Saadet Partisi Edirne Teşkilatında Kılıçlar Çekildi

Saadet Partisinde kılıçlar çekildi. Edirne Havsa ilçe teşkilatından genel merkeze ultimatom açıklama . İlçe başkanı Kemal Durkaya'nın görevden alınması üzerine bütün teşkilat istifa etti.


Saadet Partisinde Genel Merkez ile Edirne Havsa ilçe teşkilatı arasında başlayan gerilim sürüyor. Genel Merkezin İlçe Başkanı Kemal Durkaya'yı görev alması üzerine Havsa İlçe Teşkilatından bir açıklama geldi.

Havsa İlçe teşkilatından yapılan açıklamada şöyle denildi."Ülkemizin yegane kurtuluş yolu olan Milli Görüş fikrinin Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından ortaya atıldığı ilk günden bu yana, gerek İl Teşkilatından gerekse Genel Merkezden hiç bir yardım almadan, teşkilat mensuplarının yeri geldiğinde kendi ihtiyaçlarından kısarak, tamamen Allah rızası gözeterek dava şuuru ve büyük gayretleri sonucu, partilerimizin defalarca kapatılmasına rağmen, sağa sola sapmadan günümüze kadar gelen teşkilatımız, Partimizin Genel Merkezi tarafından bu gün büyük bir haksızlık ile karşı karşıyadır. Genel Merkezimizin 1 Kasım seçimleri öncesinde AKP ile yapmak istediği seçim ittifakı görüşmeleri sırasında teşkilatlar çalıştırılmamış ve konu son güne kadar sürüncemede tutulduğundan ötürü tabanımızda rahatsızlıklar oluşmuş, tabanımızın bir kısmının AKP'ye kaymasına sebep olmuştur. Daha sonra chp ile de görüşüldüğü haberleri basına çıkınca tabanda GM ile ilgili ciddi şüpheler oluşmuştur. Başta Genel Başkanımız Sayın Mustafa Kamalak ve Sayın Oğuzhan Asiltürk tüm bu yanlışlıklara rağmen sorumluluğu üzerlerine almayıp, başarısızlığı teşkilatlara yıkmak istemektedirler. " denildi.

Hergeçen gün partimiz güç kaybediyor : "Genel Merkez başta terör, dış politika, ekonomi, kutuplaştırma siyaseti gibi ülke sorunlarına çözüm üretmek yerine, güttüğü yanlış siyasete sesini yükselten ve çözüm önerileri getiren donanımlı insanları partiden uzaklaştırmaya veya pasifize etmeye çalışması, Partimizin her geçen gün güç kaybetmesine sebep olmaktadır. "

Kemal Durkaya'nın görevden alınması üzerinde bütün teşkilat istifa etti. "Genel Merkezimizin yanlış tutum ve siyaseti karşısında Havsa İlçe Başkanımız Sayın Kemal Durkaya, teşkilat mensupları adına yapılan yanlışları sesli bir şekilde dile getirdiğinden Partimiz Genel Merkezi tarafından görevden alınmıştır. Genel Merkezin bu haksız tutumu karşısında İlçe Başkanımız Sayın Kemal Durkaya'nın yanında olduğumuzu belirtmek adına bütün teşkilat üyeleri ilçe teşkilatından istifa etmiş bulunmaktayız. " denildi.