Saadet'ten aday tanıtımı

Yaklaşan Erken Genel Seçim kapsamında partilerin adaylarını açıklamasının ardından Saadet Partisi (SP) Edirne İl Teşkilatı Aday tanıtım toplantısı düzenledi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş'in de katıldığı toplantıyla tanıtılan adayları partililer coşkuyla karşıladı. Parti tarafından önceki gün Edirne'den 1'inci Sıra Adayı Ali Erhan Demirkıran, 2'inci Sıra Adayı Ayhan Özkan ve 3'üncü Sıra Adayı Seçkin Öztürk'ün de katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “ Biz bu çalışmaları ibadet aşkı ile yapıyoruz. Allah'ın emri olduğu için yapıyoruz. Bizim davamız sayı ile ifade edilen bir dava değildir. Çünkü 'bereket', matematiğin hesap edemediği nimettir” dedi.
Hedeflerinin Türk milleti için mutlu son ve Allah'ın rızasını kazanmak olduğun vurgulayan İriş, “Her türlü baskıya maruz kaldık ama bizi hiçbir şey etkileyemedi ve etkileyemeyecek de, Allah'ın izniyle. Biz, bütün insanlığın iyiliğini istiyoruz. Çünkü İslam, Halık-ı tazim, mahlûka şefkattir” şeklinde konuştu.
Milletvekili adayları adına konuşan Ali Erhan Demirkıran ise, “Seçim bir fırsattır. Seçim demek bozuk düzeni düzeltme fırsatıdır. Tabii ki ortaya kim çözüm projesi koyacak, seçmenimizin bunu iyi anlaması lazım! Tedavi için önce doğru teşhis gerekir. Teşhis doğru yapılırsa tedavi kolaylaşır” açıklamasını yaptı.
Milli Görüş'ün teşhis ve tedavi konusunda 50 yıla yakın proje çalışmaları ve deneyimlerinin olduğuna dikkat çeken Demirkıran, “Biz tüm seçmenimizi uyarmaya çalışacağız. Bugün huzursuzluk sadece bizim ülkemizde değil, tüm İslam coğrafyası huzursuz. Kapımıza kadar gelen Suriyeli kardeşlerimiz İslam âleminin ne halde olduğunun en bariz örneğidir. Yüz yıl önce biz tek devlettik. Avrupa yüz parça idi. Şimdi tersi oldu; Avrupa tek devlet, İslam âlemi paramparça. İslam birliğini tesis etmek hem dünyadaki Müslümanların kurtuluşu için gereklidir, hem de ülkemizi bölmek ve kardeşi kardeşe kırdırmak için plan yapanların planlarını başlarına geçirmek için gereklidir” dedi.
Toplantıda Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) çalışmaları hak-kında ve seçim çalışmaları çerçevesinde ve nasıl çalışılacağı konusunda bilgi verdi.