2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Kayseri'de Parka Necmettin Erbakan'ın Adı Verildi

 1. #1

  Kayseri'de Parka Necmettin Erbakan'ın Adı Verildi

  Kayseri'de Parka Necmettin Erbakan'ın Adı Verildi

  29 Eylül 2015 Salı 14:14
  Ak Partili Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan Şirintepe Mahallesi'nde bulunan ve ıslah projesi sonrasında 40 bin metrekare alan üzerinde çok amaçlı ve büyük ölçekli park çalışmasının tamamlandığını belirterek, bu parka Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismi verildiğini söyledi.  Ak Partili Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mimarsinan ŞirintepeMahallesi'nde bulunan ve ıslah projesi sonrasında 40 bin metrekare alan üzerinde çok amaçlı ve büyük ölçekli park çalışmasının tamamlandığını belirterek, bu parka Prof. Dr.Necmettin Erbakan ismi verildiğini söyledi.

  Mimarsinan Şirintepe Mahallesi'nde çok amaçlı ve büyük ölçekli park çalışmasının tamamlandığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, "Birinci etap çalışması 40 bin metrekare alan üzerine kurulan park içerisinde 1 kilometre uzunluğunda sentetik çimden yürüyüş yolu, 20 adet piknik amaçlı kamelya, çocuk oyun alanları, açık alan fitness aletleri ve Şirintepe Sosyal ve Spor Tesisleri bulunmaktadır. Bu park modern tarz ile doğal park yapısının birleştirildiği parklardan birisi olarak gösteriliyor. Bu alanda park yapılmadan önce yer alan dere ıslah edildi. Büzler döşenerek koruma altına alındı. Sivas Caddesi'ne kadar uzanan toplam 5 kilometre uzunluğundaki alan, her yıl belirli kısma yapılmak suretiyle 5 etap sonunda çalışma tamamlanacak. Çok amaçlı ve büyük ölçekli park içerisinde oturma ve keyif alanları, sosyal ve sportif alanlar, yürüyüş yolları ile adeta yaşanabilir nezih bir ortam oluşturduk. Türk Kadınlar Birliği ile işbirliği içerisinde bu alanda ağaçlandırma çalışmasını birlikte yürüttük. Semtimize, mahallemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun" dedi. - Kayseri

 2. #2
  Gül: Erbakan artık Türkiye'nin bir mirasıdır

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Melikgazi Belediyesince yaptırılan Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışına katıldı. Gül
  Bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri'ye gelen Gül, oğlu Ahmet Münir Gül ve gelini Ayşe Zehra adına Abdullah Gül Üniversitesi Mimarsinan Kampüsü'nde oluşturulan hatıra ormanına fidan dikti. Orman hakkında yetkililerden bilgi alan Gül, kampüs alanında bir süre incelemelerde bulundu. Ayşe Zehra-Ahmet Münir Hatıra Ormanı'na yaklaşık 400 orta boy fidan dikildi.
  Erbakan'ı her zaman rahmetle anıyoruz

  Gül, daha sonra Şirintepe Mahalesi'nde Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan Necmeddin Erbakan Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi. Burada bir konuşma yapan Gül, Erbakan'ın Türk siyasi hayatında çığır açtığını söyledi. Erbakan'ı her zaman rahmetle andıklarını dile getiren Gül, şöyle devam etti:
  O artık Türkiye'nin bir mirasıdır

  "Necmeddin Erbakan Türkiye'nin yerli düşüncesini, milli görüşünü, Anadolu ruhunu tekrar herkesin bilincine getiren, Türkiye'yi bilinçlendiren ve hepimizi siyasete bu şekilde sokan insan. Bana da birçok arkadaşımıza da rahmetli Erbakan hoca vesile oldu, o bizleri siyasette kazandırdı, Türk devletine kazandırdı ve o bizlere halka hizmet etmenin yolunu açtı. Dolayısıyla kendisine sadece bizler değil, bütün Türkiye, vaktiyle sevsin sevmesin, kendisinin başkanı olduğu partide de oy versin vermesin bütün Türkiye vatandaşları hepsi saygı ve sevgi gösterir. O artık Türkiye'nin bir mirasıdır ve dolayısıyla herkesindir. Onun için partili partisiz kim olursa olsun herkes onun hatırası önünde de saygıyla eğilir."

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •