+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Allah size emaneti ehline vermenizi emrediyor

 1. #1

  Allah size emaneti ehline vermenizi emrediyor

  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın İftar Programı

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Allah size emaneti ehline vermenizi emrediyor."

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Allah size emaneti ehline vermenizi emrediyor. İnsanlar arasında hükmedeceğiniz zaman da adaletle hükmetmenizi emrediyor." dedi.

  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde iftar programı düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan Kamalak, mübarek ramazan ayında bulunulduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

  "Yüce Rabbimiz buyuruyor ki; Biz Kur-an'ı Kerim'i ramazan ayında indirdik. Kur'an hepimizin ve tüm inananların, Müslümanların hayat rehberidir. Eğer, o hayat rehberine uygun bir hayat sürecek olursak, en karanlık geceler bile bizi gündüze abdestli olarak teslim edecektir. Aynı şekilde o hayat rehberine uygun bir hayat sürdüğümüz takdirde, gündüz de Müslüman'ı geceye abdestli olarak teslim edecektir. Çünkü Müslüman yatmadan önceden abdestini alıp yatsı namazını kılacaktır."

  Kur'an-ı Kerim'deki surelerden örnekler veren Kamalak, Kur-an'ı Kerim'in Allah'tan korkan ve ona teslim olanlar için bir hidayet rehberi olduğunu anlattı. Uzun bir yolculuğa çıkarken, mutlaka insanların bir yol haritası bulundurduğuna dikkati çeken Kamalak, hayat yolculuğunda ise bir hayat ve yolculuk rehberine çok daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi. Kamalak, müminler için hayat rehberinin Kur'an-ı Kerim olduğunu vurgulayarak, insanların asli görevinin Kur'an da belirtildiği gibi iyiliği emretmek kötülükten nehyetmek olduğunu aktardı.

  Kur'an'daki surede insanların nasıl davranması gerektiği açıkça beyan edildiğini anlatan Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Allah size emaneti ehline vermenizi emrediyor. İnsanlar arasında hükmedeceğiniz zaman da adaletle hükmetmenizi emrediyor. Hiç şüphesiz ki hayat yolunda birtakım kavşaklarla karşılaşırız. Hangi yöne gideceğiz? Zenginlerin peşine mi takılalım, güçlülerle beraber mi yürüyelim? Kalabalıklara mı karışalım ya da oğlumuz veya kızımız işe girecek, iktidara mı teslim olalım? Ne yapalım? Günlük hayatta bu tür sorularla karşılaştığınız olmaktadır. Eğer hayat rehberine uyacak olursanız, işiniz kolay. Yoksa yanlıştan kurtulamazsınız. Hayat rehberine baktığımızda, Yüce Rabbim buyuruyor ki; 'Ey iman edenler, Allah'tan korkun. Sadıklarla beraber olun.' Ayrıca iş arayan eşimiz veya çocuklarımız ne olacak? Yine rehbere müracaat ettiğimiz de işimiz daha kolay. 'Biliniz ki tüm izzet-i ikram Allah'tandır ve Allah içindir."

  Dünyada dilden daha keskin veya sözden daha ağır bir nesne olmadığına dikkati çeken Kamalak, gönlün her sözü kaldıramayacağını söyledi. Kamalak, "Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Kadir Geceniz, bayramınız şimdiden mübarek olsun" ifadelerini kullandı.

  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez ve Mustafa İriş, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Eski İstanbul Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş, bazı ülkelerin İstanbul başkonsolosları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 2. #2
  Feshane'de AGD'nin geleneksel sahur programı

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Saadet Partisi olarak bu çarpık düzeni değiştirmek için planımız, programımız, hedefimiz vardır. Bu bağlamda küresel emperyalist güçlere karşı gerekli tedbirleri almamız lazımdır. Sevgili gençler, bu tedbirleri alması gereken asıl unsurlar sizlersiniz." dedi.
  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi'nin geleneksel sahur programı, Feshane Haliç Salonu'nda gerçekleştirildi.

  Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Kamalak, hem Türkiye, hem Ortadoğu İslam aleminin ve tüm insanlığın son derece kritik bir dönemden geçtiğini savunarak, Türkiye'nin de adeta Batı'nın sınır ve toplanma kampına dönüştüğünü belirtti.

  Mustafa Kamalak, Batı'nın adeta sınır karakoluna dönüşen Türkiye'nin, Avrupa'nın dayatmaları ile İslam coğrafyasındaki mağdur göçmenlerin Türkiye sınırında tutulmaları ve Avrupa'ya gönderilmemeleri için talimat aldığını savundu.

  Avrupa Parlamentosu'nun aldığı kararla Türkiye'yi sözde soykırımla suçladığını ifade eden Kamalak, "Almanya seri katilden daha ağır bir suçlamayla Türkiye'yi soykırımla suçluyor. Halbuki kendileri 1'inci ve 2'nci dünya savaşlarında binlerce insanın hayatına kıymışlardır. İslam coğrafyasına baktığınızda, genelde sulhun merkezi olmuştur. Avrupa önce kendi karanlık katliamlarıyla yüzleşmelidir." diye konuştu.

  Son dönemde Ortadoğu'da açlık ve savaş sebebiyle her gün binlerce insanın hayatını kaybettiğini vurgulayan Mustafa Kamalak, şunları kaydetti:

  "Şu an en az 250 bin çocuk savaş ortamındadır. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu, dünyaya sürekli barış empoze eden küresel emperyalizm ve ırkçı siyonizmdir. Sevgili gençler, 20'nci yüzyılda meydana gelen savaşlarla emperyalist güçlerce bugünün sömürü düzeni kurulmuştur. Dünya 5'ten büyüktür. Bu çarpık düzeni değiştirmek için bir programımız, bir planımız olması lazımdır. Bizler Saadet Partisi olarak bu çarpık düzeni değiştirmek için planımız, programımız, hedefimiz vardır. Bu bağlamda küresel emperyalist güçlere karşı gerekli tedbirleri almamız lazımdır. Sevgili gençler, bu tedbirleri alması gereken asıl unsurlar sizlersiniz. Sizler ki merhum Akif'in 'Asımın nesli', Necip Fazıl'ın Büyük Ortadoğu Gençliği, merhum hocamız Erbakan'ın Anadolu Gençliği, Sezai Karakoç'un ise Diriliş neslisiniz. Türk insanı sizi bekliyor. Dün tam 18 milyon gencimiz karne aldılar. Onlara ulaşmanız lazım. Her birinizin bu anlamda ayrı ayrı ayrı sorumlulukları var. Ülke gençliğinin birliğe, beraberliğe ihtiyacı vardır. Fitneye, fesada, bozgunculuğa fırsat vermememiz lazım."

  AGD Genel Başkanı Salih Turhan ise mübarek ramazanın günahlardan arınma ve Allah'tan daha çok sakınma ayı olduğuna dikkati çekerek, "Geleceğe dair yeni bir dünya idealimiz, adil bir dünya idealimiz, hakka dayalı bir nizamın tesisi ile alakalı neleri yapmam lazım, nasıl çalışmam lazım, bununla alakalı hangi çalışmaları yürütmem lazım diyerek, yoğun bir muhasebe sürecine girmemiz lazım." şeklinde konuştu.

  Ramazanın sadece "aç kalma ayı" olmadığını, oruç tutmanın merhameti, kardeşliği, paylaşmayı, cömertliği, adaleti, sevgiyi, cesareti kuşanmak anlamı taşıdığına vurgu yapan Turhan, "Her ramazanda, İslam dünyasında kardeşlerimize yapılan baskı ve zulümlerle moralimiz bozuluyor ve mübarek ramazanı buruk yaşıyoruz. Ona göre yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin değerini anlayıp, Rabbimizin bize gösterdiği istikamette yürümemiz gerekir." ifadelerini kullandı.

  Programa, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut ile partililer, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 3. #3
  Yeni bir düzeni Milli Görüş kuracak
  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. İftar yemeğine katılan Sadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bizim partilere ve kişilere karşı aleyhte tavrımız yok. Müminler kardeştir. Ama müminin hata yaptığını görünce onu uyarmalıyız. Biz bunu söylüyoruz” dedi.


  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen iftar programı yoğun bir katılımla gerçekleşti. İftar yemeğine katılan Sadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bizim partilere ve kişilere karşı aleyhte tavrımız yok. Müminler kardeştir. Ama müminin hata yaptığını görünce onu uyarmalıyız. Biz bunu söylüyoruz” dedi.

  Programlarda konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, dünyada yaşanan zulümlere dikkat çekerek, “Şimdi bu düzen böyle gitmez; bu düzenin yerine hakka dayanan bir düzen kurulacak. Kim kuracak Allah yolunda hiçbir taviz vermeyen Milli Görüşçüler kuracak” değerlendirmesinde bulundu...

  KAZANAN ALLAH’IN EMRİNE UYANLARDIR
  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk yaptığı konuşmada, hak-batıl mücadelesinin devam ettiğinin altını çizerek, her asırda Allah’a (C.C.) iman eden, O’nun emir ve yasaklarına hiçbir koşul sunmadan bağlı bulunanların olduğunu vurguladı. Türkiye ve dünyada bu düstura uyan Müslümanların olduğunu söyleyen Asiltürk, “Kim Allah’a (C.C.) güvenirse Allah ona yeter. Biliyoruz ki, Allah rızası için çalışırsak Allah bize yardım eder. Bu düzen böyle gitmez; hakka dayanan bir düzen kurulacak. Kim kuracak, Allah yolunda hiçbir taviz vermeyen Milli Görüşçüler kuracak” dedi.

  ASİLTÜRK: MÜMİN HATA YAPTIĞINDA UYARMALIYIZ
  Asiltürk, “Kur’an’da buyruluyor ki, ‘müminler kardeştir.’ Mümin olmanın altı şartı var: Allah’a iman, meleklerine iman, kitaplarına iman, peygamberlerine iman, ahirete iman, Kadere iman. Bu şekilde inanan herkes kardeştir. Bizim dışımızdaki partilerin hepsinin içinde sadece AK Parti’nin değil diğer partilerin içinde de inançlı çok kişi var. Bizim partilere ve kişilere karşı aleyhte tavrımız yok. Müminler kardeştir. Ama müminin hata yaptığını görünce onu uyarmalıyız. Biz bunu söylüyoruz. Karşıdaki kardeşimiz de ‘sen bize düşmanı mısın’ diyor. Düşman olsam sana git de ateşe düş derim. Ben seni kendimi koruduğum gibi korumaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

  BÜTÜN İNSANLIK BUHRANDA
  Konuşmasında İslam coğrafyasında her geçen gün kan ve gözyaşının daha da artığının altını çizen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, İnsanlığın buhranda olduğunu söyledi. Kamalak, “Dünyaya baktığımızda bugün bir tarafta insanlar açlıktan ölürken, diğer tarafta insanlar obeziteden ölmektedir. Bugün 62 kişinin serveti tüm insanlardan fazla. 1, 5 milyar insanın günlük kazancı bir dolardan daha düşük. 60 milyon insan mülteci durumunda... Bunun sorumlusu küresel emperyalizm ve ırkçı Siyonizm’dir” şeklinde konuştu.

  KAMALAK: YÜCE KİTABIMIZ HER KONUYU DÜZENLEMİŞ
  Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Değerli kardeşlerim. Hayat yolunda hangi yola gidelim. Sağa mı, sola mı, geriye mi? Güçlülerle beraber mi olalım? Kalabalıklara mı karışalım? Ne yapalım? Elbette günlük hayatta bu tür sorularla karşılaşıyoruz. Eğer hayat rehberine uyacak olursanız işiniz kolay. Kur’an’da Cenab-ı Hak buyuruyor ki, ‘Ey iman edenler Allah’tan korkun. Sadıklarla beraber olun.’ Rehber kitabımız Kur’an-ı Kerim her konuyu düzenlemiştir. Günlük hayatta arkadaşlarımızla, komşularımızla, aile fertlerimizle nasıl hitap etmemiz gerektiğini yüce Rabbimiz beyan etmiştir” dedi.

  BİRLİĞİMİZİ MUHAFAZA ETMELİYİZ
  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programında konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın: “Bugün Suriye’de insanların başına füzeler düşüyor. Çocuklar yetim, kadınlar dul kalıyor. Ülkemizde de algı yönetimi operasyonlarıyla adeta bir bombardıman yapılmaktadır. Ülkemizde 78 milyon insan olarak ülkemizin birliğini muhafaza etmek, tehlikeleri bertaraf etmek, adaletin, iyiliğin tesis edilmesi için Ramazan ayı bir fırsattır” dedi.

  ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ MUHAFAZA ETMELİYİZ
  Programın ev sahibi olarak selamlama konuşması yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın da “İnsan ya terazinin iyi güzel tarafına denk gelecek davranışı yaşar. Ya da ilahi terazinin kötü tarafına denk gelen davranışı ortaya koyar. Bugün Suriye’de insanların başına füzeler düşüyor. Çocuklar yetim, kadınlar dul kalıyor. Ülkemizde de algı yönetimi operasyonlarıyla adeta bir bombardıman yapılmaktadır. 78 milyon insan ilahi terazinin kötü tarafını destekler hale geliyor. Bundan imtina etmek gerekiyor. Uluslararası siyaset insanımızı dünyevileştiriyor. Bugün ülkemizde 78 milyon insan olarak ülkemizin birliğini muhafaza etmek, tehlikeleri bertaraf etmek, adaletin, iyiliğin tesis edilmesi için Ramazan ayı bir fırsattır” değerlendirmesinde bulundu.

  ÇOK SAYIDA İSİM KATILDI
  İftar yemeğine, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Hasan Bitmez ve Mustafa İriş, Saadet Partisi GİK üyelerinden Selman Esmerer, Sadrettin Karaduman, Saadet Partisi Genel Başkan danışmanı Harun Macit, Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Atmaca, İstanbul Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Özlem Gerek Serenli, İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, MÜSİDER Başkanı Arslan Ateş, HUDER İstanbul Şube Başkanı Mustafa Yaman, İKEV Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sevim, İKEV Mütevvelli Heyet Başkanı Doç. Dr. Nedim Urhan, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Tv5 Haber Müdürü Selçuk Baş, Lütfi Kırdar Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Recep Demirhan, Gazeteci-Yazar Ali Bulaç, Allan Bilal, Dünya Müslüman Alimler Birliği Türkiye Temsilcisi Abdullahap Ekinci, İlahiyatçı Mustafa Kasadar, Yeni Akit gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ahmet Efe, ile Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatı mensupları katıldı.

  ADİL DÜZENİ SİZLER KURACAKSINIZ
  Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan sahur programında yaptığı konuşmada, “Ramazan ayında birçok şey ifade edilir. Ama en çok ifade edilmesi gereken Ramazan’ın bir cihat ayı olduğu doğru dürüst ifade edilmez. Çanakkale programları düzenlenir ifade edilmez. Kutlu doğum programları düzenlenir ifade edilmez. Hâlbuki Peygamber Efendimiz (S.A.V.), Bedir mücadelesini, Mekke’nin fethini hep Ramazan ayında gerçekleştirmiştir. Yine birçok mücadele, cihat, Ramazan ayında yapılmıştır. Bizim Anadolu Gençlik Derneği olarak bir cihat vazifemiz var” şeklinde konuştu.
  Önce ahlak ve maneviyat çizgisinde gençler yetiştiren, sevgi ve kardeşliğin teminatı düsturuyla yola çıkan Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her yıl geleneksel olarak düzenlediği sahur programını Feshane’de gerçekleştirdi. Hafız Muhsin Kara’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan sahur programı yapılan sahur ve konuşmalarla devam etti.

  YENİ BİR DÜZENİ MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER KURACAK
  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk sahur programında yaptığı konuşmada, hak-batıl mücadelesinin devam ettiğinin altını çizerek, her asırda Allah’a (C.C.) iman eden, O’nun emir ve yasaklarına hiçbir koşul sunmadan bağlı bulunanların olduğunu vurguladı. Türkiye ve dünyada bu düstura uyan Müslümanların olduğunu söyleyen Asiltürk, “Bunlar kimseye aldırmadan mücadelesine devam ederler. Kim Allah’a (C.C.) güvenirse Allah ona yeter. Biliyoruz ki! Allah rızası için çalışırsak Allah bize yardım eder... İbrahim (A.S.) Nemrut gibi bir saltanatın karşısında mücadele etti ve Nemrut’un saltanatını yıktı. Yine Musa (A.S.) Firavun karşısında aynı mücadeleyi verdi ve Firavun’un saltanatını yıktı... Şimdi ABD’nin gücü neyse Firavun’un gücü oydu. Ne oldu sonuçta Hz. Musa da (A.S) İsa da (A.S.) saadet düzenini kurdu.

  Şimdi de bu düzen böyle gitmez; bu düzenin yerine hakka dayanan bir düzen kurulacak. Kim kuracak? Allah yolunda hiçbir taviz vermeyen Milli Görüşçüler, siz gençler kuracaksınız. Ama hiçbir başarı çalışmadan elde edilmez. Bize düşen görev gayret etmektir... Kimseye hidayet edecek değiliz. Kazanan Allah’ın emrine uyanlardır” dedi.

  İNSANLIK BUHRANDADIR
  Hem Türkiye’mizin hem Ortadoğu hem de tüm insanlığın kritik bir dönemden geçtiğini ifade ederek sözlerine başlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Dünyaya baktığımızda bugün bir tarafta insanlar açlıktan ölürken, diğer tarafta insanlar obeziteden ölmektedir. Bugün 62 kişinin serveti tüm insanlardan fazla. Bir milyar insan her gece aç yatıyor. 1,5 milyar insanın günlük kazancı bir dolardan daha düşük. 60 milyon insan mülteci durumunda... 250 milyon çocuk savaş ortamında yaşıyor. Bunun sorumlusu küresel emperyalizm ve ırkçı Siyonizm’dir” şeklinde konuştu. Birinci ve ikinci dünya savaşının sömürü ve paylaşım savaşı olduğunu dile getiren Kamalak, “Emperyalizm ve ırkçı Siyonizm kendi sömürü düzenlerini kurmuştur. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı dünya beşten büyüktür diyor. Amenna ama bu durumu değiştirmek için bir çaban var mı? Cevaplanması asıl gereken soru budur. Bizim var… Bizim programımız var, hedefimiz var. Nedir? D8’leri kurmak, D60’ları kurmak ve dünyaya yeniden adil bir düzen getirmek. Bu düzeni siz gençler kuracaklasınız. Tüm insanlık Anadolu Gençlik Derneği’ni bekliyor. Günümüzün Yavuzları Fatihleri Selahattin Eyyubileri sizin aranızdan çıkmalıdır. Siz tüm insanlığın teminatısınız. Sizler geç kalacak olursanız emin olun gençler başka taraflara savrulacaktır. Tüm gençlerimize ulaşmak zorundasınız. Siz onlara ulaşmazsanız onların her biri bir kuytu köşede kaybolacaktır... Dünya sizi bekliyor Türkiye sizi bekliyor...” diye konuştu.

  ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ OLARAK CİHAT VAZİFEMİZ VAR
  Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ise programda yaptığı selamlama konuşmasında, “Ramazan ayında birçok şey ifade edilir. Ama en çok ifade edilmesi gereken; Ramazan’ın bir cihat ayı olduğu, doğru dürüst ifade edilmez. Çanakkale programları düzenlenir, cihat ifade edilmez. Kutlu doğum programları düzenlenir, ifade edilmez. Hâlbuki Peygamber Efendimiz (S.A.V.), Bedir mücadelesini, Mekke’nin fethini hep Ramazan ayında gerçekleştirmiştir. Yine birçok mücadele, cihat Ramazan ayında yapılmıştır. Biz bunları niye söylüyoruz. Bizim Anadolu Gençlik Derneği olarak bir cihat vazifemiz var. Bizim milyonlarca muhatap kitlemiz var. İnşallah bu Ramazan ayında bu vazifeyi gençlerimize bir kez daha hatırlatıyoruz” şeklinde konuştu.

  MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER İNANDIKLARI GİBİ YAŞAMAK İSTİYOR
  Şüphesiz ülkemizde çok hayırlı, çok güzel faaliyetler yapan kuruluşların, STK’ların var olduğunu ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Anadolu Gençlik Derneği’nin bunlardan çok farklı bir misyonunun olduğunu söyledi. Aydın, “Anadolu Gençlik mensupları Milli Görüşçüler inandıkları gibi yaşamak istiyor. İnandıkları gibi bir düzen kurmak istiyor. Biz, Allah’ın (C.C.) emrettiği düzeni yaşamak için mücadele edeceğiz. Anadolu Gençlik Derneği’ndeki kardeşlerimiz bu ümmetin kaybettiği şeyi kaybettiği yerde arama mücadelesini veriyor. Bu zordur meşakkatlidir ama kaybedilen şey kaybedildiği yerde aranır. Onun için Anadolu Gençlik Derneği diğer STK’lardan farklıdır” ifadelerini kullandı.

  İHLÂSLA, SAMİMİYETLE VE FETİH ŞUURUYLA ÇALIŞIYORUZ...
  Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, “Bütün okullarımızda her geçen gün çok daha büyük ve hayırlı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bizim bu çalışmalarımız birilerini şaşkına çeviriyor. ‘Bizim kasalarımız para dolu ama sizin gibi başarılara ulaşamıyoruz’ diyorlar bize. Çünkü biz çalışmalarımızı ihlâsla, samimiyetle fetih şuuruyla yapıyoruz. Bunun sonucunda da Allah bize yardım ediyor; çalışmalarımız bereketli oluyor” dedi.
  Sahur programının ev sahibi, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut da yaptığı konuşmada, “Anadolu Gençlik Derneği olarak, bütün okullarımızda her geçen gün çok daha büyük ve hayırlı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu sene hiç bugüne kadar gidilememiş liselerimize, Galatasaray Lisesi’ne dâhil girdik. Bu okullarda da önemli çalışmalar yapıyoruz... Bizim bu çalışmalarımız birilerini şaşkına çeviriyor. ‘Bizim kasalarımız para dolu ama sizin gibi başarılara ulaşamıyoruz’ diyorlar bize. Çünkü biz çalışmalarımızı ihlasla, samimiyetle fetih şuuruyla yapıyoruz. Bunun sonucunda da Allah bize yardım ediyor; çalışmalarımız bereketli oluyor. Biz kararlıyız bütün okullarımızda çocuklarımıza ve gençlerimize muhakkak ulaşacağız. Bütün çocuklarımızı Milli Görüşle ve Peygamber ahlakıyla buluşturacağız” dedi.

  YOĞUN İLGİ GÖRD܅
  Programa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcıları Serhat Akçay ve Mustafa Kaya, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, İKEV Yönetim Kurlu Başkanı Abdullah Sevim, MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş, Milli Gazete yazarları Reşat Nuri Erol, Mevlüt Özcan; Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ahmet Efe ve Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay; Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın, mütefekkir İbrahim Cücük Hoca’nın yanı sıra, Anadolu Gençlik Derneği İl Yönetim Kurulu üyeleri; ilçe başkanları ve yönetim kurulları ile çok sayıda davetli katıldı. Sahur programı duanın ardından son buldu.

  Kaynak: Millî Gazete

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •