Milli Görüş’ün acı günü

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde bir yakınlarının sünnet düğününden dönen Yaşar Çalık ve eşi Alime Çalık geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetti.


Kazada hayatını kaybeden Yaşar Çalık, 1986-1992 yılları arasında Refah Partisi’nin Sarıgöl İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

OTOMOBİL ŞARAMPOLE YUVARLANDI

Yaşar Çalık (71) ve Alime Çalık (70) yakınları Osman Tıkıroğlu’nun torununun sünnet töreni için Sarıgöl’ün Güneydamları Mahallesine gitti. Sünnet merasiminin sona ermesinin ardından Yaşar Çalık’ın kullandığı otomobille evlerine dönmek üzere yola çıktı. Güneydamları Mahallesi girişinde sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil şarampole yuvarlandı. Şarampole uçan otomobil, sabah saatlerinde bölgede koyunlarını otlatan Nisan Tıkıroğlu tarafından görüldü. Nisan Tıkıroğlu’nun kazayı jandarmaya bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, yaşlı çiftin hayatlarını kaybettiğini tespit etti.

YAŞLI ÇİFT SON YOLCULUKLARINA DA BİRLİKTE UĞURLANDI

Eski ilçe başkanı Yaşar Çalık ve eşi Alime Çalık’ın ölümleri yakınlarını ve ilçe halkını da üzüntüye boğdu. Ölen çiftin dört çocuğu olduğu öğrenilirken, jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı. Trafik kazasında hayatını kaybeden Yaşar Çalık’ın 1986-1992 yılları arasında kapatılan Refah Partisi’nin ilçe başkanlığı görevinde bulunduğu ve ilçede renkli siyasetçiler arasında yer aldığı belirtildi. Yaşlı çift son yolculuklarına da birlikte uğurlandı.