Saadet Partisi, İstanbul Adaylarını Tanıttı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım seçimlerine ilişkin, "Bu seçimde canla başla çalışmak suretiyle Saadet Partisi'ni Meclis'e taşımamız lazım, Milli Görüş'ü Meclis'e taşımamız lazım" dedi

Saadet Partisi
Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım seçimlerine ilişkin, "Bu seçimde canla başla çalışmak suretiyle Saadet Partisi'ni Meclis'e taşımamız lazım, Milli Görüş'ü Meclis'e taşımamız lazım" dedi.Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nca, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma etkinliğinde, partinin İstanbul milletvekili adayları tanıtıldı.
Etkinlikte konuşan Kamalak, AK Parti'ye iktidarları boyunca uyarılarda bulunduklarını fakat bunları eleştirmek için yapmadıklarını söyledi.
Bunu bazı insanların eleştiri olarak gördüğünü ve kendilerini "çekememezlik" ile suçladığını anlatan Kamalak, ülkenin hayrına iş yapan herkesi alkışladıklarını kaydetti.
Kamalak, millete hizmet için var olduklarını dile getirerek, "Yanlışı söylemek kardeşlik hukukumuzun bir gereğidir" dedi.
"Gelinen noktada vicdan sahiplerinin, iktidarın Irak, Suriye ve Libya politikasından rahatsız olduğunu" savunan Kamalak, şöyle devam etti:
"1,5-2 milyon Müslüman katledildi. Milyonlarca kadın dul, milyonlarca çocuk yetim kaldı. Hala oradan dumanlar yükseliyor. Ne kazandık? Türkiye ne kazandı? Bunu söylediğimizde 'Saddamcı' olarak suçlandık. Libya konusu... O Libya ki 1974'te KıbrısBarış Harekatı'nı başlattığımız zaman sözüm ona Batılı dostlarımız bize ambargo uygulamıştı, bu arada bir kardeş ülkenin yiğit lideri o dar zamanda tüm gücüyleTürkiye'nin yanında oldu. Askerlerimizin anlattıklarına göre bir hamal gibi cephane taşıyordu. O ülke Libya, o lider de Kaddafi idi."
Kamalak, 1 Kasım seçimlerini de değerlendirerek, "Bu seçimde canla başla çalışmak suretiyle Saadet Partisi'ni Meclis'e taşımamız lazım, Milli Görüş'ü Meclis'e taşımamız lazım. Tıpkı bir itfaiye erinin yangın yerine koşması gibi cepheden cepheye koşmamız gerekiyor. Çünkü bugün ülke yanıyor, annelerin gözyaşı sel gibi akıyor, her gün şehit haberleriyle irkiliyoruz. Yangını söndürmek, şehit kanını ve annelerin gözyaşını durdurabilmek için geceyi gündüze katmamız lazım" diye konuştu.
Toplantıda Saadet Partisi'nin İstanbul milletvekili adaylarının tanıtımının ardından bayramlaşma töreni yapıldı.