Benim kalbim Kudüs'de minicik ellerini sıkmış silahlı teröristlerin karşısında dikilmiş o küçücük yüreklerle atarken AKP hükümetinin dışişleri bakanı Holokost ayinleri için teröristlerin emrinde olduğunu beyan ediyor.
Benim kalbim Mescid-i Aksa uğruna canını kanını feda eden Filistinli kardeşlerimle atarken AKP Hükümeti 2008 yılından bu yana “Uluslararası Holokost Anma İttifakı” isimli uluslararası kuruluş bünyesindeki faaliyetlerini etkin bir biçimde sürdürüyor.
Benim kalbim 18 yaşında Mescid-i Aksanın bekçiliği görevini sırtlanmış ve terörist kurşunları ile o mübarek topraklara düşmüş kız kardeşlerimle atarken AKP Hükümeti sözde Holokost ayinlerine 2011 yılından bu yana düzenlenen ve üst düzey resmi katılım sağlıyor.
Bir yanda van minüt dümenleri diğer yanda Bakanlığın desteği ve katılımıyla Ankara Üniversitesi evsahipliğinde Holokost ayinleri. Gerçi Tayyip bey de Teodor Herzel denen terörist başının çukurunu ziyaret etmiş ve leşi önünde baş eğmişti değil mi...
Yazık ülkeme... Bu katillerle kolkola anma programları düzenleyenler AKP liler değilde bir başka siyasi parti olsaydı ülkem insanının % 50 si buna tepki gösterirdi. Bu nasıl taassub ya rabbi. Bu nasıl gözleri bağlanmak... Yazık...
Heyy millet uyanın Mescid-i Aksa elimizden gidiyor. Mübarek topraklar Kudüs elimizden gidiyor. Uyanın ses verin....


Tevfik YAZICILAR
27 Ocak 2016
No: 28, 26 Ocak 2016, Uluslararası Holokost Anma Günü Hk.
İkinci Dünya Savaşı yıllarında Avrupa’daki Nazi rejimleri ve işbirlikçilerince Yahudiler başta olmak üzere, milyonlarca masum insan, kitleler halinde örgütlü ve sistematik şekilde yok edilmiştir.
Bu süreçte en fazla insanın zulme maruz kaldığı ve yok edildiği Auschwitz-Birkenau toplama kampının kurtarıldığı 27 Ocak 1945 tarihini temsilen, 27 Ocak günü, 2005 yılında, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından “Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma Günü” ilan edilmiştir.
Bu vesileyle, insanlık tarihinin en karanlık ve acı dönemlerinden biri olan Holokost’ta hayatını kaybeden milyonlarca insanı saygıyla anıyoruz.
Ülkemiz, çalışmalarına 2008 yılından bu yana gözlemci olarak katıldığı “Uluslararası Holokost Anma İttifakı” isimli uluslararası kuruluş bünyesindeki faaliyetlerini etkin bir biçimde sürdürmektedir.
Bu çerçevede, Türkiye’de de Holokost konusundaki farkındalığın artırılmasına yönelik etkinlikler ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmekte, anma törenleri düzenlenmektedir. Ülkemizde 2011 yılından bu yana düzenlenen ve üst düzey resmi katılım sağlanan Holokost Kurbanlarını Anma töreni, bu yıl Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Volkan Bozkır’ın katılımıyla, ülkemizin en eski ve köklü devlet üniversitelerinden biri olan Ankara Üniversitesi evsahipliğinde 27 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecektir.
Ülkemiz böylesine bir vahşetin bir daha yaşanmaması için bugüne kadar olduğu gibi, bundan böyle de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecek ve maalesef günümüz dünyasında yeniden güç kazandığı görülen anti-semitizm, ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslamofobi gibi olgularla mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir.

Adı: 12509105_1100978023287182_3179739618132970614_n.jpg Görüntülenme: 36 Boyut: 24.4 KB