'Onlar sorun üretir, Saadet çözer'
Saadet Partisi Edirne Milletvekili Adayı Ali Demirkıran, vatandaşların geleceklerinden kaygılı olduklarını söyledi.

Saadet Partisi Edirne Milletvekili Adayı Ali Demirkıran, vatandaşların geleceklerinden kaygılı olduklarını söyledi.


Saadet adayları Demirkıran ve Seçkin Öztürk, seçim çalışmaları programı çerçevesinde Uzun-köprü esnafını ziyaret etti. Demirkıran, “Hiçbir devlet yatı-rımının bulunmadığı, sahipsiz-likten dolayı tarımın gerilediği, yıllardır zehir akıtan Ergene nehrine hala bir çözüm getiril-mediğinden dolayı Uzunköprülü gençler iş için başka şehirlere göç ediyor” açıklamasını yaptı. Bütün bu olumsuzlukların piyasayı da menfi yönde etkilediğine işaret eden Ali Demirkıran, “İşletmeler, dükkânlar kapanıyor. Esnaf siftahsız dükkân kapattığından dert yanıyor” dedi.

AKP'nin 13 yıldır laf ürettiğini söyleyen Demirkıran, “Bir zamanlar tertemiz akan Ergene'de balıkçılar balık tutup satarak ekmek parası kazanırlarken şimdi zehir akıyor. Tüm çevre ve ovanın geleceği tehlikede. Saadet Partisi'nin iktidara geldiğinde Ergene nehrinin temizlenmesi için acil eylem yapıp Ergene ovasını yok olmaktan kurtaracağız. Stratejik bir sektör olan tarım ve hayvancılık konusunu yeniden masaya yatıracağız. Tarımsal destek fonu oluşturacağız. Bu kapsamda çiftçiye mazotu 1 TL'den vereceğiz. Yerli tohum üretimini teşvik edeceğiz. Gübre konusunu yeniden ele alacağız. Tarımda teknoloji kullanımını yaygınlaştıracağız. Verimliliği artıran ve toprağı koruyan sulama yöntemleri uygulayacağız. Organik tarım yaygınlaştırılacak ve desteklenecektir. AB'nin dayatmasıyla tarım ve hayvancılıkta uygulanan kotalar, sınırlamalar yeniden düzenlenecektir” müjdesini verdi.

Saadet Partisi iktidarında, verimli tarım arazilerine sahip Uzunköprü'de çiftçinin emeğinin karşılığını alınca göçün de duracağını söyleyen Demirkıran, “Böylece piyasada bir canlanma meydana gelecek ve esnafımız dükkân kapamayacak. Uzunköprü ayağa kalkacak. İşte Milli Görüş budur. Bize kimse 'kaynak nerede' sorusunu sormuyor. Çünkü biz daha önce de yaptık. Halkımız bizi iyi bilir. 'Onlar sorun üretir, Milli Görüş çözer” dedi.