2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Saadet'e bu kez oy yok!

Saadet'e bu kez oy yok!

‘Saadet'e bu kez oy yok!'

Fatih Erbakan’ın başkanlık yaptığı Erbakan Vakfı’nın Alanya Temsilcisi olan Aziz Sarıkan, 1 Kasım Seçimleri'nde 'Milli Görüş'e oy vermeyeceğini açıkladı

SAADET Partisi (SP) tabanındaki arkadaşlarının "Bu seçimde SP’ye oy verecek miyiz?" diye sorduğunu belirten Fatih Erbakan’ın başkanlık yaptığı Erbakan Vakfı’nın Alanya Temsilcisi olan Aziz Sarıkan, “Milli Görüş'ü temsil etmediği için bu seçimde Saadet'e oy vermeyeceğimi ama onların düşüncesine karışamayacağımı söyledim. Eğer Saadet Partisi dik dursaydı ve bağımsız adaylarla seçime girseydi, kendilerine destek verecektik. Şimdiye kadar Milli Görüş'ün tüm partilerine oy verdim. Geldiğimiz noktada Milli Görüş'ü temsil eden parti kalmadığından, ilk defa bu seçimde oyum boşa gidecek. Bundan sonrası için, Millî Görüş lideri Fatih Erbakan'ın talimatları doğrultusunda hareket edeceğiz. İnşallah yeni yılla birlikte yeni bir parti kurulacak. Ben ‘Milli Selâmet’i yeniden istiyorum” dedi.

Sarıca'dan 'bireysel' açıklama

Halkın Saadet'i tercih etmesi halinde anayasal bir hak olarak milletvekilliğini başvuruyla alabileceklerini söyleyen Hüseyin Sarıca, "Hiçbir oy boşa gitmez" dedi

1 1 0

ERBAKAN Vakfı Alanya Temsilcisi Aziz Sarıkan’ın 1 Kasım Seçimleri'nde SaadetPartisi'ne oy vermeyeceğini açıklayıp, “İlk defa bu seçimde oyum boşa gidecek. Milli Görüş'ü temsil etmediği için bu seçimde Saadet’e oy vermeyeceğim” demesinin ardından Saadet Partisi Antalya 2. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Sarıca bir açıklama yaptı. “Saadet Partisi’ne verilen hiç bir oy boşa gitmeyecektir” diyen Sarıca, Anayasa’da bireysel başvuru diye bir yolun bulunduğunu söyledi. Bireysel başvuru hakkında bilgi veren Sarıca, “Diyelim ki SP adayına seçilecek kadar oy verdiğiniz takdirde partimiz barajı aşamazsa dahi o kardeşimiz meclise girebilir. Bunu kamuoyu bilmiyor. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkını kullanarak hakkımız olan vekilliği alabiliyoruz. Yeter ki seçmenimiz oyunu Saadet’ten yana kullansın” diye konuştu.

Yer İmleri

Gönderme Kuralları