SP SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAYI HASAN ÖZTÜRK, ESNAFI GEZDİ


Saadet Partisi(SP) Samsun Milletvekili adayı Hasan Öztürk, İlkadım ilçesinde bulunan Saadet Caddesi esnaflarını gezerek sorunlarını dinledi.


Saadet Partisi Samsun Milletvekili Adayı Hasan Öztürk, Saadet Caddesi esnafını ziyaret etti. Saadet Caddesi esnafı Öztürk’e yoğun ilgi ve alaka gösterdi.


Esnafın sorunlarını dinleyen Saadet Partisi Samsun Milletvekili adayı Hasan Öztürk sıkıntılarının Saadet Partisi iktidarında zaman kaybetmeksizin çözüleceğini söyledi.


Esnaflar, Milli Görüş partilerini tanıdıklarını ve hep Erbakan hocanın koalisyon ortağı olduğu dönemlerde ve iktidara geldiği dönemde rahat ettiklerini ve Saadet Caddesi esnafları olarak Saadet Partisinin yanında oldukları ifade ettiler.


Öztürk “Eğer insan istihdam edilirse, normal şartlar altında tükettiğinden fazla üretir. Üretilen değerin bir bölümü tüketilir ve tüketilmeyen kısmı tasarruf edilerek yatırımlara yönlendirilirse, hem yeni iş imkânları oluşturulur hem de emeğin verimliliğini artıracak yeni araç ve gereçler keşfedilir ve geliştirilir. İnsan emeği potansiyel servettir ve bu nedenle işsize iş bulunması, hem işçiyi hem de ülkeyi zenginleştirir.


İlave olarak sosyoekonomik bir değişken olması nedeniyle işsizlik probleminin giderilmesi toplumu daha yaşanabilir kılar. İşçi memur ve emeklilere yapılacak P ücret artışı ve asgari ücretin 1.500 TL olması ile birlikte vatandaşlarımızın gelirleri artacak, bu diğer iş sahalarına da etki edecek ve artan toplam taleple birlikte işsizlik azalacaktır" diye konuştu.