Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: Selam olsun Bekaroğlu'na

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, "Biz 40 yıldır ne diyoruz, 'yaşanabilir bir Türkiye'. Peki, Cumhuriyet Halk Partisi CHP bu seçimde ne söylüyor, 'yaşanacak Türkiye'. Bizim 40 yıldır söylediğimizi almış, olduğu gibi kopya etmiş. Merak etmeyin, kopyayı vereni de biliyoruz. Selam olsun Bekaroğlu'na"
Facebook'ta Paylaş Tweetle Google+ Paylaş LinkedIn'de Paylaş
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: Selam olsun Bekaroğlu'na

RADİKAL-Milli İttifak liderleri Sakarya'da düzenlenen mitingde konuştu. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin partilerinin seçim vaatlerini kopyaladığını iddia ederek, "Biz 40 yıldır ne diyoruz, 'yaşanabilir bir Türkiye'. Peki, Cumhuriyet Halk Partisi CHP bu seçimde ne söylüyor, 'yaşanacak Türkiye'. Bizim 40 yıldır söylediğimizi almış, olduğu gibi kopya etmiş. Merak etmeyin, kopyayı vereni de biliyoruz. Selam olsun Bekaroğlu'na" dedi.

Kamalak, Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yapılacak seçimin Türkiye için çok mühim olduğunu belirtti.Mevcut iktidarın ülkeyi kaosun içerisine sürüklediğini öne süren Kamalak, "İslam ülkeleri tarihte olmadığı kadar perişan. Her yerde gözyaşı ve kan mevcut, yüzyılın en büyük insanlık dramı yaşanıyor. Ateş kapımıza dayandı fakat bunların yaptığı bir şey, meydanlarda slogan atmaktan ibarettir. Ne söylüyorlar örneğin? 'Güçlü Türkiye' söylüyorlar. Sen İslam Birliği'ni ağzına alabiliyor musun? Ondan haber ver" diye konuştu.
Kamalak, iktidara geldiklerinde fabrikaların, gençlerin çalışacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Şimdi fasıla sıra çıkıp milleti kandırabilmek için 'yerli araba yapacak yiğit arıyoruz' söylüyorlar. Biz, buradan haykırıyoruz. Beyhude yorulmayın, Milli Görüş iktidara gelmeden, Saadet Partisi iktidar olmadan bırakın araba yapmayı, siz emin olun taksin tekerini bile yapamazsınız. Çünkü aradığınız yiğitler Milli Görüşçü, alperen, mücahit ve şu meydanı dolduran yiğitlerdir. Buraya geleceksiniz."
İktidarın başkanlık sistemiyle her şeyin düzeleceğine inandığını ifade eden Kamalak, sözlerini şöyle sürdürdü:
"O vakit beraberce soralım; siz 13 yıldır iktidardasınız, asgari ücreti iki katına çıkarmak istediniz de parlamenter sistem mi engelledi? İşçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam vermek istediniz de parlamenter sistem mi engel oldu? Sakaryalı işsiz gençlerimize çalışacak fabrikalar kurmak istediniz de bu sistem mi engel oldu? Özü şu; biz diyoruz ki 'keramet idare sisteminde değil, üretim sistemindedir. Ekonominiz kuvvetli, paranız kıymetli, sanayiniz kuvvetliyse dünyada bir yeriniz, geçerli bir itibarınız, sözünüz mevcut demektir.' Bu işler zihniyet meselesidir, zihniyet değişmedikçe icraat değişmez. İşte 7 Haziran'da bu zihniyeti değiştirebilmek için önünüze çok mühim bir fırsat geliyor. Milli ittifakı, Saadet Partisi'ni Allah'ın izniyle TBMM'ye göndereceğiz."
Kamalak, Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin Saadet'in seçim vaatlerini kopyaladığını iddia ederek, "Biz 40 yıldır ne diyoruz, 'yaşanabilir bir Türkiye'. Peki, Cumhuriyet Halk Partisi CHP bu seçimde ne söylüyor, 'yaşanacak Türkiye'. Bizim 40 yıldır söylediğimizi almış, olduğu gibi kopya etmiş. Merak etmeyin, kopyayı vereni de biliyoruz. Selam olsun Bekaroğlu'na. Ama gene Bekaroğlu kardeşimiz, gayet iyi bilir ki bu işler öyle kopya çekmekle falan olmaz. Bu işleri yapmak için bilinç, aşk, ulus sevgisi, heyecan ve iman lazım" değerlendirmesinde bulundu.

DESTİCİ: MİLLİ İTTİFAK ENGELLENEMEYECEK


Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de Milli İttifak'ın engellenemeyeceğini, siyaseti şahsi ve parti çıkarları için değil ülkesi, milleti ve inandığı değerler uğruna yapacağını söyledi.
Genel seçimlerin hem memleket hem ulus hem de Türk-İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının bitmesinin, barış ve kardeşliğin sağlanmasının teminatı olacağını dile getiren Destici, şöyle konuştu:
"İslam dünyasını, barışa, huzura ve sükuna erdireceğiz Allah'ın izniyle. Mısır'ın eski cumhurbaşkanı Mursi kardeşimiz, sen üzülme! Allah seninledir, Allah bizimledir. Gerçek dostların ve dua edenler, bu meydandadır. İnşallah bu meydanların duası, senin ve tüm Müslümanlar'ın kurtuluşuna vesile olacaktır. Milli İttifak'ın iktidarında, hem İslam dünyasında hem de Türk dünyasında ve tüm mazlumlarla kucaklaşacağız ve zalimleri bu ülkelerin başından hep beraber göndereceğiz inşallah. İnanmadığımız, yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemedik, söylemeyeceğiz."
"Halkların Demokratik Partisi HDP eşittir, Terör Örgütü PKK" diyen Destici, "Halkların Demokratik Partisi HDP'ye rey vermeyi düşünenler, şunu unutmasınlar, Halkların Demokratik Partisi HDP'ye rey vermek demek, Terör Örgütü PKK'ya rey vermek demektir, Terör Örgütü PKK'nın geçmişte yaptığı her zulüm, kan, hainlik ve bölücülüğün bedelini üstlenmesidir. Onların gelecekte yapacaklarına da ortak olmuş olursunuz. Aklınızı başınıza alıp kendinize gelin, işte burada tertemiz, pırıl pırıl, imanlı, inançlı, doğru kadrolar, Milli İttifak kadroları. Oyunuzu buraya vereceksiniz ve hep beraber Milli İttifak'ı kuracağız Allah'ın izniyle" şeklinde konuştu.