Anadolu Gençlik Derneğinden Gençlere İtidal Çağrısı

Milli Görüş hareketinin gençlik yapılanması Anadolu Gençlik Deneği ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan, gençlere birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Anadolu Gençlik Derneğinden Gençlere İtidal ÇağrısıAGD ve MGV Genele Başkanı Salih Turhan, Anadolu Gençlik Derneği’nin Türkiye genelindeki illerde bulunan Lise ve İmam Hatip Başkanları Toplantısı için Ankara’da toplanan dernek üyesi gençlere yaptığı konuşmada; “Sorumluluğumuz üniversitesiyle, lisesiyle, imam-hatipleriyle, ortaokuluyla, ilkokuluyla, kreşiyle eğitimin yapıldığı tüm mekanlardaki gençlerimize ve çocuklarımıza ulaşmaktır. Sorumluluğumuz hangi ırktan, mezhepten ya da düşünceden olursa olsun tüm gençlere sevgi ve kardeşliğin teminatı olduğumuzu göstermektir.” Dedi.

Aynı toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk; “Eğer bir sorun varsa insanlar ancak birbirleriyle konuşarak çözüme ulaşabilir. Hiçbir masumun ölmesini kabul edemeyiz. Yaşanan bu terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Yakınlarını kaybedenlere Allah’tan sabırlar diliyoruz” dedi. Konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Bizim bir görevimiz var. Bu görev sadece Türkiye için mücadele etmek değildir. Tüm insanlık için çalışmalı gayret göstermeliyiz. Biz anlatmakla yükümlüyüz. Sizler gayret edeceksiniz. Nasıl ki Erbakan Hocamız ve arkadaşları Meclis’te 24 kişi ile Dışişleri Bakanını düşürdüyse, sizler gerektiği kadar gayret ederseniz sizlerin sözleri tesirli olur sayısal olarak azınlık olsanız dahi kalabalıklara galip gelirsiniz”

Milli Görüş hareketi 4 partisi hukuka aykırı olarak kapatılmış, efsanevi faaliyetleri ile akıllara kazınan Milli Gençlik Vakfı (MGV) ise yine aynı akıbete uğramış ve mallarına el konulmuş fakat Milli Görüşçüler tüm bu zulümlere rağmen dış güçleri sevindirecek bir taş dahi atmamışlardır. Ülkemizin bütünlüğünün temel almış yapılan haksızlıklara vatanın bütünlüğü için boyun eğmiştir.