+ Konuyu Yanıtla
8 sonuçtan 1 --- 8 arası gösteriliyor

Konu: Güneşin çocuklarına...

Güneşin çocuklarına...

Umutsuz, yarınsız bakıyorsun gözlerime.Yalansız yaşamak istiyorsun, güvenmek istiyorsun insanlara. Döşüne saplanan bıçakların bizden birine ait olmamasını düşlüyorsun. Birlikte asalım diyorsun, güneşi çocukların yüreklerine. Çok şey mi istiyorum diyor gözlerin.

Sonsuz alevler yükseliyor kalbinden. Sen cayır cayır yanarken insanların umarsızlıkları vuruyor. Aldırmıyorum diye veryansın ederken, en çok sen aldırıyorsun. Zulana attığın zafer cümleleri imbik imbik akıyor,omzumda ağlarken. İnsanlar ümitsizliğin bataklıklarında boğulurken, sen onca acının içinde yeni yeni umutlar doğuruyorsun. Gözlerin uzaklardan ışığa susamış çocukların güneşlerini topluyor. İki omuzumdan silkelerken beni yorulmaya, yıpranmaya ait ne varsa cümlelerimin içinde hepsini çöpe atmamı istiyorsun.

Sevdamızı birlikte büyütmemizden bahsediyorsun. Elimi sıkarken, gözlerindeki ışık, kendime getiriyor, içimde eriyen sürgün aşkları. Birlikte düşler kuruyoruz. Önce köle pazarlarında satılan insanların uyuşturulmuş hayallerini geri veriyoruz. Gölge hayatlardan şahsiyetler çıkarıyoruz.

Köprü altlarındaki çocukların, varoşlardan gençlerin, düşlerini ayıklarken, onların acılarını konuk ediyoruz, zafere ait türkülerimize. Gülümseyişinde hayat buluyor, odaya çöreklenmiş kasvet. Sanki sen ölümün eşiğinde değilde, telli duvaklı bir gelinin düğün hazırlığındasın. Herkes unutuyor; reel sektörü ekonomiyi, ipleri ellerinde tutanları. Arka arkaya gelen iki öksürük kendine getiriyor,odadaki herkesi. O an farkediyoruz, o odada neden bulunduğumuzu.

Daha çok genç der gibi bakarken annen, sana ait hayalleri geçiyor gözlerinin önünden. Onun çocuklarını okşamak varken, bir tabutta götürüleceğin geldiğindendir herhalde bir hıçkırık kopuyor, boğazından. Apar topar çıkarıyoruz yanından. Hergün gözlerindeki ışık biraz daha ferini yitiriyor.

Heyhat seni görmüyor Ankara.
    Yanındayım, ama sen çok uzaklarda. Sadece elin avuçlarımın içinde, kanadı kırık bir güvercin kırılganlığında.Yavaş yavaş avucumun içinden kayıp gidiyor. Canhıraş feryatlar yükseliyor,odadan. Televizyonda Filistin'li intihar komandosunun haberi. Ve sen artık haber değeri bile taşımadan, açık gözlerinle göçüyorsun yalan dünyadan. Ardında ismin ve yarına dair hayallerin kalıyor,öksüzce.
    Düzenlendi: Belkıs Elif REŞADİYELİ 18-04-2008 20:00
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    güneşin çocuklarının feryadı kızıla boyarken gökyüzünü aldırmayan yüreklerden bir sessizlik süzülüyor ufka doğru...

köprü altlarında, varoşlarda hayallerini bir damla sevgi ile yıkayan ve kurumaması için hiç uyanmayan çocuklar...

filistinde ırakta düşerinde bile mutluluğu ellerindeki uçurtmanın kuyruğuna bağlayıp çok uzaktan seyreden çocuklar...

güneşi yüregine, yüregini kelimelere, kelimeleri bizler hediye eden çocuklar...

teşekkürler elif7...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Alıntı elif7 tafarından gönderildi
    Heyhat seni görmüyor Ankara.
    Yanındayım, ama sen çok uzaklarda. Sadece elin avuçlarımın içinde, kanadı kırık bir güvercin kırılganlığında.Yavaş yavaş avucumun içinden kayıp gidiyor. Canhıraş feryatlar yükseliyor,odadan. Televizyonda Filistin'li intihar komandosunun haberi. Ve sen artık haber değeri bile taşımadan, açık gözlerinle göçüyorsun yalan dünyadan. Ardında ismin ve yarına dair hayallerin kalıyor,öksüzce.
    :( :crying[1]: :shutup[1]: :cryss[1]: hayaller kutsal seyler.oynanır hep onunla.kansız rapçi kana muhtaç.hayal ordusu üzerinde iken hayalinin ğüüzerinden kaç.çoğumuz yoksul.yoksullar aç.

Acılara önyargısız bakabilmek,düşenleri farketmek,onurlu bir duruştur...
    "İnsanları ikiye ayırıyorum:
    Seni tanıyanlar,seni tanımayanlar.
    seni tanıyanları ikiye ayırıyorum:
    Anlayanlar, anlamayanlar.
    seni tanımayanlara yabancıyım, seni anlamayanlara düşman..."

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    [quote=elif7]

Daha çok genç der gibi bakarken annen, sana ait hayalleri geçiyor gözlerinin önünden. Onun çocuklarını okşamak varken, bir tabutta götürüleceğin geldiğindendir herhalde bir hıçkırık kopuyor, boğazından. Apar topar çıkarıyoruz yanından. Hergün gözlerindeki ışık biraz daha ferini yitiriyor.

quote]

Bir ismin kalmalıydı sadece bunun içindi hayallerin.hayallerine kavuşan nadir insanlardan birisin sen.ne kadar imrendirsen o kadar kazanacağız biz...
    İNŞALLAH belki birgün senin kadar olamasak da olabildiğimiz kadarıyla razı edeceğiz rızasına muhtac olduğumuz ALLAH(C.C)' ı.ve İNŞALLAH annenin hüznünü paylaşacak analarımız.bu hüzne canlar feda...ne mutlu canını CÂNÂN'a adayanlara.ne mutlu adayanların analarına.
    ALLAHUEKBER
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

işkenceye uğrayan,özgürlük yalanlarıyla,iffetine dokunulan,
    dualarımızda olan,İslam garip geldi garip gidecek hadisinin ilk şerefli üyeleri,yetimler,anne demeye hasret kalanları,organları zenginlere peşkeş geçilenleri,hayvanlıklarını ve kusmuklarını üzerlerinde denenmesine izin erdiklerimiz eşrefi mahlutları evlerimizde kaç gün misafir edebiliriz.
    İki gün kendi akrabalarımıza sabır gösteremezken!
    İzlediğimiz dizilerden vazgeçebilirmiyiz!
    Uğrunda ölüm naraları attığımız değerlerimiz için!
    Uğrunda savaşların başlamasına en ulvi emanetimiz olanların izzet ve namusunu bir kenara bırakın
    peçesinin açılması bile bizlerin kanını beynine sıçratırken
    Biz klimalı odalarımızda Hazreti Hacer annemizin İsmail’ine su ararken çaresizce etrafa koşturması gibi heyecanlanıyoruz aradabir ve bunlar dökülüyor gözyaşlarımızdan.
    Akan suyumuz var çok şükür ve bunu susuz kalan tüm millete içirmeye çalışıyoruz.
    Suyumuzun bitmesinden korktuğumuz içinde zemzem durdur diye haykırıp etrafımızdaki narkozlanmış milleti uyandırırken kendimizi şuursuzların içinde bulmaktan Rabbimize sığınıyoruz.

elinize sağlık yüreğinizden dökülen anlatmak istediklerinizi kısır kelimelerle anlatırken alkışları umursamadan teşkilatımızda görevimizi eksiksizce yaptığımızdan eminim bunları yazmak için ağlamak gerek,kalbin sıkışması neyse..
    başınızı ağrıttım
    önce dişlerimiz döküldü sonra saçlarımız
    şu canım dünyanın orta yerinde kırılmış kolumuz kanadımız

Senin gibi yetimlerin,gariplerin rızkıyla lütuflanıyoruz.Onları kendi bataklıklarında bırak.Onlar senin mapushanelerde adam olacağını ve oralardan asla çıkmaman gerektiğine inanırlar.
    Bense uyanacağım günün hayaliyle nefes alıp veriyorum.Senin için ödüyoruz bütün bedelleri...
    ''Allah'ın sizin için biçtiği fiyat cennettir.Değerinizi düşürmeyin..(M.İ)''

Senden başka hiç kimsesi olmayan ben Senden başka herşeyi olana acırım YA RAB!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları