Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, "Saadet Partisi yarın iktidara geliyormuş gibi tüm hazırlıkları 40 yıllık tecrübe ile tamamlamıştır" dedi.Tongüç, partisinin Ankara İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin üretim ve istihdam alanlarında açık yaşadığını ileri sürerek, bunun kapatılmasına dönük hazırladıkları projelere ilişkin bilgi verdi.

Türkiye'nin cari açığına, özellikle sanayi üretiminin sebep olduğunu öne süren Tongüç, Saadet Partisi'nin iktidara gelmesi ile belirledikleri birçok üretim kaleminin faaliyete geçirilmesini planladıklarını dile getirdi.

Türkiye'nin ekonomiden, sağlığa birçok alanda yürüttüğü faaliyetleri yeniden gözden geçirmesinin, yaşanan cari açığın kapatılmasında önemli olduğu değerlendirmesinde bulunan Tongüç, şöyle konuştu:

"54 katrilyon yılda faize verdiğimiz bir para var. Rantiyecinin cebine giden bu parayı kesip yatırımlara harcadığımız zaman ihtiyaç olan bütün kalemlerde Allah'ın izniyle çalışma yapılabilecektir. Örnek verecek olursak Türkiye'nin yüzde yüz yazılım çalışması yapan insan gücüne ihtiyacı bulunmaktadır. Türkiye'yi bu konuda faaliyet gösteren ülkelerin elinden kurtararak, otomobilden bilgisayara, telefondan diğer sektörlere kadar yazılım sektöründe iddialı hale getirilmesi mecburiyeti bulunuyor. İnşallah Milli Görüş iktidarında, 5 yılda 1 milyon yerli yazılımcı yetiştirilerek, bu alanda yüzlerce sektörde Türkiyemiz en iddialı noktaya getirilecektir."

Partilerinin yarın iktidara geliyormuş gibi tüm hazırlıkları 40 yıllık tecrübe ile tamamladığını ifade eden Tongüç, "1 Kasım seçimleri sonrasında ifade ettiğim çalışma planlarının uygulanması fırsatının oluşmasını, Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Bu projelerin hiçbirisini kendimiz için özel hazırlamadık, saklamıyoruz. Hükümete bu noktada çağrıda bulunuyorum, Saadet Partimizin uzmanlarıyla 3 yıl boyunca gece gündüz çalışarak hazırladığı projeleri, sizlere hızlı bir şekilde ulaştırabiliriz" diye konuştu.