AVM DEĞİL FABRİKA YAPACAĞIZ

Milli İttifak’ın Başkent Ankara Adayı Gazeteci Mustafa Yılmaz, referanslarının Milli Görüş iktidarları dönemleri olduğunu belirterek “13 yıllık AK Parti iktidarında fabrika değil alışveriş merkezi AVM yapıldı, patriot dikildi. Biz ise gene fabrika yapacağız” dedi.
Tecrübeli Gazeteci Mustafa Yılmaz, Başkent Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı olduğu Milli İttifak’ı “siyasete düşmüş bir cemre” olarak tanımladı. Yılmaz “Nasıl toprağa, suya cemre düşüyorsa Milli İttifak da siyasete düşmüş bir cemredir” dedi.

SEÇİMİN KAZANANI BU BİRLİKTELİKTİR

Habervaktim gazetesini ziyaret eden SP-BBP ortak listesinin Başkent Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Gazeteci Mustafa Yılmaz, Milli İttifak’ı şöyle anlattı: “Toplumun bu kadar kutuplaştığı bir dönemde aynı hissiyatları paylaşan iki partinin bir araya gelmesi kutuplaşmaları önleme noktasında mühim bir şey. Seçim sonuçları ne olursa olsun bu seçimin kazananları bu birlikteliği gerçekleştiren yani samimiyet ve değerler üzerinden birliktelik inşa eden Milli İttifak’tır. Çünkü bu birlikteliği gerçekleştiren Saadet ve Büyük Birlik Partisi toplumun temiz vicdanını temsil ediyor. İki partinin de kurucu liderleri toplumda düşmanları tarafından bile saygıyla, vatanseverlikle, hizmetleriyle, ilkeli duruşlarıyla ön plana çıkmış kişiler. Necmettin Erbakan ile Muhsin Yazıcıoğlu bugün toplumun derhal tamamında kabul görmüş iki önder ve bu iki liderin misyonlarını temsil eden iki parti bu anlamda toplumun temiz vicdanını temsil ediyor. Kişisel menfaatleri, siyasi beklentilerin değil milletin menfaatlerinin ön planda tutulduğu bir ittifak olarak ön plana çıkıyor.”

MİLLET İTTİFAK ÜZERİNDEN MESAJ VERECEK

Yılmaz, bu açıdan bakıldığında halkın bu seçimlerde Milli İttifak üzerinden bir mesaj vereceğini ifade ederek “Çünkü bizim milletimiz gerçekten basiretiyle, ferasetiyle, sağduyusuyla, aklı selimiyle her seçimde mühim mesajlar veriyor. O günün konjonktürüne müsait nerede bir kirlenme varsa, nerede bir yıpranma nerede bir aksaklık varsa ona karşı cevabını oyuyla ortaya koyuyor. Ben bu mesajın bu seçimde Milli İttifak’ın alacağı oylar üzerinden verileceğine inanıyorum. İnşallah Milli İttifak sandıktan beklenenin üzerinde bir sonuçla çıkacak ve Saadet Partisi’nin yer alacağı bir Meclis birçok yanlışın engellendiği yer olacak. Öfkenin, kutuplaşmanın değil kardeşliğin ve aklı selimin yargıç olduğu Meclis aritmetiği ortaya çıkacak diye düşünüyorum” dedi.

REFERANSIMIZ GEÇMİŞİMİZ

Referanslarının Refahyol ve Milli Görüş’ün ortak olduğu hükümetler dönemi olduğuna işaret eden Mustafa Yılmaz, 13 yıllık AK Parti iktidarında fabrika değil alışveriş merkezi AVM yapıldığını belirterek, “Bizim önceliğimiz saray değil, alışveriş merkezi AVM değil gene fabrika olacak” diye konuştu.

DAHA ÖNCE YAPTIK

Yılmaz’ın açıklamaları şöyle: “Bakın bir misal vereyim, bugün Niğde’de iki adet fabrika açılmış ikisi de Milli Görüş döneminde açılmış. Hem de koalisyon döneminde. Maalesef bu seçimde insanlar koalisyonla korkutulmaya çalışılıyor. Oysa o ruha sahip koalisyon olduğunda çok büyük hizmetler yapılabiliyor. Milli Görüş koalisyonları bunun en güzel örnekleridir. Yani bir kıyas yapacak olursak Milli Görüş’ün 74 koalisyonunda örneğin Kıbrıs Barış Harekatı yapıldı. Bütün dünya karşı çıkmasına karşın 6 saatte Kıbrıs’a girildi. Bizim nihai dönemdeki en büyük başarımızdır memleket olarak. Ama bakıyoruz 13 yıllık bir başına iktidar döneminde askerimizin başına çuval geçirildi. Süleyman Şah türbesinin yerini değiştirmek zorunda kaldık.”

FÜZE DEĞİL FABRİKA DİKECEĞİZ

Yılmaz şöyle devam etti: “Yine Milli Görüş’ün içinde yer aldığı D-8’ler gibi yüzyılın en büyük hariç politik açılımı harekete geçirildi. Ama 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde maalesef hariç politikada herhangi bir başarıdan laf etmek olası değil çünkü hariç politikada İslam dünyasının durumu ortada. Bugün Türkiye’de 22 adet NATO üssü mevcut. Biliyorsunuz Kürecik, Kahramanmaraş, Adana buralara patriot füzeleri yerleştirildi. Şunu deyoruz, biz geldiğimizde roket üstleri değil fabrikalar kuracağız. Bu bir öncelik meselesi. Sizin dadamınız açken, milyonlarca genciniz işsizken, üniversite mezunu çehre binlerce genciniz kahve köşelerinde işsiz bir şekilde otururken siz önceliğini saray olarak kuramazsınız. Bizim önceliğimiz saray yapmak değil evvel fabrika kurmak olacak, evvel gençlerimizi iş sahibi yapmak olacak. İlk buna öncelik vereceğiz.”

BU BESMELE MESELESİ

“Erbakan hocamızın ifadesiyle 'bu besmele meselesi', besmeleyi çektiğiniz vakit o ruha sahipseniz, o heyecana sahipseniz yapamayacağınız şey yok. Türkiye’nin çözülmeyecek meselesi yok. Sadece işin ehline verilmesi ve iman varsa olanak vardır anlayışıyla gerçekten öyle bir şeye inanıyorsanız imkanları oluşturursunuz. Milli Görüş bunu defalarca ispat etmiş, yapılamaz denilen birçok hizmeti yapmıştır. Biz Saadet Partisi iktidarının 7 Haziran’dan sonra çok büyük hizmetlere imza atacağını düşünüyorum.”

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

Milli İttifak Başkent Ankara Milletvekili Adayı Mustafa Yılmaz, bugün Türkiye’nin en büyük sorununun ne olduğu konusunda ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bir 40 yıllık hatta 45 yıllık siyasi sürecimizde en esas sloganımız ahlak ve maneviyattı çünkü bu iki kavramı oturtmadığınız vakit üzerine bir şey inşa etmeniz olası değil. Önce ahlaklı olunacak, bunun ne demek olduğu bugünlerde daha iyi anlaşılıyor.”

ONUN OLDUĞU YERDE YOLSUZLUK OLMAZ

“Çünkü ahlak ve maneviyat olduğu yerde yolsuzluk olmaz, ahlak ve maneviyat olan yerde rüşvet olmaz, ahlak ve maneviyat olan yerde haksızlık ve zülüm olmaz bu yüzden evvel ahlak ve maneviyat. Ahlak ve maneviyat derken şunu kastediyoruz, bu dünyanın bir de diğer tarafı mevcut. Yani bu dünyada yaptığınız her şeyden hesaba çekileceğiz. Ahirette hesap verme korkusu olan insanlardan ne ülkesine ne milletine ziyan gelmez.”

ARİSTO’YU MU OKUTACAĞIZ GAZALİ’Yİ Mİ?

“Bugün dindar nesilden bahsediliyor fakat bunun altını doldurmada sıkıntı yaşanıyor. Mesela Milli eğitim politikaları, aynı iktidar olmasına karşın 5 bakan değişmiş 5’inin de üzerinde durduğu şey imtihan sayısı, biri söylemiş 5 olsun, biri söylemiş 3 olsun, biri söylemiş yine bir olsun. Oysa esas örneğin şu, sen bu ülkenin çocuklarına hala Aristo'yu mu okutacaksın yoksa Gazali'yi mi okutacaksın bu ülkenin çocuklarına, Galileo mi yoksa El Burini'yi mi okutacaksın? Biz istiyoruz ki kendi değerleri üzerinden bir eğitim sistemi oluşturalım.”

ÇOCUKLARIMIZ SULTAN FATİH OLMAK İSTEMELİ

“İşte televizyon programlarına bakıyorsunuz. Bu ülkenin özüne, mayasına müsait diziler değil tam olarak toplumu bozmaya yönelik onun için biz istiyoruz ki yapılan araştırmalar mevcut. Çocuklara büyüdüğünde kim olmak istersin sorularına: ‘Acun Ilıcalı, Polat Alemdar olmak istiyorum’ söylüyor. Siz öyle bir eğitim sistemi getirmelisiniz ki öyle bir diziler yapmalısınız ki bu çocuklar Fatih Sultan Mehmet, bir Necmettin Erbakan bir Mehmet Akif olmak istesin. Ama bakıyoruz yabancı Justin Bieber için kendini yırtan bir kuşak ortaya çıkıyor. Burada ağırbaşlı problemler mevcut. Bu işin temeli eğitime dayanıyor. Eğitim düzeldiğin de adam düzelecek adam düzeldiğinde her şey düzelmiş olacak. İnşallah esas konularımızdan biri de bu olacak.”

BAŞÖRTÜSÜNÜ KAZANDIK TESETTÜRÜ KAYBETTİK

Mustafa Yılmaz, başörtüsü konusunda da nihai derece enteresan bir değerlendirmede bulunarak “Başörtüsünü kazandık fakat tesettürü kaybettik” dedi. Yılmaz “Bugün başörtüsü maalesef aksesuar gibi algılanmaya başlandı. Bu çok yanlış. Burada aslolan tesettürdür. Başörtüsü tesettürün bir parçasıdır. Tesettür örtmek, gizlemek, saklamaktır. Ama bugün tam aksine aksesuar gibi, ticari malzeme gibi gösteriliyor ve görülüyor. Burada dikkatli olup özden sapmamak lazım. Yoksa aksesuardan öteye geçmez” diye konuştu.

HABERVAKTİM VE VAHDET ÇOK BAŞARILI

Yılmaz’a, yıllardır Ankara’da gazetecilik yapan biri olarak, medyanın bugün içinde bulunduğu durumu nasıl değerlendirdiğini de sorduk. Cevabı şöyle oldu: “Medya güç ve stresli bir sektör. Burada çalışanların iş garantileri yok, bir de medyanın holdinglerle, kapital sahipleriyle ve iktidar nimetleriyle beslendiği bir ortamda bilhassa Habervaktim’in, Vahdet Gazetesi’nin üstlendikleri rolü vurgulamak istiyorum. Gerçekten gazetecilik yaparak ayakta durmaya çalışan sırtını herhangi bir holdinge herhangi bir kapital grubuna herhangi bir iktidar yandaşlığına dayamadan sadece ilkeler üzerinden ve sadece okurunun öz hassasiyetlerini dikkate alarak ayakta duran ve bu anlamda gerçekten bir yol gösterici noktasında gazetecilik anlayışı ortaya koyuyorlar. Ben havuz medyası ya da cemaat medyası diye gruplandığı ve çok keskin çizgilerle kutuplaştığı bir dönemde Habervaktim’in, Vahdet’in ortaya koyduğu başarıyla ve her şeye karşın ortaya koyduğu yayın anlayışıyla bir misal teşkil ettiğini düşünüyorum. Bunu içten olarak diyorum. Çünkü titizlikle takip ediyorum herhangi bir yere angaje değil, her vakit doğru bildiğini dile getiriyor. Ben bu cin gazetelerin sayılarının artmasını ve tirajını artmasını istiyorum.”

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Yılmaz nihai olarak şunları söyledi: “Sonuçta hepimiz kardeşiz aynı gemide yok alıyoruz. Bu ülkede herkesin farklı düşüncesi, farklı dili olabilir fakat şunu unutmamamız gerekir ki hepimiz aynı gemideyiz. Bu gemi battığında hepimiz batacağız. Bunun farkında olmamız lazım. Onun için bu gemide delik açmanın değil de mevcut olan problemleri çözmenin mücadelesini vermek zorundayız. İnşallah medya bu sorunlarını çözer ve bu kutuplaşmalar nihai bulur. Herkesin esas referansı ulus olur. Zaten milleti referans aldığınızda çözülmeyecek problem yok diye düşünüyorum.”

Vahdet / Habervaktim