Saadet Partisi'nden “terörü tel'in, şehitlerimize dua”


Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Beşiktaş'ta meydana gelen ve 44 şehit verdiğimiz saldırılar dolayısıyla, acı olayın meydana geldiği 'Şehitler Tepesi'nde basın açıklaması yaptı.

İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan menfur terör saldırısının ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, binlerce kişinin katılımıyla “Şehitler Tepesi” adı verilen yerde terörü tel’in ederek, basın açıklaması yaptı. Programda konuşan İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, "Her şeyden önce kayıplarımızı, şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Başta aileleri olmak üzere, aziz milletimize sabırlar, metanetler temenni ediyoruz. Burası Türkiye! Herkes bilmeli ki, bu millet huzurunu, barışını, kardeşliğini tehdit eden girişimlere karşı daha çok kenetlenir, daha çok bilinçlenir ve tuzakları boşa çıkarır. Hiçbir terörist faaliyet bizi birbirimize düşman edemedi, edemez. Bu milletin ruh köküne aykırı hiçbir düşünce bu toplumda karşılık bulamaz. Millet olarak Allah’ın izniyle nasıl bir coğrafyayı vatan edindiğimizin ve ne tür bir sorumluluğa sahip olduğumuzun farkındayız" dedi.

“AMAÇ YENİ BİR DÜNYA’NIN KURULMASINI ENGELLEMEKTİR”


Terör örgütlerini dış güçlerin kullandığına dikkat çeken Aydın, "Şüphesiz terör çok farklı amaçlarla, çok çeşitli yapıların taşeronluğu şeklinde tezahür eder, ettirilir. Ülkemiz, 40 yılı aşan zamandan bugüne kökü dışarıda örgütlerin doğrudan hedefi haline getirilmiştir. Amaç bu coğrafyada her açıdan, madden ve manen güçlü bir Türkiye olmasın diyedir. Mazlum coğrafyalara öncülük, önderlik yapacak Yeniden Büyük Türkiye olmasın diyedir. Adil temeller üzerine inşa edilmiş Yeni Bir Dünya kurulmasın diyedir. Irkçı Siyonizm’in Büyük İsrail hedefinin önünde bir engel kalmasın diyedir" dedi.

“BİZ BU TOPRAKLARI BİN YILDIR VATAN EDİNMİŞİZ”


Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Milli Görüş tarifine benzer satırlarla devam ettiren İl Başkanı Birol Aydın, sözlerine "Bizi dipsiz kuyulara itmek ve çatışma ortamlarıyla birbirimize düşürmek isteyenlere söyleyeceğimiz söz şudur; biz bu toprakları bin yıldır vatan edinmişiz. Nice zor süreçlerden geçtik de hiçbirine boyun eğmedik. Bu yaşananlara mı eyvallah diyeceğiz. Malazgirt’e bakanlar bunu görür, İstanbul’un fethinde karadan giden gemileri hangi iradenin yürüttüğünü bilenler bunu anlar, İstiklal harbinde yokluklar içinde verilen mücadelenin gücünü hissedenler ve nihayetinde Kıbrıs zaferi gibi bir destanı bu millete armağan edenleri tanıyanlar bilirler ki, bu millete kurulan hiçbir kuşatma girişimi başarıya ulaşamayacaktır. Annelerin semaya açılan avuçları, babaların onur ve vakar dolu duruşları, çocukların ufka doğru attıkları adımlar en kısa zamanda özlenen, istenen ve beklenen günlerin müjdecisi olacaktır" şeklinde devam etti.

"Bu menfur saldırılar inşallah milletimizin daha fazla kenetlenmesine, teröre karşı tek yürek olmasına sonuç doğuracaktır" müjdesini veren Aydın, açıklamayı "Allah milletimizin yardımcısı olsun" diyerek bitirdi.

Açıklama sonrasında katılımcılar tekbirler eşliğinde dağıldı.