Saray değil, fabrika yapacağız

MİLLİ İTTİFAK’TAN MİLLETVİKİLİ ADAYI OLAN MİLLİ GAZETE ANKARA TEMSİLCİSİ MUSTAFA YILMAZ, SEÇMENİN ‘İTTİFAK’ ÜZERİNDEN İKTİDARA MESAJ VERECEĞİNİ

7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere sayılı günler kala, siyasi partiler ve adaylar da seçim çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda.
Bu seçimde ‘gazeteci’ kökenli adayların sayısı dikkat çekerken, Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz da milletvekili adayları arasında. Saadet ile BBP’nin kurduğu ‘Milli İttifak’ın Ankara 2. Bölge 5. sırasından aday olan Yılmaz, Milli İttifak’ı ‘siyasete düşmüş bir cemre’ olarak niteliyor. Mustafa Yılmaz, “Üreten ekonomiye geçilecek, saray değil fabrika yapılacak, çok net. Bizim iktidarımızda saray değil gençlerin çalışacağı fabrika yapılacak. Uçaklar, makam araçları değil madenciler ölmesin diye yaşam odası yapılacak. AKP’nin ilk 6 yılı için bir Süleyman sultandan bahsedeceksek, maalesef ikinci 6 yıl Hürrem Sultan’a, yani sorun çözen bir iktidardan sorun üreten bir iktidara dönüşmüştür.” diyor.
BÖYLE ZULÜM 28 ŞUBAT’TA YAŞANMADI
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Gazetecilik bölümü mezunu olan Mustafa Yılmaz, şehir muhabirliğinden başladığı Milli Gazete serüvenini halen Ankara temsilcisi olarak sürdürüyor. Milli Görüş partilerine başkanlık yapmış merhum Necmettin Erbakan dahil bütün liderlere basın danışmanlığı yapan Yılmaz, 28 Şubat sürecinde bile basına bu kadar baskı olmadığını vurguluyor. Yılmaz, “28 Şubat’ta Çevik Bir’le ilgili bir haberden dolayı dava açıldı, yargılandım. Ama bana ne bir telefon geldi, ne bir baskı oldu. Şu anda maalesef iktidar medyası gerçeklerin örtülmesi için mücadele veriyor. Bazen iktidarın imkanları ve nimetleri sunularak bazen de baskıyla medya susturuluyor, yandaş hale getiriliyor.” diyor.
SEÇMEN ‘İTTİFAK’LA MESAJ VERECEK
Milli Gazete temsilcisi, Saadet ve BBP ittifakını ‘sandık sonuçları ne olursa olsun bu seçimin kazananı’ olarak görüyor. Toplumun ve siyasetin bu kadar kutuplaştığı bir ortamda iki partinin kucaklaşarak bir araya gelmesinin önemine dikkat çeken Yılmaz, havaya, suya, toprağa düşen cemrelere atıf yaparak “Bu Milli İttifak da siyasete düşmüş bir cemredir.” nitelemesinde bulunuyor. Her iki partinin de sicili itibarıyla tek bir şaibesinin olmadığını hatırlatarak, bu ittifakın toplumun temiz vicdanını temsil ettiğine inanıyor. Bu seçimde milletin ‘Milli İttifak’ üzerinden mesaj vereceğine inanıyor.