Kudüs ancak ve ancak Müslümanlarındır


Anadolu Gençlik Derneği ve Mirasımız Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Mirasımız Tehlikede Kudüs” programı yoğun bir katılımla Tokat’ta gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği ve Mirasımız Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Mirasımız Tehlikede Kudüs” programı yoğun bir katılımla Tokat’ta gerçekleştirildi. Konferansa katılan Kudüs Müftüsü Muhammed Arif, “Siz ellerimize kelepçe vurmuş olabilirsiniz, sizin kurşunlarınız bedenimizi parçalayabilir ancak imanımıza asla zarar veremez. Biz diyoruz ki, Kudüs, Mescid-i Aksa ancak ve ancak Müslümanlarındır” dedi.

İlk kıblemiz Mescid-i Aksa için Anadolu Gençlik Derneği ve Mirasımız Derneği’nin ortak düzenlemiş olduğu “Mirasımız Tehlikede Kudüs” konferansı Tokat’ın Turhal ilçesindeki Prof.Dr Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşti. Programa Kudüs müftüsü Muhammed Arif, Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, AGD Turhal İlçe Başkanı Adem Ödübek ve birçok teşkilat mensubu katıldı. Program AGD Turhal İlçe Başkanı Adem Ödübek teşekkür konuşması ile başladı.

MESCİD-İ AKSA’YI MÜSLÜMANSIZ BIRAKMAK İSTİYORLAR

Konferansta konuşan Kudüs müftüsü Muhammed Arif, “Mescid-i Aksa’nın şeyhi Şeyh Raid Salah gibi nice İslam önderini, Mescid-i Aksa’da faaliyette bulunan, orayı Müslümansız bırakmak için gayret gösteren, Mescid-i Aksa’da ribat tutan kardeşlerimizi Mescid-i Aksa’ya sokmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kimliklerine el koyuyorlar, sorguya çekiyorlar, artık Mescid-i Aksa’da ribat tutanların kanları dökülmeye başlandı” dedi.

ERBAKAN, FİLİSTİN DAVASINA SAHİP ÇIKTI

Konuşmasında Erbakan’ın şahsiyetine ve sözlerine yer veren Arif, “Dünya tarihinde çok önemli bir yeri olan Prof.Dr. Necmettin Erbakan kendisi Filistin ve Kudüs davasını hep anlattı, göz önünde tuttu. Bütün meydan okumalara karşı durdu, meydan okudu ve şu sözü söyledi: ‘Bizim davamız bir sakala benzer ne kadar sakalı keserseniz daha gür çıkar. Kudüs’te işgallere ve zulümlere karşı daha dirençli olur’ ifadelerini kullandı.

BU ÇAĞRILARIMIZ BOŞ BİR ÇAĞRI DEĞİLDİR

Tüm Müslümanlara çağrıda bulunan Kudüs müftüsü Arif, “Biz Filistinli Müslümanlar olarak işgalcilere şöyle sesleniyoruz: Siz ellerimize kelepçe vurmuş olabilirsiniz, Siz boynumuza kılıç vurabilirsiniz, sizin kurşunlarınız bedenimizi parçalayabilir ancak imanımıza asla zarar veremez. Biz diyoruz ki, Kudüs, Mescid-i Aksa ancak ve ancak Müslümanlarındır. Bu da İslam Birliği ile mümkün olacaktır” dedi.

KUDÜS’LE BİRLİKTİ GÜCÜ DE KAYBETTİK

Programda konuşmasını gerçekleştiren Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci ise, “Tarih boyunca kim Mescid-i Aksa’ya sahip çıktıysa Dünya onun elinde olmuştur. Hz Ömer Mescid-i Aksa’yı fethettiğinde dünyaya hükmetmişti. Selahattin Eyyubi Kudüs’ü Haçlılardan kurtardığında dünyaya hükmetmişti. 400 yıl boyunca Osmanlı Devleti, dünyaya hükmetti ve Kudüs’ün hamiliğini yaptı. Biz ne zaman Kudüs’ü kaybettik gücüde kaybettik” şeklinde konuştu.

MESCİD-İ AKSA’NIN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ

Demirci, “Necmettin Erbakan Hoca’mız ondan Allah razı olsun bize Kudüs’ün, Mescid-i Aksa’nın davasını öğretti. Onun meşhur sözü: ‘Mescid-i Aksa ve Kudüs işgal altında kaldığı müddetçe İslam dünyasına huzur ve selamet gelmeyecektir’. Eğer biz birlik ve beraberlik içerisinde olmak istiyorsak ittihad-ı İslam istiyorsak Mescid-i Aksa’nın kurtulması ve özgürlüğü için mücadele etmeliyiz. İnşallah en kısa zamanda Müslümanlar olarak orada namaz kılacağız” dedi. Anadolu Gençlik Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı program sonunda emeği geçenlere plaket takdimi ile teşekkür edildi.