Saadet Partisi Kongreye Gidiyor

Geçtiğimiz ayda büyük kongresini yapan Saadet Partisi, ilçe kongre sürecini de başlattı. Bu kapsamda Battalgazi ilçesinde şahlanış kongresini yapacak olan Saadet Partisi’nin Battalgazi ilçe Başkanı adayı ise Abuzer Göğüs oldu

Saadet Partisi Battalgazi merkez ilçe başkanı Mustafa Canbay parti binasında kongre ile ilgili yaptığı açıklamada : ‘’ Kıymetli dava kardeşlerim, Muhterem teşkilat mensuplarımız öncelikle Adana da öğrenci yurdun çıkan yangın sonucu kaybettiğimiz yavrularımıza ve aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. İslam coğrafyası ve tüm insanlığın bugün içerisinde olduğu vahim durumdan kurtulacakları tek çarenin Milli Görüşün önce ülkemiz sonra da dünya genelinde uygulayacağı siyasettir. Milli ve yerli sanayi hamleleri ile adeta fabrika yapan fabrikalar kurulup ileri teknoloji çalışmalar sağlanıp, tarım, hayvancılık ve yer altı zenginliklerimiz üzerinde ki çalışmalarımız samimi düzeye geçmeden güçlü bir ülke olamazsınız. Dış siyasette Siyonist emellere bilerek ya da bilmeyerek hizmete son verilip İslam Birliği tesis edilmedikçe, İslam ortak pazarı kurulmadıkça, İslam ortak para birimi kurulmadıkça da Yeni ve Adil bir dünya kuramazsınız. İşte biz Yaşanılabilir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye ve Yeni bir Dünya’yı kurmanın hakça bir düzenin sözünü veriyoruz sizlere. Bildiğiniz üzere büyük kongremizden sonra yurt genelinde teşkilatlarımız da kongre süreçlerine girdiler bu doğrultuda üç yıldır yaptığım Battalgazi ilçe başkanlığını 18 Aralık Pazar günü yapacağımız kongre ile dava kardeşim Abuzer Gögüs’e devredeceğim, Milli Görüş’ün iktidarı yolunda Abuzer Gögüs kardeşime ve teşkilatımıza yapacakları çalışmalarında hayırlar dilerim.’’ dedi.

TEK LİSTE İLE GİDİLECEK
Tek liste ile gidilecek kongredeki başkan adayı Abuzer Gögüs ise şunları kaydetti :’’ Mustafa Bey’e göstermiş olduğu çalışmalar ve emeğinden ötürü çok teşekkür ediyorum, kendisi partimizin üst kademelerinde görevine devam edecektir. Teşkilatımızın teveccühü ile gösterildiğim Battalgazi ilçe başkanlığı görevin de sizlerin desteği Allah’ın yardımı ile elimden geleni yapmaya çalışacağım. Büyük bir heyecanla ve şahlanışla geçecek kongremize Tüm halkımızı bekliyorum.’’