyer-i Nebi sınavında dereceye girenlere ödülleri verildi.

EFENDİMİZİ ÖRNEK ALAN GENÇLERİN YETİŞMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Antalya’da, Mekke’nin fethinin 1386’ncı yıl dönümü, Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) düzenlediği etkinlikle kutlandı. Kepez Belediyesi Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim okunup, duaların edildiği programa çok sayıda vatandaş katıldı. AGD Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammet Pişirici, programda yaptığı konuşmada, Mekke’nin fethiyle halkın İslam ile şereflendiğini, zulmün sona erdiğini söyledi. Fetihle adaletin ve düzenin sağlandığını anlatan Pişirici, “AGD olarak Efendimizi örnek alan gençlerin yetişmesi için çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreç önümüzdeki süreçte geçecektir. Ülkemizi daha güzel günler beklediğine inancımız tamdır” diye konuştu. Pişirici, Mekke’nin fethinin 1386’ncı yılını kutlayarak, alçak terör saldırılarında şehit düşenleri rahmetle andığını ifade etti. Konuşmaların ardından, mehteran takımı gösteri sundu.

GENÇ NESİLLER MUTLAKA FETİH KAVRAMINI ANLAMALI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi de Mekke’nin fethinin 1386. yılı dolayısıyla etkinlik düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’ndeki program, mehter takımı gösterisi ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, programda yaptığı konuşmada, İslam’ın hayatın her alanını kuşattığını söyledi. Kabe’nin yeryüzündeki tüm Müslümanların kıblesi olduğunu belirten Parlak, şöyle devam etti: Mekke şehirlerin anasıdır. Biz şehirlerin anası Mekke’nin fethinin önemini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmak gerektiğine inanıyoruz. Genç nesiller mutlaka fetih kavramını anlamalı, fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır. Biz, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş bir kutlu peygamberin, önderimiz, efendimiz ve peygamberimizin komutasında gerçekleşen Mekke’nin fethini her yıl yeniden kutlayarak küresel emperyalist kuşatmaya kültürel bir kuşatmaya cevap verdiğimizin farkındayız.” Program, spor gösterileri, Grup Genç’in konseri, Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması ödül töreni ve umre kurasıyla sona erdi.
yaşanılan savaş ve çatışma ortamının bir an önce son bulması en büyük dileğimiz.

Mekke’nin fethinin bin 386’ncı yılı, Uşak’ta Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen etkinlikte kutlandı. Atatürk Spor Salonu’ndaki kutlama programı, Hafız Ömer Fatih Aşçı’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından AGD Uşak Şube Başkanı Ahmet Özdemir, yaptığı konuşmada, 81 ildeki 600 merkezde düzenlenen etkinliklerle Mekke’nin fethinin bin 386’ncı yıl dönümünün kutlandığını söyledi. Konuşmasında İslam dünyasına birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Özdemir, “Emperyalist güçler İslam dünyası üzerindeki oyunlarını artırarak sürdürüyor, yaşanılan savaş ve çatışma ortamının bir an önce son bulması en büyük dileğimiz” dedi. Dernek üyesi öğrencilerin kortej yürüyüşünün ardından şiirler okundu, çeşitli spor yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Etkinlik sinevizyon gösterisi ile son buldu.

ŞEHİTLERİMİZE RAHMET OKUDULAR

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Samsun Şubesi de geniş katılımın olduğu bir program düzenlendi. Hasan Doğan Spor Salonu’ndaki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye birincisi hafız İshak Danış’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Semazen gösterilerinin ardından Siyer-i Nebi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Gecede söz alan AGD Genel Başkan Yardımcısı Metin Yüksel Dinçaslan, Samsun’dan 11 bin öğrencini katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’na ülke genelinde ise 400 bin gencin katıldığı ifade etti. AGD Samsun Şube Başkanı Şenol Altun ise terör saldırılarında şehit düşenlere Allah’tan rahmet diledi.

EMPERYALİST VE KÜLTÜREL BİR KUŞATMAYA CEVAP VERİYORUZ

Diyarbakır’da da Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümünü dolaysıyla Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından çeşitli programlar gerçekleştirildi. AGD Diyarbakır Şubesi’nce Mekke’nin Fethi’nin 1386. yıl dönümünü dolaysıyla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, Ulu Cami İmam Hatibi Emin Mülayim’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. AGD Diyarbakır Şubesi Başkanı Abdurrahman Ergin, yaptığı konuşmada, tüm Müslümanların kıblesi olan Kabe’nin bulunduğu, şehirlerin anası Mekke şehrinin fethini, özellikle genç nesle her yıl tekrar hatırlatmanın önemine inandıklarını söyledi. Ergin, “Önderimiz, Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) komutasında gerçekleşen Mekke’nin fethinin her yıl yeniden kutlayarak küresel emperyalist kuşatmaya, kültürel bir kuşatmaya cevap verdiğimizin farkındayız” dedi. Genç nesillere mutlaka fetih kavramının anlatılması gerektiğini vurgulayan Ergin, gençlerin fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeleri gerektiğini ifade etti. Din Görevlileri Birliği Derneği (Din Bir Der) Başkanı Muhittin Yıldırım ise Mekke’nin, İstanbul’un ve Diyarbakır’ın fethinin Müslümanlar için büyük fetih olduğunu söyledi. Tiyatro ve sinevizyon gösterisi ve şiirlerin okunmasının ardından Siyer-i Nebi Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Öte yandan, programda Halep yararına kermes düzenlendi.