+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Milli İttifak"ın Sivas Mitingi

 1. #1

  Milli İttifak"ın Sivas Mitingi

  Milli İttifak"In Sivas Mitingi


  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Saadet iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Saadet iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz. Yılda en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz" dedi.

  Kamalak, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Milli İttifak" mitinginde yaptığı konuşmada, çok göç veren Sivas'a fabrika kuracaklarını söyledi.

  Sivas'ı tarım kenti yapacaklarını dile getiren Kamalak, kentteki birçok iş yerinin kapandığını öne sürdü. Kamalak, "Fabrika kurmayan, mevcutları da satan, eşe dosta peşkeş çeken bir ülkenin işsizliği çözmesi, fakirliği yenmesi mümkün mü?" ifadesini kullandı.
  İktidarın "Türkiye'nin bu yıl 500 bin otomobil satın almasıyla" övündüğünü savunan Kamalak, "İşte Milli görüş farkı burada çıkıyor. Saadet iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz. Yılda en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz" diye konuştu.

  Milli Görüş koalisyonunda havuz sistemi oluşturduklarını, faiz lobisinin hortumunu kestiklerini, "D8"i kurduklarını anlatan Kamalak, yaşanabilir Türkiye için Milli İttifak'ın iktidara gelmesi gerektiğini belirtti.
  "Amaçları Türkiye'yi demokratikleştirmek değil"
  Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de 13 yıldır yönetenlerin Türkiye'yi darbe anayasasından kurtarmadığını savundu.

  Halkın yetki vermesine rağmen AK Parti'nin anayasayı değiştirmediğini öne süren Destici, "Bunların amacı Türkiye'yi demokratikleştirmek, hukuk devleti yapmak değil. İktidarlarını PKK ile ele ele, kol kola girerek devam ettirmek istiyorlar" iddiasında bulundu.

  Türk İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı bulunduğuna işaret eden Destici, Türkiye'yi yönetenlerin bunun daha da artmasına neden olduğunu savundu. Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan, Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idamdan kurtulması için girişimde bulunmasını istedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her gün bir şehirde, açılış bahanesiyle partisine oy istediğini iddia eden Destici, "Çünkü paçalar tutuşmuş vaziyette. Kaybı, çöküşü onlar da görüyor. Onun için Sayın Cumhurbaşkanına diyorum ki makamına önce sen saygı göstereceksin ki sonra diğer siyasetçilerden ve milletten bekleyeceksin" görüşünü bildirdi.
  Destici, Türkiye'nin Milli İttifak ile yürüyeceğini belirterek, şunları kaydetti:

  "AK Parti'ye oy vermek bu seçimde HDP'ye oy vermektir. HDP'ye oy vermeyi düşündürenler var. Ne sebeple olursa olsun HDP'ye oy vermek, öncelikle PKK'nın 30 yılda yaptıkları mezalime, kan ve gözyaşına ortak olmak demektir. Bu vebale girersiniz, gelecekte yapacaklarının da vebalini şimdiden üstlenmiş olursunuz. Onun için burada, bu seçimde AKP'ye oy vermek HDP'ye oy vermektir. HDP'ye oy vermek de AKP'ye oy vermektir. Burada oy verilecek tek adres var, o da Milli İttifak."

  İktidara geldiklerinde bütün faizleri sileceklerini dile getiren Destici, emekliye, çalışan tüm kesimlere yüzde 50 zam ve iki bayram ikramiye vereceklerini ifade etti.
  Taşeron işçiliği sona erdireceklerini anlatan Destici, "İşçi, memur, öğretmen, polis hakkını alacak. Kadro düzenlemesi yapacağız. Evsiz aile bırakmayacağız. Her yıl 100 bin kişiye bedava ev vereceğiz. Okula giden bütün çocuklarımızın yemek ihtiyacını gidereceğiz" diye konuştu.

 2. #2
  Milli İttifak Sivas'ta miting düzenledi
  Kamalak, "Yeni Türkiye'yi gencecik yiğitleri açlıktan kıvranırken, 1 milyar 200 milyon lira harcayıp saray yapanlar kuramaz" dedi.  SAADET Partisi (SP) Çatısı altında seçimlere girmeye hazırlanan 'Milli ittifak' Sivas'ta miting düzenledi. Mitingde konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Yeni Türkiye'yi gencecik yiğitleri açlıktan kıvranırken, 1 milyar 200 milyon lira harcayıp saray yapanlar kuramaz" dedi.

  Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel başkanı Mustafa Destici ise, Ak Parti ile HDP'nin bugün kayıkçı kavgası yaptıklarını, 8 Haziran'da yeniden kol kola gireceklerini belirterek, "AKP'ye oy vermek HDP'ye oy vermektir" dedi.

  SP ve BBP'nin ittifakı ile oluşturulan Milli İttifak seçim çalışmaları kapsamında Sivas kent meydanında miting düzenledi. SP Lideri Kamalak ve BBP Genel Başkanı Destici Mustafa, kalabalığı birlikte selamladı. Mitingde konuşan BBP eski Genel Başkanı Mustafa Destici, Ak Parti hükümetinin PKK ve onun siyasi uzantısı ile pazarlık yaptığını, seçim öncesinde bu partilerin kayıkçı kavgası yaptıklarını belirterek, 8 Haziran'da yeniden kol kola gireceklerini iddia etti. Bu birlikteliğin devamı halinde olacakları sıralayan Destici, "Biri başkanlığı alacak, İmralı canisi serbest bırakılacak, özerklik verilecek. Türklük tanımı anayasadan çıkarılacak. Bunu ben değil AKP'nin milletvekilleri söylüyor. Bunların istediği başkanlık eyalet demek. Eyalet bölünmek, iç savaş, kan ve gözyaşı demek. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkede hiç kimse bir iç savaş çıkarmaya muaffak olamayacak. Bu seçimde AKP'ye oy vermek demek HDP'ye oy vermek demektir. HDP'ye oy vermek ise AKP'ye oy vermek demektir" dedi.

  ÖNCE MAKAMA SEN SAYGI GÖSTER

  Mısır eski Cumhurbaşkanı Mursi'nin idama mahkum edilmesinin ardından Türkiye'de Cumhurbaşkanı ve başbakanın bunu seçim malzemesine dönüştürdüklerini ifade eden Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bunu kullanmak yerine milletin parasıyla 500 milyon liraya aldığı uçağına binerek, Putin'i, Papa'yı, Obama'yı ve Sisi'yi finanse ettiğini ileri sürdüğü Suud Kralını ziyaret ederek, bu idamı durdurmak için çaba göstermeye davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarafsızlık ilkesini ihlal ettiğini ileri süren Destici şunları söyledi: "Anayasa'da belirtilen ettiği yeminle bütün siyasilere eşit mesafede olman lazım. Her gün bir şehirde açılış bahanesiyle partisine oy istemeye devam ediyor. Çünkü paçalar tutuşmuş vaziyette. Çöküşü onlar da görüyor. Cumhurbaşkanı makamına önce sen saygı göstereceksin ki sonra diğer siyasetçiler ve milletten bekleyeceksin."

  CHP'nin hazırladığı projeyle ilgili olarak Başbakan Davutoğlu'nun, 'Bu benim kitabımdan alınmış' dediğini hatırlatan Destici, "Sonra da Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan çıkıp buna 'Yüzyılın palavrası' dedi. Yüzyılın palavrası ile neyi kastetti. CHP'nin projesini mi yoksa başbakanın kitabında yazdıklarını mı yorumu ona bırakıyorum" ifadelerini kullandı. Destici, makam aracı tartışmalarıyla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı makamının bu tür tartışmalardan uzak tutulması gereken saygın bir makam olduğunu dile getirdi.

  Hükümetin sürekli IMF'ye olan borcu ödedikleri söylemiyle övündüklerini belirten Destici, şu an ülke borcunun geldiği noktayı açıklayarak, "Dış borcumuz 450 milyar dolar, iç borcumuz 400 milyar dolara dayandı. Bu iktidar öncesi vatandaşın borcu 17 milyar liraydı, şimdi 200 milyarı aştı" ifadelerini kullandı.

  MHP ile ittifak konusunda arayışları olduğunu, ancak kendilerine bu konuda bir geri dönüş olmadığını dile getiren Mustafa Destici, randevu taleplerinin karşılık bulmadığını söyledi. İktidara gelmeleri halinde Cumhurbaşkanlığı sarayını aslına uygun olarak Başbakanlık binası yapıp, bugün kiralık binalarda hizmet veren bağlı bütün kuruluşları da bu binada toplayacaklarını ifade etti.

  YENİ TÜRKİYE'Yİ 1 MİLYAR 200 MİLYONA SARAY YAPANLAR KURAMAZ

  SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise, sicili temiz iki kardeş partinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Milli İttifakın iktidara yürüdüğünü söyledi. Sivas'ın en çok göç veren il olduğunu, kurulu fabrikalarının da ya kapatıldığını ya da peşkeş çekilerek satıldığını ileri süren Kamalak, mevcut iktidarın üretmek yerine dışarıdan yaptığı alımlar ile övündüğünü belirterek şöyle dedi: "Fabrika kurmayan, mevcutları eşe dosta peşkeş çeken bir ülkenin işsizliği, fakirliği yenmesi mümkün mü? Oy verdiğiniz iktidar ne ile övünüyor. Bu sene 500 bin otomobil satın almışız Türkiye olarak. Bununla övünüyor. Kim yapmış onları? Elin gavuru, onunla övünüyor. Saadet Partisi iktidarında 500 bin ithal araba almakla övünmeyeceğiz, senede en az 1 milyon araba üretip satmakla övüneceğiz inşallah. Şimdi yerli otomobil yapacak yiğit arıyoruz diyorlar. Bre gafiller, aradığınız yiğitler bu meydandadır. Milli görüşçüler, alperenler, mücahitlerdir. İktidar sahiplerine ve muhalefettekilere sesleniyorum; Milli görüş iktidara gelmeden, milli iktidar kurulmadan, bırakın otomobil yapmayı, bir otomobilin bir tek tekerini bile yapamazsınız. Siz ancak mevcutları satarsınız. Bizden sonra fabrika adına, işsizlere iş adına, çakılı bir çivi, bir duvar göremezsiniz. Bizim kurduğumuz milli tesisleri, haraç mezat bir kısmını eşe dosta, bir kısmını yabancılara sattılar. Çünkü bunlar mirasyedilerdir. Miting meydanlarında süslü kelimelerle milleti kandırmaya çalışıyorlar. Yeni Türkiye'yi kuracaklarmış. Ben diyorum ki; Beyler yeni Türkiye'yi, yakınının hakkına değil, yetim hakkına sahip çıkanlar kurabilir. Yeni Türkiye'nin milletin inancı ile makara yapanlar değil, milletin değerlerine sahip çıkanlar kurabilir. Yeni Türkiye'yi dürüst, şeffaf, şaibesiz olanlar kurabilir. Yeni Türkiye'yi gencecik yiğitleri açlıktan kıvranırken, 1 milyar 200 milyon lira harcayıp saray yapanlar kuramaz. Yeni Türkiye'yi Anadolu'yu fabrikalarla donatanlar kurabilir."

  DİYANETTEN ELİNİZİ ÇEKİN

  İktidar ve muhalefetin son günlerde kısır bir gündem peşinde olduğunu belirten SP Lideri Kamalak, "Maalesef ki Sayın Cumhurbaşkanımız da bu polemiklerde başrol oynamaya başladı. Önceki gün, müjde vereceğini açıkladı. Biz de zannettik ki yıllardır ihmal edilen din görevlilerinin, maaşına zam yapılacak, imamların, Kuran kurusu hocalarının özlük hakkı düzeltilecek. Kadrosuz imam hatiplere kadro verilecek zannettik. Ne çıktı müjdeden. Son model zırhlı bir makam aracı. Sivas'tan sesleniyorum; Çekin elinizi Diyanetin üzerinden. Diyanet bu miletin en güzide kuruluşu, göz bebeğidir. Kirli polemiklerinize bu güzide kuruluşu alet etmeyin" diye konuştu.

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •