Milli Görüş'ün emektar ismi Osman Seçilmiş Hakk'a yürüdü

Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi ve Sivas eski Belediye başkanlarından Osman Seçilmiş, hayatını kaybetti.


Milli Görüş davasının emektar isimlerinden Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Sivas eski Belediye Başkanı Osman Seçilmiş hayatını kaybetti.

Merhum Osman Seçilmiş'in naaşı bugün Ulu Cami'de ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

KAMALAK'TAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Kamalak Osman Seçilmiş'in vefatı sebebiyle twitter hesabından bir taziye mesajı yayınladı.
OSMAN SEÇİLMİŞ KİMDİR ?

1949 yılında Sivas’ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini yine Sivas’ta yaptı. Daha sonra İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’ni bitirerek İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1977’de aktif siyasi hayatına başlayan SEÇİLMİŞ; Milli Selamet ve Refah Partilerinde il başkanlığı, parti müfettişliği ve teşkilatlanma çalışmalarında aktif ve başarılı görevlerde bulundu.

Refah Partisi’nin ilk kurulduğu dönemlerde yeni kurulan parti teşkilatı çalışmaları sırasında gündeme gelen yerel seçimlerde görev üstlenerek 1984 yılında Refah Partisi’nden Belediye Başkan adayı oldu.

1989 yılında Refah Partisi’nden Temel Karamollaoğlu'nun Belediye Başkanı olmasıyla beraber, Belediye Meclis üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği makamlarında başarılı görevler üstlendi.

Sivas Belediye Başkanlığı görevlerini 2004 yılı yerel seçimlerine kadar başarı ile sürdürdü.

Seçilmiş'in son görevi Saadet Partisi'nin Yüksek Disiplin Kurulu üyesiydi.