Sosyal medyada örnek olmalıyız

İSOMDER, il başkanları toplantısını Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İSOMDER, il başkanları toplantısını Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Sosyal medyada da örnek olmalıyız. Diğerleri gibi küfür ve hakaret etmemeliyiz. İftira atmamalıyız. İşte İSOMDER bu amaçla kuruldu. Sosyal medyada örnek olmamız için” dedi.

“Sosyal Medyada Milli Duruş” şiarıyla çalışmalarını yürüten İslam Toplumu Sosyal Medya Derneği (İSOMDER), il başkanları toplantısını Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya katılan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, konuşmasında İSOMDER’e çalışmalarında başarılar diledi.

İSOMDER, SOSYAL MEDYADA ÖRNEK OLMAMIZ İÇİN VAR

Sosyal medyanın insanlara hakaretlerin, küfürlerin, iftiraların en çok yapılan bir alan haline geldiğini belirten Asiltürk, kendilerinin ise böyle davranmaması gerektiğini dile getirerek şunları kaydetti: “Sosyal medyada örnek olmalıyız. Diğerleri gibi küfür, hakaret, iftira etmemeliyiz. İşte İSOMDER zaten bu amaçla kuruldu. Sosyal medyada örnek olmamız için.”

DAVET ETMEKTEN VAZGEÇMEYİZ

Asiltürk, Millî Görüş’çülerin insanları Allah’ın yoluna davet ettiklerini, bunun için 4 tane partilerinin kapandığını ancak tüm bu engellemelere, önlerinin kesilmesine rağmen insanları Allah’ın yoluna davet etmekten vazgeçmeyeceklerini dile getirdi.

İNSANLARA FAYDALI OLMAK GAYRETİNDEYİZ

Toplantıda konuşan İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan ise konuşmasında, sosyal medyanın kullanımının, yazılı ve görsel medya kullanımını geçtiğini, bugün itibarıyla kullanıcı rakamının 40 milyonu aştığını söyledi. Sosyal medyanın birçok olumsuzluklar içerdiğini, İSOMDER olarak sosyal medyaya inanç ve geleneklerimize göre bir ciddiyet için mücadele ettiklerini, öncelikle inancımıza uygun sosyal medya bilinci oluşturmak istediklerini ifade ederek, bu sanal âlemde insanlara faydalı olmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti.