+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: mezatvar.com

 1. #1
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5

  mezatvar.com

  Selamunaleyküm Arkadaşlar


  www.mezatvar.com adlı açık arttırma sitemiz yayına girmiştir.


  3 liradan başlayan fiyatlarla kitaplar ve çeşitli ürünler sisteme yüklenmiştir.


  Açık arttırma ile yapılacak satışlarda piyasa fiyatlarının çok altında ürünler satınalabilirsiniz.

  Kaset, Cd, Tesbih, Efemera gibi birçok çeşitte açık arttırma yöntemiyle alışveriş yapabilirsiniz.  Özellikle kitap okuyucusuysanız ve kitabı seviyorsanız tahminlerinizden çok ucuza aradığınız ama bulamadığınız kitaplara ulaşabilirsiniz. Eski, baskısı olmayan, sahafiye yüzlerce kitap sizleri bekliyor.


  www.mezatvar.com üye olmanız ve arkadaşlarınıza tavsiye etmeniz dileğiyle.


  www.mezatvar.com
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 2. #2
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  www.mezatvar.com


  Mezatvar.com tecrübesi on yılı aşan yeni nesil web ajansı Tuş Sesleri ve ikinci el kitapçılık sektöründe deneyimli Sahafzade internet sitesinin ortaklaşa hayata geçirdikleri bir sistemdir.

  Sektöründe lider markaların yanında irili ufaklı birçok markaya da hizmet vermenin mutluluğunu yaşamakta olan Tuş Sesleri web alanında yazılım, tasarım ve donanım danışmanlığı gibi sunulabilecek tüm hizmetlerde, konusunda uzman kadroları ile çözüm üretmektedir.

  Eski, artık basımı yapılmayan ya da ikinci el dergi ve kitapların alınıp satıldığı veya başka bir kitapla değiştirildiği küçük sanal bir işletme olan Sahafzade ile yapılan işbirliği ile mezatvar.com ortaya çıkmıştır.

  İstanbul Fatih’te bulunan Tuşsesleri Bilişim Hizmetleri müşterilerine karşı, güven ve kolaylık odaklı bir yaklaşım izlemektedir. Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile müşterilerine en kaliteli mezat deneyimini yaşatmak için sürekli kendisini yenileyen Mezatvar sitemizde alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartına ait bilgiler www.mezatvar.com’da saklanmamaktadır. Bu nedenle kartınız bilginiz dışında kullanılamaz.

  İşine tutkuyla bağlı, güçlü teknolojik altyapısı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile mezatvar.com, mezat severlerin hayatlarına yeni bir değer katmak, hayallerine ulaşmalarına aracılık etmek ve en iyi deneyimleri yaşatmak için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor.

  www.mezatvar.com
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 3. #3
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  www.mezatvar.com

  Mezat Nedir?

  En geniş tanımıyla; Müzayede, mezat ya da açık artırma, taşınır ya da taşınmaz malların en yüksek meblağı teklif eden kişiye satıldığı bir satış yöntemidir.

  Geleneksel mezatlar, alıcıların birbirini izleyen pey artırma tekliflerinin sonucunda ürünün en yüksek bedele satışı ile gerçekleşir.

  Mezatlara çok çıkarılan mallar arasında kullanılmış ev eşyası, sanat yapıtları, antikalar, pul, eski para, ender kitaplar, dergiler ve mücevherler başta gelir.

  Mezatlarda satış, ilan edilen başlangıç fiyatından başlanıp tek talip olduğunda başlangıç fiyatından gerçekleşebilmektedir. İki veya daha fazla alıcının ürün fiyatını yükselterek ürünü almaya çalışmaları sonucu en yüksek peyi verenin ürünü kazandığı sisteme mezat denir.

  Örneğin bir ürünün başlangıç fiyatı 5 liradır ve bu ürünü almak isteyen 3 kişi vardır, ilk talipli 6 TL pey vererek mezata başlar başlar, arkasından ikinci talipli 7 ve üçüncü talipli 8 TL pey verir. İkinci talipli peyini arttırarak ve 9 TL pey verdiğinde mezat bitiş saatine kadar başka kimse ürüne arttırarak pey vermezse ürün ikinci talipliye satılır. Satış fiyatının üzerine KDV ve Mezat Komisyonu eklenerek ürün taliplisine teslim edilir.

  Kısaca pey verdiğiniz ürüne başka hiçbir talip olmazsa ürün pey verdiğiniz fiyatından sizindir. Ancak verdiğiniz maksimum fiyattan daha yüksek pey vermiş biri varsa yapacağınız bir şey yok, bu üründeki yarışı kaybetmişsinizdir. Ürünü gerçekten almak istiyorsanız daha yüksek bir pey vermeniz gerekir.

  Bu konu ile ilgili başka sorunuz varsa bize ulaşınız

  www.mezatvar.com
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •