Amel defteri sevaplarla dolu mücahitAvrupa Milli Görüş’ün kurucularından Dr. Yusuf Zeynelabidin, vefatının 30. sene-i devriyesinde dualarla anılıyor… Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Zeynelabidin’i, “Amel defteri sevaplarla dolu olan muhterem bir kardeşimizdir” ifadesiyle tanımlamıştı…


Almanya’da Milli Görüş’ün temellerini atan, kutlu bir dava adamı Dr. Yusuf Zeynelabidin vefatının otuzuncu sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle anılıyor… 31 Ağustos 1986 yılında vefat eden Yusuf Zeynelabidin, Avrupa Milli Görüş teşkilatlarında önemli işlere imza atmıştı.


Kerkük Türkü Dr. Yusuf Zeynelabidin, 1977 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın teşvikiyle Almanya Milli Görüş Teşkilatını kurdu. Aynı zamanda tıp doktoru olan Abidin’in yaptığı çalışmalarla IGMG Avrupa’daki en büyük teşkilatlardan biri oldu. Zeynelabidin için şahsiyetine yönelik geçmişte önemli açıklamalar yapan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, “Milli Görüş fikriyatının öncülerinden birisi de rahmetlik Dr. Yusuf Zeynelabidin beyefendidir. Amel defteri sevaplarla dolu olan muhterem bir kardeşimizdir, hayatı baştan sona kadar incelenmelidir, fikriyatı hakkında kitaplar yazılmalıdır ve gençlerimize öğretilmelidir. Örnek olarak gösterilmelidir” demişti. Zeynelabidin vefatının öncesinde “Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Birbirinize Allah’ın emrettiği gibi sıkı sıkı sarılın ve sevin ve Allah’ın yolundan ayrılmayın. Çünkü bu yolda hayat, izzet ve saadet var. Ve cennet var” vasiyetinde bulunmuştu.

Fatma Nur Önal