2 / 2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 21 --- 23 arası gösteriliyor

Konu: Birbirleri hakkında ne dediler? / Karşılaştırmalı darbe ifadeleri

Tuğg. Hakan Evrim Akıncı Üs Komutanı / Org. Abidin Ünal için ne dedi ?

"Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal beni cep telefonumdan aradı, Ankara'da neler olduğunu, uçan uçakların benim üsse ait olup olmadığını sordu. Ben de Akıncılar Üssü'nden kalktığını, benim ve kendisinin can güvenliği olmadığını, 'bilginiz olsun' şeklinde söyledim. Ancak beni zorla alıkoyduklarını söylemedim. Yanımda bulunan şahısların 'kapat' talimatı vermeleri üzerine ben de telefonu kapatmak zorunda kaldım.

Tümg. Kubilay Selçuk 2. Ana Jet Üs Komutanı / Org. Hulûsi Akar için ne dedi ?

"Biz odadayken Genelkurmay Başkanı bu durumun çözümüne yardımcı olması için kuvvet komutanları ve Akın Öztürk'ün çağrılmasını istedi. Bu talebini Genelkurmay Başkanı kendisini getiren personele söyledi. "

Tümg. Kubilay Selçuk 2. Ana Jet Üs Komutanı / Org. Akın Öztürk için ne dedi ?

"Saatini hatırlayamıyorum ancak Akın Öztürk general, bizim bulunduğumuz Genelkurmay Başkanının da bulunduğu odaya geldi. İki komutan kaosun durdurulması için birlikte gayret sarf ettiler."
    ...
    "Akın Öztürk, çağrıldığı andan itibaren bütün süreçte bulundu ve Sayın Genelkurmay Başkanına yardımcı oldu."

2 / 2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Gönderme Kuralları