Salih Şen : Mücadelemizden Asla Vazgeçmeyeceğiz!


SAMSUN HABER – Saadet Partisi Samsun İl Teşkilatı 1 Kasım Seçimlerini değerlendirme adına il binasında Seçim Sonuçlarını Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nı icra etti. Toplantıya İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Müfettişi, GİK Üyeleri, Gençlik Kolları, İlçe Başkanları, Milko Kuruluşları ve Milletvekili Adayları iştirak ettiler. Toplantıda partinin Samsun’daki durumu ve Türkiye’deki durumu ayrı ayrı konuşuldu. Seçimde alınan oyların muhakamesi yapıldı.


Toplantıda seçim sonucunu değerlendiren İl Başkanı Salih Şen, “ Öncelikle seçimin sonucunun hem devletimize hem milletimize ve hem de tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Öyle ya da böyle milletimiz tercihini yapmıştır. Bu tercihe saygı duymak gerekir. Burada asıl konu biz ne yaptık ve ne yapacağız. Bütün herşey bundan ibarettir. Şunu ifade etmek gerekiyor ki, seçim çalışmalarımızda elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyduk. Fakat bir taraftan devletten bütçe desteği alanlar ve diğer taraftan kendi ayakları üstünde durmaya çalışan partiler eşit bir şekilde mücadele etmiyorlar. Basını, medyayı eline alan güçlere karşı mücadele veriyoruz. Böyle bir seçim yarışması adaletten uzak bir seçim yarışıdır. Türkiye’de seçimlerin daha adil bir şekilde yapılması zaruridir. Tabi bununla beraber biz mücadelemizden asla ama asla vazgeçmeyeceğiz. Seçim bittikten hemen sonra böyle bir toplantıyı yaparak tekrardan çalışmalarımıza başlama startı verdik. Biz bu çalışmalarımızı ibadet aşkıyla yapıyoruz. Onun için geride durmak, ümitsizliğe kapılmak bizde bulunmaz. Bir sonraki seçime kadar hem il yönetim kurulumuzun hem gençlik kollarımızın hem kadın kollarımızın ve hem de ilçe yönetimlerimizin daha da güçlenmesi noktasında bütün çalışmaları ortaya koyacağız. Özellikle gençlerimizi davamıza kazandırma noktasında gençlerle alakalı özel çalışmalar yapacağız. Bugünden itibaren tekrardan besmele çekip çalışmalarımıza kaldığımızdan yerden devam edeceğiz.” diye konuştu.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Milletvekili Adayı Av. Hasan Bayram VAR,” Sabırla ve istikrarlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizin tercihine saygı duyacağız ama bu tercihin de yanlış olduğunu en güzel bir üslupla milletimize anlatacağız. Yeryüzünde Adil Bir Düzenin kurulması uğruna yaptığımız bu çalışmalar er yada geç bu milletin takdirini kazanacak ve milletimiz kendi özü olan Milli Görüş’e dönecektir. Bize düşen ise ortaya koyacağımız çalışmalarla bu dönüşü hızlandırmaktır.” dedi.

GİK üyesi Nuri Başar ise, “ Bizim davamız İslam Davasıdır. Sayılarla Hak ölçülmez. Nice Peygamber geldi sadece bir tane ümmeti oldu. Şimdi o Peygamberin davası Hak değildir, denilebilir mi? Yanlış teraziden çıkan sonuçlarla, Hak anlaşılmaz. Oyunun kurallarını kendileri koyuyorlar ve kendileri oynuyorlar. Burdan adil bir şey beklemek beyhudedir. Her yaptığımız hareketi eleştiren, bizlere her türlü hakarette bulunup milletimizin algılarıyla oynayanlar, tarihin kirli sayfalarında kendilerine yer bulacaklardır. Zaferin yakın olduğunu ve zaferin de inananların olacağını asla unutmayın. Yaşanabilir Bir Türkiye’yi, Yeniden Büyük Türkiye’yi ve Yeni Bir Dünya’yı kurma idealimizden asla vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.


Toplantıya katılan hemen hemen bütün teşkilat mensupları seçim sonucunu değerlendirme adına kısa bir söz hakkı aldılar. Tüm teşkilat mensupları bugünden itibaren daha heyecanlı ve daha gayretli çalışacaklarına dair söz verdiler.