Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Kütahya'da:

KÜTAHYA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Üretmeyen bir ekonominin işsizliği yenmesi, fakirliğin üstesinden gelmesi, gelir dağılımını adaletli sağlaması mümkün değildir" dedi.

Kamalak, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Kütahya Belediye Kütür Sarayı'nda düzenlediği milletvekili aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, partisinin aldığı düşük oy oranına bakılarak küçük bir parti gibi değerlendirilmemesi gerektiğini, Saadet Partisi'nin kadrolarının rakamlarla asla ölçülemeyeceği söyledi.

Ülkenin gerçek anlamda kalkınması ve gerçek adaletin sağlanması için milli görüşün iktidara gelmesi gerektiğini savunan Kamalak, şöyle konuştu:
"Herkese iş ve aş devri için milli görüşün iktidara gelmesi gerekir. Üretmeyen bir ekonominin işsizliği yenmesi, fakirliğin üstesinden gelmesi, gelir dağılımını adaletli sağlaması mümkün değildir. Adil bir hukuk sisteminin kurulması lazım. Adalet mülkün temelidir. Bugün hiç kimsenin mahkemeye güveni yoktur. Zemin kaymak üzeredir. Halbuki padişahlarımız bile kadının karşısında diz çökmüştür. Adalet her şeyin üzerinde olmalıdır."

Kamalak, ülkedeki eğitim sitemini de eleştirerek, şöyle devam etti:

"Partimizin diğer önemli gördüğü meselelerin arasında nitelikli bir eğitim var. Mevcut yapısıyla hem mili eğitim hem de üniversitelerimiz çocuklarımızın istikbalini çalıyor, zamanını israf ediyor. Okullarda nitelikli eğitim verilmiyor. Şu halde mutlak suretle gençlerimizin niteliğini artıracak, meziyetini artıracak eğitimi vermek zorundayız. Bunların programı, reçetesi milli görüş dosyalarındadır."

-Çözüm sürecine eleştiriler

Çözüm sürecinin bugünkü şekliyle sonuçlanacağı konusunda geçmişte uyarılarda bulunduklarını anlatan Kamalak, şunları kaydetti.

"Biz Saadet Partisi olarak uyardık bu sürecin sonucu Türkiye’yi ya bölünmeye veya çok daha büyük çatışmalara götürecektir. Yazık ki şu an Türkiye bunun mücadelesini veriyor. Bu yarayı kim saracak? Allah aşkına misalen HDP iş başına gelse bu yarayı sarabilir mi? CHP gelse sarabilir mi? MHP gelse sarabilir mi? Bu yarayı açan zaten AK Parti. 13 yıldan beri iş başında. Yeniden tek başına iktidara gelse sarabilir mi? Bu yarayı saracak olan sadece ve sadece Saadet Partisi’dir. O toplu kıyımlar hariç ama polis ve asker şehidimizin sayısı 170’e dayandı. Siviller bu sayıya dahil değil. Ankara katliamında hayatını kaybeden 102 kardeşimiz bu sayıya dahil değil. Nereden bakarsak bakalım buna yürek dayanmaz. Bu yarayı biz sarmak mecburiyetindeyiz."

-"İslam alemini biz birleştireceğiz"

Kamalak, 2 milyarlık İslam coğrafyasının parça parça olduğunu, bu coğrafyayı birleştirecek unsurun Saadet Partisi olduğunu ifade ederek, "Paramparça edilmiş İslam coğrafyasını yeniden birleştirmemiz lazım. 2 milyarlık İslam alemi zenginlik bakımından dünyanın en zengin coğrafyasına sahip. Nüfus itibarıyla en genç, en dinamik nüfusa sahip ama gelin görün ki paramparça. Halbuki, Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kitabımız bir, kıblemiz bir. İşte darmadağınık olan İslam alemini birleştirecek biziz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Saadet Partisi'nin Kütahya milletvekili adayları tanıtıldı.