Bu millet Milli Görüş’süz yapamaz

Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Muhammed Güney, geçen zamanın öğrettiği hakikatın; milletin Milli Görüş’süz yapamayacağını söyledi.


0

Saadet Partisi Odunpazarı İlçe Başkanı Muhammed Güney, geçen zamanın öğrettiği hakikatın; milletin Milli Görüş’süz yapamayacağını söyledi.

Partisinin Pazar toplantısında konuşan SP Odunpazarı İlçe Başkanı Güney, darbe girişiminin yıkıcı, yok edici izlerinin gideren derinleştiği ve herşeyin allak bullak edildiğini kaydetti. Senelerdir ferayd-ı figan ‘geliyor’ diye çığlık çığlığa kalındığı tehditlerin şimdi kapımızın önünde bir olduğunu vurgulayan Güney, “Ve artık bu dağı, bu tehditleri anlamamak, anlamamazlıktan gelmek ‘körlük’ durumuyla bile izah edilemlez. Ortadoğu’da su ısınıyor demek bile sığ kalır. Ortadoğu kazanı fokur fokur kaynıyor. Çünkü bu kazanda ümmet kaynatılıyor” dedi.

Milli görüşe ambargo konulmasaydı, önüme barlar kurulmasaydı, illigel yapıların kendisine boş bir meydan bulamayacağını öne süren Muhammed Güney şunları söyledi:

“15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimi de göstermiştir ki, bu ülkenin, mu milletin tek yerli ve milli hareketi ve tek teminatı Milli Görüş’tür. Milli görüş, bu milletin hem antibiyotiği hem de vitaminidir. Bu ülkenin Milli Görüş’e ve İslam Birliği’ne her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır. Böyle gelmiş böyle gitmeyecek. Bu düzen değişecek. Hak ve Adalet merkezli yeni bir dünya, adil bir düzen mutlaka kurulacak.”