'İslam Birliğini ilan etmek bu gençliğe nasip olacak'


Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Üniversite Komisyonunun organize ettiği; 81 il, Kıbrıs ve Azerbaycan’dan gelen Üniversite, Fakülte, Meslek Yüksekokulu ve Yüksekokul başkanlarının katıldığı 2 gün süren ‘Okul ve Birim Başkanları’ toplantısı sona erdi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Üniversite Komisyonunun organize ettiği ve 81 ildeki Üniversite, Fakülte, Meslek Yüksekokulu ve Yüksekokul başkanlarının katıldığı ‘Okul ve Birim Başkanları’ toplantısı Ankara, Kızılcahamam’da gerçekleştirildi. 1500 Üniversite öğrencisinin bir araya geldiği iki gün sürdüğü kamp sona erdi. AGD Genel Merkez Üniversite Başkanı Ömer Faruk Yazıcı’nın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk katıldı.“MEVCUT SİSTEMİN SİGORTASI; SİYONİZM”


Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AGD Genel Merkez Üniversite Başkanı Ömer Faruk Yazıcı yeni görev alan üniversitelileri tebrik etti: “Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın, bu dava üzere ölmeyi nasip etsin. İslam toprakları başta olmak üzere, dünyayı kendi mekanizmalarını işletmek adına bölen, kurttan beter bir anlayışıyla nimetleri taksim eden, zalimlik yaparak kan ve gözyaşını reva gören mevcut sistemin sigortası, oyun kurucusu Siyonizm’in planları sizlerin gayretiyle yerle bir olacaktır Allah’ın izniyle. Heyecanımızı yapay, geçici şeyler üzerine inşa edersek 1 yıl sonra başka şeylerin peşinden koşarız. Ama heyecanımızı İmanımızdan alırsak bu vazifelerin imani bir gereklilik olduğunu unutmaz isek ömür boyu bu davaya olan mensubiyetimizle yaşar gideriz.”

HABERE AİT FOTOĞRAFLARA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ


İFSAT VE TALANA KARŞI İMAR VE ISLAH


Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan’ın da bir sunum gerçekleştirdiği toplantının öğleden sonraki oturumunda Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk konuştu. “Biz kimiz ve ne istiyoruz?” adlı bir sunum gerçekleştiren Genel Başkan Salih Turhan bunu nasıl gerçekleştireceklerini şöyle anlattı: “Hazreti İsa(as)’ın ardından yaklaşık 6 yüzyıl sonra, 610 yılında Cenab-ı Allah tekrar insanlara seslendi. Mekke’de Abdullah’ın oğlu Efendimiz (sas) son elçi olarak görevlendirildi. Mekke’de 13 yıl süren çetin bir dönemin ardından Müslümanlar 622 yılında hicret ettikleri Yesrib’de adil bir yönetim ve sömürünün olmadığı bir pazar kurdular. Ensar ve Muhacir kardeşliği tesis edildi. Yesrib Medine oldu. Hazreti Adem’le başlayan ve fakat defalarca tahrif edilen ve unutulan vahiy, dönem dönem gönderilen peygamberlerle yeniden insanla buluştu, her seferinde yine tahrif edildi, yine unutuldu. Son kez Efendimiz(sas), İslam’ın son peygamberi olarak görevlendirildi. Efendimiz(sas)’ın risaletiyle insanlara ifsat ve talana karşı imar ve ıslahın kuralları hatırlatıldı. İç karışıklıklara rağmen İslam kısa sürede, üç kıtaya yayıldı. 1000 yıldan fazla bir süre yeryüzünde imar ve ıslah hareketleri talan ve ifsadın önüne geçti.”

TÜRKİYE, İRAN VE MISIR...


“Mutlu azınlık, Siyonist sermaye sahipleri, kendilerinden olmayan insanları birbirlerine düşürerek, çatıştırarak, savaştırarak, aralarına nifak sokarak bir süreci işletiyor.” Diyen Genel Başkan Turhan: “Biz sağcı-solcu, laik-antilaik, Kürt-Türk kavgası yaparken onlar sürekli kazanıyorlar. Şimdi soru şu? Bu mekanizma ilelebet böyle mi devam edecek? Elimize bir dünya haritası alıp önümüze koyup baksak göreceğiz ki Müslümanların yaşadığı coğrafya dünyanın en verimli en zengin coğrafyası. Bu coğrafyada yaşayan Müslümanlar gerçekten isterler ve bunun için gayret ederlerse bu küresel sömürü sistemini etkisiz hale getirebilirler. Küresel sömürü sisteminin işleyişine engel olmanın en etkili yolu enerji kaynaklarını, enerji nakil yollarını ve okyanus ticareti tröstlerin tekelci mekanizmasının dışına çıkarmaktır. İşte tam bu noktada jeopolitik devreye girmektedir. Üç ülke, Türkiye, İran ve Mısır birlikte hareket ederlerse mevcut dünya düzeninin çarkları durmak zorunda kalır. Bu ülkeler arasındaki ikili kombinasyonlar bile dengeleri değiştirmek için yeterlidir. Türkiye, İran, Mısır birlikteliğinde ya da İran-Mısır, Türkiye-Mısır, İran-Türkiye birlikteliklerinde, iki okyanus, üç kıta, sekiz deniz arasında geçişin kontrolü İslam coğrafyası lehine değişir.”KENDİMİZ İÇİN İSTEDİĞİMİZİ BİR BAŞKASI İÇİNDE İSTİYORUZ


Toplantının öğleden sonraki kısımda ise Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve İçişleri Eski Bakanı Oğuzhan Asiltürk 1500 üniversiteliye seslendi. “Milli Görüşçü olmak; başkası için yaşamak ve her yaptığımızın hesabının ahirette vereceğimizi bilmektir.” Diyen YİK Başkanı Asiltürk: “Biz iyinin güzelin doğrunun faydalının hakkın ve adaletin toplumda yaşanılır kılınmasını isteyen bir topluluğuz. Bu bizim inancımız gereğidir. Bizler Allah’a ve ahiret gününe iman ediyoruz. Bu ne demek oluyor? Bizler, bizleri yoktan var edip, bizleri rızıklandıranın Allah olduğuna iman ediyoruz. Allah’ın bizi bu dünyada imtihan ettiğini ve yapıp ettiğimiz her şeyin ve dahi yapmadıklarımızın hesabını soracağına iman ediyoruz. Müslümanız elbette, ancak yaşadığımız şu hayatta adaleti, barışı, kardeşliği kendi aramızda, kendi yaşadığımız toplumda tesis edemezsek kamil manada imanımızın gereğini yerine getirmiş olamayız. Biz inandıklarımızı karşımızdakilere anlatıyoruz, buna tebliğ diyoruz. Allah’ın tüm insanlara gönderdiği mesajı herkese anlatıyoruz. İnandığımız gibi yaşamak istiyoruz. Bunu herkes için istiyoruz. Biz kendimiz için istediğimizi bir başkası içinde istiyoruz bu ahlakın bir gereğidir.”

İSLAM BİRLİĞİNİ İLAN ETMEK BU GENÇLİĞE NASİP OLACAK


Toplantıya ev sahipliği yapan AGD Genel Merkez Üniversite Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Yazıcı üniversitelilerin bir inanç ve ideal uğruna bulundukları fedakârlığı takdir etti. Yaptıkları toplantının önemine vurgu yapan Başkan Yazıcı kapanış konuşmasında, “Kudüs bu haldeyken, fethi müjdelenmiş yer olan Roma henüz fethedilmemişken, Kudüs’te bayram namazı kıldıktan sonra İslam Birliğini ilan etmek de, Roma’yı fethetmek de bu gençliğe nasip olacaktır. Yaptığımız bu toplantı elbette mescid-i aksa’nın kandillerinin yanmasını ve kıyamete kadar Hakkın Batıla olan üstünlüğünün sembolü olarak kalması içindir. Coğrafyamız sınırlarla bölünmüş olsa dahi biz biliyor ve inanıyoruz ki yeryüzü Müslümanlarındır. Şam’ın, Bağdat’ın, Diyarbakır’ın, İstanbul’un ve Kudüs’ün bizim için önemi aynıdır.” dedi.

Üniversitelerdeki teşkilatlanmanın 4 milyon üniversitelinin her birine ulaşmak için elzem olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Kalbinden zerrece merhamet bulunan her bir Üniversiteliye söyleyecek sözümüz var. İnsanların insanca yaşaması için derdimizi herkese ulaştırmalıyız. Bunun için teşkilatlı bir şekilde çalışıyoruz. İnancımızın gereğini yerine getirmek; iyinin, güzelin, faydalının, hakkın ve adaletin tesisi için bütün gayretimizle çalışacağız.” şeklinde konuştu.