Milletin gayreti darbeyi engelledi

Saadet Partisi Temmuz ayı İstanbul İl Divanı gerçekleşti. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, il divanında yaptığı konuşmada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Allah’ın izni ve milletin gayretiyle darbe girişiminin engellendiğini söyleyen Asiltürk, “Öyle gençler yetiştirmeliyiz ki yere basarken karıncanın hakkını gözetecek. Yoksa başımız beladan kurtulmaz” dedi.


Saadet Partisi İstanbul İl Divanı Zübeyde Hanım Öğretmen Evi’nde gerçekleştirildi. Divana Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, HUDER İstanbul Şube Başkanı Mustafa Yaman ve çok sayıda partili katıldı. Oğuzhan Asiltürk, yaptığı konuşmada, “Biz Milli Görüşçüler ne istiyoruz? Biz, inandığımız gibi yaşamak istiyoruz… Bakınız Osmanlı’dan sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk anayasasında resmi dini İslam’dır. Daha sonra bu laiklikle değiştirilmiştir. Biz Müslümanız ve Allah’ın emri üzere yaşamak zorundayız. İslam’dan haberi olmayanalar zannederler ki İslam geldiğinde bunlara zulüm edilecek. Yanılıyorlar! İslam kimseye zulmetmez. Dinde zorlama olmadığını bu topluma anlatmalıyız. Ama birileri ortada gitmek istiyor. Yani her türlü pisliği yapsam da Müslüman kalayım diyor. Peki, biz Milli Görüşçüler bu ortam da nasıl hareket edeceğiz? Biz Allah’ın yoluna herkesi davet edeceğiz. Nasıl: Hikmet ile... Bizim işimiz tenkit değil tebliğdir. Çünkü bütün Müslümanlar kardeştir. Kardeşlerim, bizim derdimiz kavga etmek değildir. Biz hakkın emrini yaşamak istiyoruz hepsi bu... Bu minvalde bizim yapacağımız iş farzı ifa etmektir. Yani emri bil maruf nehyi anilmunker... Biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah’a kalmıştır” dedi.

ŞUURLU GENÇLİK AŞKINA…

AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, Saadet Partisi İstanbul İl Divan’ında yaptığı konuşmada “İstanbul’un bütün ilçelerinde Yaz-Et çalışmalarımızı icra ettik. Yine bazı camilerimizde de şuur eğitimlerimiz devam etmektedir. Gençlerimize İslam şuurunu aşılamaya çalışıyoruz. İslam’ın sadece namazdan oruçtan ibaret olmadığını, nebevi mücadelenin nasıl verildiğini öğretiyoruz gençlerimize… Bizimle eskiden ‘sizde adam mı yetiştiriyorsunuz’ diye dalga geçmeye çalışırlardı. Ancak bugün gördüler ki memleketi ayakta tutan Anadolu Gençlik Derneği talebeleridir... Biz tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Güneşi gördüğümüz gibi inanıyoruz ki zafer İslam’ın olacaktır, Milli Görüş’ün olacaktır” ifadelerini kullandı.

BUNLAR DARBE YAPAMAZ

Oğuzhan Asiltürk şöyle devam etti: “Bakınız bir ihtilal teşebbüsü atlatıldı. Allah bu işe razı olmadı ve millet bir anda birlik oldu. Bakınız bir astsubay bir darbeci generali vurdu alnından. İşte bu şuur meselesidir. Bu İslam şuurudur. Allah bizleri bu şuurdan ayırmasın. Bir toplumu uzunca bir süre aldatabilirsiniz fakat devamlı aldatamazsınız. Askeri okullara gelince askeri okul diye bir şey dünyanın hiç bir yerinde yok. Onlar kalkacak, asker olmak isteyen liseli harp okuluna gidecek. Bunun yanında diğer liselerimizde nasıl eğitim veriyoruz ona da bakmak lazım. Öyle gençler yetiştirmeliyiz ki yere basarken karıncanın hakkını gözetecek. Yoksa başımız beladan kurtulmaz” şeklinde konuştu.

MİLLET GELECEĞİNE SAHİP ÇIKTI

Saadet Partisi İstanbul İl Divan’ında darbe girişimi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Televizyonlarda izliyoruz; efendim bu kalkışmayı yapanlarla şu lider çalışmış bu lider çalışmış. Bir lider hariç! O da Necmettin Erbakan… Elhamdülillah bizler Milli Görüş camiası olarak bu darbecilere karşı hep mesafeli durduk. Ayrıca şunu da belirteyim: Bu kalkışma da 5 grup ülkesine sahip çıkmıştır. Öncelikle TSK, hem kendisine hem ülkesine sahip çıkmıştır. Ardından polis teşkilatı ve medya ülkesine sahip çıkmıştır. Siyasi partiler ve özellikle de millet kendisine ve ülkesine sahip çıkmıştır. Daha da doğrusu millet geleceğine sahip çıkmıştır” diye konuştu. Devleti idare etmediklerinin altını çizen Aydın, “Milleti idare ettiler. Seçimlere yönelik hokkabazlıklar yaptılar. Geçici önlemler aldılar. İnşallah bundan sonra işler düzelir. 15 Temmuz’dan önce büyük bir ahlaki erozyon vardı. Ciddi bir terör ortamı vardı. Millette bir kutuplaşma vardı. İnşallah 15 Temmuz bir milat olur ve daha önce yapılan yanlışlar tekrarlanmaz. Madem 3 ay OHAL ilan edildi. O zaman bizde olağanüstü çalışalım. Boş söylemlere kapılmayalım. En iyi bildiğimiz işi yapalım. Toplantı yapalım, üye yapalım. 47 yıldır yaptığımız en iyi bildiğimiz iş… Allah işinizi kolay kılsın” şeklinde konuştu.

Tolga Saçıkaralı - Millî Gazete