Millî görüş olarak her zaman sahalardayız!..Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen; bazı basın-yayın organları ve AK Partiçevrelerince yapılan olumsuz propagandalara karşı sert konuştu:
“Sermaye çevrelerine ve rant gelirlerine dayanan AK Parti yönetiminin ve milletvekili adaylarının; seçim arefesinde erkenden basın-yayın kuruluşları ile reklâm ve tanıtım panolarında yer alması, bazı televizyon kanallarında kendilerinden sık sık söz ettirmesi; halkın dertleriyle, milletin meseleleriyle sadece kendilerinin ilgilendiği şeklindeki görüntü ve kanaatler, tamamen yanlıştır. Tamamen maksatlı propagandaya dönük söylemlerdir. Biz ‘Millî Görüş’ teşkilât mensupları olarak, 40 yılı aşkın bir süreden beri, rahmetli Hocamızın dile getirdiği doğruları, dünya gerçeklerini yılın on iki ayında halkımıza anlatmaya, onlarla birlikte gelecek Türkiye’sini ve mutlu bir insanlık nizamını izah etmeye devam ediyoruz.

Biz onlar gibi, seçimden seçime değil, tüm hayatımız boyunca, hep halkımızla bir ve beraberiz. Gençlik teşkilâtlarımız, Kadın kollarımız ve Milko yapılanmamızla, sadece oy isteme zamanlarında değil, milletimizin her kesiminden insanlarla bir ve beraberiz.”
İl Başkanı Şen, Milletvekili adaylarının da siparişle gönderilen kişilerden değil, yıllarca vatandaşlarla bir ve beraber olmuş kişilerden seçildiğini vurguladıktan sonra şöyle devam etti:
“Saadet Partisi, geçmiş dönemlerde iktidar ve iktidar ortağı olarak yaptığı örnek hizmetlerine yenilerini ekleyecek bilgi birikimine sahip milletvekili adayı kadrolarla tekrar milletin huzuruna çıkmıştır. Bu kadrolar, seçimden önce olduğu gibi, seçimden sonra da Ankara’da olsalar bile gözü-gönlü ve kulağı ile yine hemşehrilerimizle bir ve beraber olmaya devam edeceklerdir. Çünkü bu bir aidiyet duygusu, bir vefakârlık anlayışıdır.”
Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen; “Milletvekili adaylarımız Av. Hasan Bayram Var, Av. Süleyman Karagöz, İş adamları Ali Okutan, Hasan Öztürk, İlker Sılıv, İbrahim Gümüşoğlu, Ahmet Keser, Saffet Ergin ve Taner Altungeyik ile bu inanç ve gaye doğrultusunda seçmenlerimizin teveccühlerine tekrar talibiz. Aynı zamanda bu seçimdeen dolayı bir yıl içinde milletimize iki defa Milli Görüşü anlatma fırsatı yakalamış olduk. Bu fırsatı değerlendirmek adına gece-gündüz demeden çalışıyoruz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tüm milletimizi bu mücadelemizde oylarıyla bize destek vermeye davet ediyoruz. ” dedi.