+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Giresun’da Milli İttifak mitingi

 1. #1

  Giresun’da Milli İttifak mitingi

  'Milli görüş meclise giremeyecekse seçimin manası yok'


  Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, "Milli görüş meclise giremeyecekse bu seçimi yapmanın bir manası yok. Meclise yeni bir nefes lazım. Bu nefes ve heyecan hiç şüphesiz milli iktidarı temsil eden saadet ruhudur" dedi.


  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Osmanağa Meydanı'nda düzenlenen "Milli ittifak" mitinginde yaptığı konuşmada, Saadet Parti'sinin 7 Haziran seçimlerinin ardından meclise girememesi halinde ülkede hiçbir şeyin değişmeyeceğini söyledi.
  Milli ittifakın meclise girmesi halinde Türkiye'de nelerin değişeceğinin net bir şekilde görüleceğini anlatan Kamalak, "Eğer milli görüş meclise giremeyecekse bu seçimi yapmanın bir manası yok. Ne olacak? Mecliste dört parti var. Al birinden üç beş milletvekili ötekine ekle. Öbüründen çıkar üç beş milletvekili diğerine ekle. Sizlerin alın terinize değer mi kazandıracak?" diye sordu.
  Türkiye'nin önünün açılması için milli görüşün mutlaka mecliste yer alması gerektiğini savunan Kamalak, şöyle konuştu:

  "Şu anda meclise yeni bir ruh lazım, meclise yeni bir nefes lazım. Bu yeni nefes ve heyecan hiç şüphesiz milli iktidarı temsil Saadet ruhudur. Buradan haykırıyorum, keramet yönetim biçiminde değil, üretim biçimindedir. Ekonominiz güçlüyse işçiniz, genciniz çalışma imkanı bulabiliyorsa paranız güçlüyse sanayiniz güçlüyse dünyada ancak o zaman sözünüz geçerli olabilir. Bu işler zihniyet işidir, zihniyet değişmedikçe bu işler değişmez. İşte önümüzde 7 Haziran'da bu zihniyeti değiştirmek için önemli bir imkan doğmaktadır. Milli ittifakı, Saadet Partisi'ni meclise göndereceğiz inşallah. İşte o zaman her şeyin nasıl değiştiğini göreceksiniz."
  "Emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız"

  Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise Türkiye'de adaletsiz sistemi ortadan kaldıracaklarını ifade etti.

  Her alanda yapılan bütün haksızlıkların hesabını soracaklarını vurgulayan Destici, vatandaşlardan meclis yolunda kendilerine destek vermelerini istedi.
  Huzur içinde yaşanabilinecek bir Türkiye sözü verdiklerini belirten Destici, şu ifadeleri kullandı:

  "Biz diyoruz ki asgari ücretliden hiç vergi almayacağız. Aynı zamanda asgari ücreti açlık sınırının üstü olan bin 500 liraya yükselteceğiz. 11 milyon emeklimizin 8 milyonu açlık sınırının altında yaşıyor. Asla yaşatmayacağız, derhal gelir gelmez maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız. Onların yanında tüm memurlarımıza bayramlarda çift maaş vereceğiz. Bizim milletimize sözümüzdür asla evsiz kimse kalmayacak. Her yıl 100 bin kişiye bedava ev vereceğiz. 12 milyon ev hanımına her ay 300 lira vereceğiz. Yine çocuk başına 100 lira destek vereceğiz. Öğrencilerimize her gün öğlen yemeği vereceğiz ve servisler ücretsiz olacak. Üniversite de okuyan öğrencilerimizden harç almayacağız. Öğrencilerimize kredi değil, karşılıksız burs vereceğiz."

 2. #2
  GİRESUN’DA MİLLİ İTTİFAK MİTİNGİ


  Giresun’da düzenlenen Milli İttifak Mitingi’nde Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve büyük birlik partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici halka seslendi.

  Giresun Osmanağa Meydanı’nda düzenlenen mitingde ilk konuşmayı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yaptı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Başbakan ‘iktidar olamazsam bırakırım’ diyor. Biz de diyoruz ki 2011 yılında aldığım oyu alamazsam bırakırım diyebil de delikanlılığını görelim. Size soruyorum tarafsız olması gereken cumhurbaşkanı tarafsız olabiliyor mu? Cumhurbaşkanı makamına saygı gösterilmesini istiyor. Adil tarafsız olarak önce kendin makamına saygı göstereceksin. Sanki Ak Parti’nin Genel Başkanı Davutoğlu değil de Erdoğan. Başbakan ise çok kötü bir taklitçi. Hoca olan sizsiniz. Bırak başkaları sizi taklit etsin. Siz kendiniz olun. Başkası olma kendin ol” dedi.

  AK Parti iktidarında Giresun’un gerilediğini de ileri süren Destici, “AK Parti İktidarında esnaf, çiftçi, sanayici kaybetti. Herkes gibi Giresun’da kaybetti. Giresun’un nüfusu 12 yılda 500 binlerden 400 binlere düştü. Seka gibi önemli bir istihdam alanı kapatıldı. Fiskobirlik iflasa sürüklendi. AK Parti Giresun için liman, çevre yolu dedi ama nerede. Havaalanı açmakla milleti kandıramazsınız, Giresun iş bekliyor aş bekliyor. 7 Haziran Genel Seçimlerinde bunların hesabı sorulmalıdır” dedi.
  SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ise “AK Parti’nin bir sloganı var; ‘Onlar konuşur AK Parti yaparmış’. Hadi oradan. Asıl Milli Görüş yapar siz satarsınız. bugüne kadar yapılan bütün fabrikaların temelinde Milli Görüş’ün alın teri vardır. Giresun’a dahi var olan fabrikalar satılmadı mı, peşkeş çekilmedi mi? AK Parti’nin yaptığı sadece polemik yaparak Gündemi değiştirmek. Şimdiki gündem ise başkanlık tartışmasıdır. Yaptıkları tek şey meydanlarda slogan atmak. ‘Güçlü Türkiye’ diyorlar. Hemen hemen her yer güçlü Türkiye lafları ile donatılmış. Açık söylüyorum. İslam Birliği’ni ağzına alabiliyor musun ondan haber ver. NATO istiyor diye füze üssü kurularak güçlü Türkiye kurulamaz. Sen NATO değil de İslam Barış Gücü diyebiliyor musun bana ondan haber ver. Fransızların emrine altı savaş gemisi verip Kaddafi’yi linç ettirmekle güçlü Türkiye kurulamaz. Rabia işareti yapmakla güçlü Türkiye kurulabilir mi. Slogan atılarak büyük Türkiye kurulamayacağı gibi saraylar yaptırarak da kurulamaz. Tarih boyunca yapılan tüm saraylar yükselişin değil çöküşün habercisi olmuştur” dedi.

  Eleştirilerinde CHP’yi de hedef alan Kamalak, kendilerinin 14 yıl önce tartıştıkları projelerin CHP’nin yeni söylemlerle gündeme getirdiğini ileri sürdü. Kamalak, “CHP’nin başörtüyle uğraşmaktan vazgeçip proje üretmeye çalışmasını alkışlıyorum. Biz 40 yıldır ‘Yaşanabilir bir Türkiye’ diyoruz, onlar bugün ‘Yaşanacak bir Türkiye’ diyor. Türkçe’ye bile uygun değil. Bizim 14 yıl önce meclise getirdiğimiz emekliye yılda iki ikramiye önergemizi CHP bugün seçim vaadi diye açıklıyor. Yine biz 7 bölgede cazibe kent kuracağız demişiz CHP bugün mega kentten söz ediyor. Bunlar kopya ile olmaz. Önceden bir taklitçimiz vardı AK Parti bugün bir de kopyacımız oldu CHP’dir. Kopya çerken cezalandırılır fakat biz teşekkür ediyoruz” dedi.
+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •