SP Lideri Kamalak, Uşak'ta hükümete yüklendi

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin 5. Olağan İl Kongresi için geldiği Uşak'ta, hükümete yüklendi.

SP Uşak İl Başkanlığı'nın mevcut başkan Yunus Acar'ın tek listesiyle gidilen 5. Olağan Genel Kurulu'na SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak da katıldı. Kamalak, kongeredeki konuşmasında, Türkiye ve İslam coğrafyasının son derece kritik bir dönemden geçtiğini söyledi. "Tüm insanlık dünyasının en şerefli teşkilatı mensuplarını bekliyor" diyen Kamalak, şöyle devam etti:

"Ne söylediğimin elbette farkındayım. Hiç şüphesiz ki dünyanın en sadık ve en şerefli mensupları Milli Görüş Teşkilatı'nın mensuplarıdır. Yanlış anlaşılmasın, 'Dünyada Milli Görüş temsilcileri Müslüman'dır' demek istemiyorum. Bugün 2 milyar civarında Müslüman vardır. Bugün Türkiye'de 100'ün üzerinde siyasi parti var. Milli görüşün dışında, bunun temsilcisi olan Saadet Partisi dışında AB'ye hayır, İslam Birliği'ne evet diyen başka bir parti var mı? Bugün milli görüşün iktidardan uzak kaldığı her bir gün aziz milletimiz ve İslam alemimiz için bir mahrumiyettir. İnsanlık ve Türkiyemiz için bir mahrumiyettir."

İstikrar söylemlerine değinen Kamalak, "Bu neyin istikrarı? Borçta istikrar, istikrarda istikrar, kavgada istikrar, say sayabildiğin kadar, kötülüklerde istikrar. 'Analar ağlamasın' diyorlardı. Cumhurbaşkanına, başbakan olarak görev yaptığı dönemde, 'Açılım süreci diyorsunuz. Demokratik açılım diyorsunuz. Kürt açılımı diyorsunuz. Adına ne derseniz deyin ama biz parti olarak büyük endişe içindeyiz. Söylemeye dilimiz varmıyor ama bu çözüm süreci dediğiniz şey netice itibariyle ya Türkiye'yi bölünmeye götürecektir ya da çok büyük çatışmalarla karşı karşıya getirecektir' dedik. Cumhurbaşkanımız hayattadır, başbakanlığı sırasında bunları bizzat kendisine söyledim. Bizim Milli İstihbarat Teşkilatı, emniyet ve jandarma teşkilatımız yok ama göğsü iman dolu bir teşkilatımız var. Adına terör veya terörist dediğiniz kişi veya kişilerle barış masasına oturamazsınız. Eli silahlı kişilerle neyi konuşacaksınız? 'Eğer karşınızdaki kişiler teröristse, müzakere değil mücadele edilir' diyorduk. 'Mücadelenin yeri de Oslo değil, İmralı değil, bunun yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi' dedik. Şimdi bu söylemimizi ana muhalefet partisi de dile getirmeye başladı, teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"SESİMİZİ DUYURMUYORLARDI"

Saadet Partisi'nin terörle ilgili konularda uyarılarının kamuoyuna zamanında iletilmediğini ifade eden Kamalak, "Sesimizi duyuramadık, 'Yarınlara bakın' dedik. Terör, kuluçkaya yatırılıyordu. Kuluçka üstüne kuluçkaya. Dağdaki eli silahlı unsurlar şehirlere indirildi. Şehirdeki KCK yapılanması ile cezaevlerinde bulunan unsurlar serbest bırakıldı. İçerideki silahlı unsurlar dışarı gönderilecekti ama dışarıda yetiştirilmiş olan militanlar içeri alındı, ithal edildi. Habur olaylarını düşünün. Sanki, başkomutanlar büyük zafer kazanmış gibi zafer işaretleri ile Habur'dan içeri alındı. Türk hakimleri onların ayaklarına gönderildi. O zamana kadar terörle mücadele eden askeri unsurların burnu sürtüldü. 'Ergenekon' denildi, 'Balyoz' denildi, önlerine gelen içeri atıldı" dedi.

"BAŞKANLIK SİSTEMİNE PRENSİP İTİBARI İLE KARŞI DEĞİLİZ"

Başkanlık sistemine prensip itibarı ile karşı olmadıklarını da belirten Kamalak, "Çünkü bu sistemi 1970'li yıllarda gündeme ilk taşıyan biz olduk. Ama o yıllarda baktık ki zemin hazır değil, bıraktık. 'Cumhurbaşkanını halk seçmeli' dedik, onu uyguladık, o fikir de bizim. Soruyoruz, fazla geriye gitmeden. Osmanlı tipi başkanlık sistemi mi? Cumhuriyet dönemi başkanlık sistemi mi" dedi.

"HARİTA ÇİZİLMİŞ, PLANLAR HAZIR"

Batılı ülkelerin Türkiye'yi bölmek için, İslam coğrafyasını parçalamak için gizli anlaşmaya ihtiyaç duymadığını da belirten Kamalak, "Haritayı çizmişler, planları yapmışlar. O harita ile planı sallaya sallaya gözümüze soka soka geliyorlar. Bu plan ve programın adı da Büyük Ortadoğu Projesi'dir. Amerikan Dış İşleri Bakanı, 'Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde 22 ülkenin haritası değişecektir' diyordu. Bunlar İslam ülkeleriydi. Bakıyoruz Sudan bölündü, Irak üçe bölündü. Lübnan ikiye bölündü, gerçekte 40 parçadır. Suriye'nin durumu ortada, şu an orası da üçe bölünmüş durumda. Türkiye'yi de bölecek olan bu projenin eş başkanı kim? Söylemeyin diyorlar ama benim bu millete borcum var. Ben bu borcu ödemenin mücadelesini veriyorum" diye konuştu.
Kamalak, konuşmasının ardından partisinin Kütahya'da il başkanlığı seçimi için Uşak'tan ayrıldı.