+ Konuyu Yanıtla
5 sonuçtan 1 --- 5 arası gösteriliyor

Konu: Serzenişler III

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5

Serzenişler III

çingene, çingeeeneee, çiiingeeneeee…

ne o küstün mü yoksa…neden ses vermiyorsun.. neden hiç bakmıyorsun yüzüme. seyyahın söylencelerinde anlattığı sen değil miydin yoksa?

eyvah…eyvah… o gece kapanan vişne rengi çadırın örttüğü gerçekler bambaşka mıydı yoksa… iclalin sırrını kahvenin duasına saklayanların örtülemeyen gerçeklerini mi sakladın benden, söylesene çingene… sus tamam sus…

dur çingene ben anlatayım sana o gün neler olduğunu… gecenin kalbinde, cezvelerin kaynadığı, ihanetin cezvelerden damladığı bir akşamda, kesmeşeker tadında çıktın hayatımdan… merhamet dualarının pelesenk olduğu dilimden yüreğime akan bir kahve sızısında yol aldın sen bu diyardan.

baykuş… sahi baykuş nerde çingene…baykuşun sesi miydi yoksa kalbimi böylesine sağır eden. işte bak yine aynı ses. hey seyyah kime sesleniyor bu baykuş. sen, baykuş ve çingeneden başka kim var ki bu çadırın içinde. kan damlıyor çadırdan. yok yok kan damlamıyor, kan kanıyor.

divit firakına düştüğü vakit, hokkanın dili, artık “ sus ! “ lara gebeydi değil mi çingene. hokkanın firakına batan hançerin açısını susturacak seyyah nerede… hadi baykuş bu ve getir onu. ama dur; ben bir düş gördüm cingene “gördüm ve öldüm” ne seyyahın söylenceleri ne de baykuşun merhameti uyandıramaz artık beni.

haydi çingene bana yoldaş ol. baykuş gördü tüm yaşananları ve yazdı seyyahın kara kaplı defterine. çingene haydi bakalım yolumuza, bari sen bana ihanet etme…

26-05-2016
    Tevfik YAZICILAR
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Gitme

Gitme

…

Sen çoktan gittin.

Bir sigaranın dumanında kahvenin aşkıyla gittin. Zanların kaldı bana birtek hediye.

Görüşmekten, yad etmekten öte özlemlerinle hasret giderirken sen, içimdeki aldatılmışlık duygusuyla öylece kalakaldım ben.

Yüreğine değmiyor artık gözlerim. Benzemiyorum ona artık, biliyorum. Sen kapatamadğın sayfalarda bir mısra ararken kendine, ben öleceğim, biliyorum.

Ama sana gitme demeyeceğim

Halbuki ne çok söylemek istediğim vardı sana.

Ama sen gideceksin biliyorum. Beni böyle bırakıp bir daha dönmemecesine gideceksin. Ne sayfanda çalan nağmeler dokunacak yüreğime ne de sen tutacaksın ellerimden. Biliyorum gideceksin

…

Öye bir gidiş olacak ki gidişin. Dönmek istesende dönemeyeceksin.

Uzun ve ince değil artık ellerim. Benzemiyorum ona artık, biliyorum. Sen hatıralarına koşar adım ilerlerken ben öleceğim, biliyorum.

Ama sana gitme diyemeyeceğim.

…

Sana gitme diyebilmeyi ne çok isterdim.

Ama sen kendi doğrularınla kendi hayatını yaşamaya koşacaksın biliyorum. O ayak giden mi gelen mi bilmese de kimse, artık ben biliyorum. Yanımda yalıayak gezdiğin günlerden bir tek giden ayağının fotoğrafı kaldı bana hatıra…

Hadi git, mutlu et kendini, doyasıya yaşa. Benim sana veremediklerimi kucakla. Sen mutlu olmayı hakkediyorsun, biliyorum.

Ama aradığın mutluluk benle değil, sana gitme demeyeceğim.

Git ve rahatla…

Git ve birdaha dönme…

Git ve mutlu ol…

Git…

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Dün gece rüyamda gördüm seni.
    Kalbim yerine sığamadı.
    Ne çok özlemişim ben seni.

Zannetmedim, gördüm seni.
    Hatta ne çok sevdim ben seni.

Rüyama veda etmeye gelmiştin.
    Biten sevgini ortaya dökmeye.
    Dökülenleri ortalığa saçmaya.

ve ellerin elerinin içinde geldin rüyama
    Dün gece rüyamda da aldattın beni.
    Kalbim yerine sığamadı.
    Ne çok gitmişsin benden.

Dün gece rüyamda seni gördüğümü
    zannetmiş olmayı ne çok isterdim bir bilsen.

Dün gece rüyamda seni gördüğüme de lanet ettim.
    Ettim ve öldüm.

Bay Kara

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    İkinci Bahar..
    40 yıl geride kaldı. İyisiyle kötüsüyle 40 yıl. Çok şeyler alıp götürdü benden ve çok şeyler kattı. Şimdi ikinci bahara vira bismillah deme zamanı. Çok hatalar yapmışım, çok yanlışlar yapmışım. Hayal dünyasında kendi kendime yaşamışım. Pişman mıyım; değilim. Çok güzel anlarım, anılarım var. Ama anladım ki düşündüklerim, hayal ettiklerim ve yaşadıklarım mutlu bir hayat sürmeye yetmiyormuş. Kalan günlerimde daha mutlu olabilmek adına yepyeni bir hayata merhaba demenin vakti gelmiş. İnandığım, güvendiğim ve idealini kurduğum yaşama elveda deyip yepyeni bir yaşama merhaba demenin vaktidir 40. yaşım. Hayatta seçimlerini çok dikkatli yapmalı insan. Çünkü her seçim geleceğinin yol haritasıdır. Ben seçimlerimi iyi yaptığımı düşünüyorum. Bundan sonrasını hayat sunacak önüme. Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Madem istediğim yaşamı elde etme şansım yokmuş bana sunulan hayatta mutlu olmayı öğreneceğim bundan sonra inşallah.
    41. yıla vira bismillah…

16 Ağustos 2016
    Tevfik YAZICILAR

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Adı: 13938244_1245582205493429_7459401271368832437_o.jpg Görüntülenme: 41 Boyut: 26.1 KB

Kendimi, sokakta yürürken, kaldırımda ilerleyen amcaya çarpıp “Körmüsün” dedikten sonra yüzünü döndüğünde gözlerinin olmadığını görüp, verdiği “Evet ben körüm, ya sen” cevabıyla tepetaklak olmuş gibi hissediyorum.

Hani Zeki Demirkubuz “Ruh yara aldı mı bir kere, durmadan acı yürür bedene. Et acır, kemik acır, kan bile acır." demiş ya aynı öyle.
    Söyle bana çingene benin küçücük mutluluklarımı ömrünün tamamına mutluluk diye dağıtabilecek, benin katlanamadığım sıkıntılarımı ömrünün minnacık bir anında yok sayabilecek bir sen mi varsın bu dünyada.
    Hadi öyleyse; çingene papucu yarım çık dışarıya oynayalım…

Tevfik YAZICILAR
    18 Ağustos 2016

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları