Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Samsun’daSaadet Partisi Samsun Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk Samsun’da seçim çalışmalarına katıldı.
Saadet Partisi Kadın Kollarıyla birlikte toplantılar gerçekleştiren Ebru Asiltürk, daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
Toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları Başkanı Sn. Semra Odabaş, “ Bu seçimler ülkemizin huzurunu ve saadetini temin etmek için bize verilmiş olan büyük bir fırsattır. Bu seçimler sayesinde halkımıza Milli Görüşü anlatma fırsatı yakalıyoruz ve halkımız teveccüh gösterirse hizmet etmeyi de büyük bir aşk ve heyecanla yapmaya hazırız. Ülkemizin dört bir tarafı yangın haline gelmiş bir vaziyette. Bu yangını söndürmek ancak ve ancak Milli Görüş prensipleri ile mümkün olabilir. Bunun için de Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisinin mecliste olması gerekiyor. Saadet Partisinin gelmesi artık zaruri bir hal almıştır. Saadet Partisini meclise taşımak için biz Kadın Kolları olarak bütün gayretimizi ortaya koymaya hazırız.” diye konuştu.
Toplantının onur konuğu olan Kadın Kolları Genel Başkanı Sn. Ebru Asiltürk ülkenin genel durumunu ve doğudaki olayları değerlendirdi. Konuşmasında Asiltürk, “ Bugün Ülkemizde genel hatlarıyla sıkıntılar mevcut. Ekonomi olarak faiz bir ekonomi sistemiyle yönetiliyoruz. Faizle milletimizin kanı emiliyor. Ülkemizde bugün en çok kazanan iki sektör; Faizin merkezi olan banka ve inşaat sektörü. Bu da ülkemizin tüketim ekonomisiyle yönetildiğinin ispatıdır. Bu zulüm düzeninin yerine Adil Bir Düzenin kurulması mutlak surette gerekiyor. Ülkemizin bir diğer önemli sıkıntısı da doğu bölgemizde yaşanan olaylar. Bugün ülkemiz fiilen bölünme durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Çözüm Sürecinde ortaya konulan yanlış politikalar, PKK’nın bölge halkının temsilcisi olarak gösterilme çalışılması ve oradaki kardeşelrimizin haklarının direk devlet eliyle değil de sanki PKK’ının isteğiyle veriliyormuş izleniminin verilmesi sonucu PKK daha da güç kazanmıştır. Devletin başındakiler şuursuzca “Biz PKK’nın silah yığmasına göz yumduk.” Diyorlar. Yani açıkça terör örgütünün güçlenmesine ön ayak olmuşlatr. Bölge halkımız terör örgütünün eline bırakılmış. Ve sonuç; ülkemiz fiilen bölünme tehlikesiyle karşı karşıya gelmiştir. Bu olayları bitirmek ancak ve ancak İslam Kardeşliği fikrini savunmakla mümkün olabilir. Bu fikri de Saadet Partisinden başka hiçbir parti savunmuyor. Saadet Partisi bu ülkenin birliğini ve bütünlüğünü koruma adına mücadele ediyor. Ve Cenab-ı Hakkın izniyle Saadet iktidarında bu birlik ve beraberliği sağlayacağız.” dedi.


Ortadoğudaki yaşanan vahim olaylarla alakalı da konuşan Asiltürk, “ Bu olaylar tamamen Siyonistlerin eliyle meydana geliyor. Ortadoğuda kaos ortamı oluşturularak İsrail Devletinin güvenlğini sağlamanın çalışmasını yürütüyorlar. Ve biz Türkiye olarak da ne yazıkki bu siyonist oyuna seyici kalıyoruz ve hatta bilerek yada bilmeyerek destek veriyoruz. Bu olayların çözümü noktasında yapılacak tek şey İslam Birliğinin kurulmasıdır. Başka hiçbir şey bu olaylardaki yangını söndüremez. İslam Birlğinin kurulması içinde Saadet partisinin mutlaka mecliste olması gerekiyor. Bunun için 1 Kasım’a kadar yılmadan, bezmeden, heyecanımızı kaybetmeden gece gündüz çalışmak zorunluluğumuz vardır.” diye konuştu.