'7 Haziran başlangıç olacak'

Saadet Partisi Edirne adayları Ali Demirkıran ve Arif Köroğlu, çeşitli oyunlarla Meclis dışında bırakılan Saadet Partisi'nin güçlü bir şekilde meclise gireceğini söyledi.Milli İttifak'ın oluşturduğu Saadet Partisi Edirne adayları Ali Demirkıran ve Arif Köroğlu, çeşitli oyunlarla Meclis dışında bırakılan Saadet Partisi'nin güçlü bir şekilde meclise gireceğini söyledi.

Ali Demirkıran ve Arif Köroğlu geri sayım sürerken yaptıkları ortak açıklamada, Saadet Partisi'nin, Türkiye'nin dört bir tarafında on binlerin katılımıyla gerçekleştirdiği tarihi, büyük ve coşkulu mitinglerle 7 Haziran tarihinin Türkiye için yeni bir başlangıç olacağına işaret ettiğini söylediler. İki adayın ortak açıklaması şöyle;

“Her şeyden önce, 13 yıl gibi uzun bir zaman milletimizi oyalayarak zaman kaybettiren AKP iktidarına milletimiz kırmızı kart göstererek dur diyecek. Bu seçimlerde ikinci olarak, çeşitli desiselerle Meclis dışında bırakılan Saadet Partisi güçlü bir şekilde meclise girecek. Üçüncü olarak ise 13 yıldır muhalefette hiçbir ciddi varlık gösteremeyen muhalefet partileri de seçmenimizden gerekli dersi alacaklardır.”

Muhalefet partilerinin 13 yıldır AKP'nin kötü hiçbir icraatına fren olamadıklarına dikkat çeken Demirkıran ve Köroğlu, “Milletimizin bin yıllık görüşünü, tarihini ve inancını temsil eden Milli Görüş'ün partileri olarak 50 yıla yaklaşan siyaset mücadelemizde her fırsatta iyiliklerin hâkim olması için motor, kötülüklerin önlenmesi için de fren olma görevini yapmaya çalıştık. Biz meclise girdiğimizde ayni görevimizi daha etkin bir şekilde yaparak kavgasız, huzurlu, yarım asırlık deneyimli plan ve projelerimizle yapacağımız yatırımlarla işsizi kalmayan, çalışana da emekliye de yeni vergiler koymadan, borçlanmadan yüzde 50 zamlar vererek adil paylaşımı gerçekleştireceğiz. Tarım ve Hayvancılık yeniden ihtiyacımıza yeter hale getirilecek. Esnafımız kepenk kapatmayacak. Yazboz tahtasına dönen eğitim sistemimiz düzene girecek. Bunlar hayal değil, biz daha önce yaptıklarımızı konuşuyoruz” açıklamasını yaptı.

Ali Demirkıran ve Arif Köroğlu, AKP ve Muhalefet Partilerinin birbirlerinden farklı olmadıklarını, zira hepsinin aynı sistemin içinde yer aldıklarını belirterek; “Onların şu veya bu şekilde iktidara gelmesi sonucunda ise 'borçlar artar, yoksulluk, işsizlik artarak devam eder. Üretim ve istihdama yönelik yatırımlar yapılmaz. Borçlanarak otoyol, hızlı tren, havaalanları yapılır, otomobil ve uçak imal edemeyiz, bu ihtiyaçlarımızı da borçlanarak ithal ederek karşılarız. İthalatımız artarak devam eder. Memurun, işçinin, emeklinin alacağı zam yüzde 3'lerde seyretmeye devam eder. Son 55 yıldır bu Batı zihniyetinin ne yapıp ne yapamayacağını artık yeterince anladık. Onun için tek çözüm Milli İttifak'ın temsilcisi Saadet Partisi'dir. Biz, şu veya bu partinin, şu veya bu zihniyetin değil bozuk sistemin alternatifiyiz.” dedi.