+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: darbe hikayeleri

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

darbe hikayeleri

1. şua

müstakbel başkan: darbe tarihini belirleyebildiniz mi?

f: bu hafta veya gelecek haftaya. cia'de net tarih veremiyor. telefon dinlemede engelleme yapıyorlar. yalnızca bir ortam dinlemesinden bu hafta olacağı kanaatini aldık.

müstakbel başkan: bizim planlarımızla ilgili bir sıkıntı var mı?

f: hayır efendim. askerin olası çıkış noktalarının tamamını tespit ettik. en güçlü saldırıları ankarada olacak. buna hazırız. bir zaafiyet oluşması durumunda sizin çağrınızın ardından uydu erişimini kapatıcaz. aynı anda ekiplerin haberleşmeleri abd uydusuna aktarılacak, bunun ayarlamalarıda tamamalandı.

müstakbel başkan: 1. orduda durum ne?

f: cia'den biri komutana yaklaşmayın dedi, kendisi halledecekmiş. bizim temasımızın komutanı ürküteceğini düşünüyor. benimde bütün plan içinde en büyük endişem istanbul ordu. cia söylediği gibi başaramazsa istanbulu geri almamız 1 hafta sürebilir.

müstakbel başkan: benim anlamadığım nokta darbeyi haber aldığımızı ingilizler biliyor, o halde başaramayacaklarını da biliyorlar. niye geri adım atmıyorlar?

f: efendim, sizin davutoğlu hamlenize karşılık darbe hamlelerini oynadılar. bu onların ellerindeki iki hamleden biri. başaramayacaklarını anladıklarına göre darbe üzerinden bir sonraki hamlelerini başlatıyorlar. adıyamandaki ve istanbuldaki dergahlarda hareketlilik ve temaslar arttı.

müstakbel başkan: bu durumda ikinci hamle de abdullah bey oluyor. öyle mi?

f: tankların üzerinde görürsem şaşırmam :) .

müstakbel başkan: parti içinde etkinlik arayışlarından korkmam da, tabana bulaşmalarına tedbir almak gerekir.

f: efendim, bir sonraki mücadele alanı yargıda olacak. hocaları dizginlemenin tek yolu bu. zaten ohal önermemin sebebi de darbe değil yargıdır.

müstakbel başkan: çok güzel.. peki benim gideceğim yer belli oldu mu?

f: marmaris ve istanbul seçeneklerini çalışıyoruz. müsadenizle çalışma tamamlanınca haber vereyim.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    2. şua

cinali: sayın başkanım bazı banka hesaplarında hareketlilik var. 8 milyar dolar para girişi olmuş. cemaatle ilgili olabileceğini düşünüyorum. tedbir alalım mı?

müstakbel başkan: o para zaten oradaydı. amerikalılar aklama yapıyor. onlar aklama yapıyor, bizde darbenin oluşturduğu dalgalanma ekonomiye sıçramasın diye o parayı tampon olarak kullanıyoruz. sen bir açıklama yaparsın, vatandaşın parası diye.

cinali: peki efendim.

müstakbel başkan: bir de paranın aklanması için varlık barışı kanunu istediler. nabi beye söyle gerekli çalışmayı yapsın. 1 haftaya kadar geçirin kanunu.

cinali: hemen görüşürüm.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    3. şua

f: sayın başbakan, gülen'in iadesi için hazırladığınız dosyalarda bazı gizlilik içeren belgeler var. onları çıkarmamız gerekiyor.

cinali: iyi de bu herifi almamız için adamları ikna etmemiz gerekiyor. onu çıkar bunu çıkar, ne göndereyim bunlara. yemek faturalarını mı yollayayım.

f: :) başbakanım, bu belgeler kamuoyu için. yoksa kimsenin gülen'i iade ettiği yok.

cinali: e biz ne diye uğraşıyoruz. en haklı konumdayız. adamın bütün gücünü kırdık, artık işlerine yaramaz. niye iade etmesinler?

f: efendim, bütün amerika bir araya gelse, delileriniz sağlam, siz haklısınız dese gene iade edemezler. çünkü gülen amerikalıların kontrolünde değil.

cinali: nasıl kardeşim... cia tutmuyor mu bu adamı, evini koruyanlar fbi, cia değil mi?

f: efendim başka dengeler var. ingilterede tutuklu bir adam var. eğer abd güleni bize verirse ingiltere de bu adamı serbest bırakır. bu da amerikanın venezuella'daki işlerini bozar. yani gülenin iadesi için ancak üst akılların kendi aralarında anlaşmaları gerek.

cinali: vay anam vay.

cinali: desene fetullah türkiye'ye dönemeyecek.

f: darbe başarılı olsaydı dönecekti. :)

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları