'Çözüm de ilaç da Saadet iktidarı'

Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayı Ali Demirkıran, iki gün boyunca Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilatı yöneticileri ile birlikte, Keşanlı esnafla beraber oldu.


Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayı Ali Demirkıran, iki gün boyunca Saadet Partisi Keşan İlçe Teşkilatı yöneticileri ile birlikte, Keşanlı esnafla beraber oldu. Yüzlerce esnafı işyerinde ziyaret ederek dertlerini dinleyen Demirkıran, “Keşan esnafı 'çalışarak batıyoruz'diyor” açıklamasını yaptı.
“Üreten de, esnaf da, tüketen de dert yanıyor” diyen Ali Demirkıran, ülkemizin adeta bir ekonomik 'afat' yaşadığına vurgu yaparak, “Şu gerçek artık net bir şekilde görülüyor; Çiftçi de, işçi de, memur da, emekli de, esnaf da… Ülkemiz için tek çıkar yolun Saadet Partisi iktidarı ve Milli Görüş projeleridir” dedi. Demirkıran iktidara geldiklerinde yapacakları bazı projeleri şu şekilde açıkladı;
“Büyük ekonomik faaliyetler gerçekleştiren esnaf ve sanatkârları, ürettikleri katma değer ve istihdamları ile orantılı olarak, destekleyici tedbirler alınacaktır. Büyük yatırımcı ve üreticilerin KOBİ'ler için lokomotif olması sağlanacaktır. Ortak iş yapma kültürüne, sermaye birikimine ve gelir dağılımına olumlu katkıları açısından önem taşıyan kooperatifçilik geliştirilecektir. Ülke kaynaklarını ranta değil, üretime yönlendireceğiz. Esnafımızı korumak ve geliştirmek için gerekli tüm tedbirleri hiç vakit kaybetmeden alacağız. KOBİ'lerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri bizzat KOBİ'lerle birlikte takip edilecektir. Esnafımız ve KOBİ'ler için Ticaret ve Sanayi Odalarının daha etkin ve verimli projeler üretmesini teşvik edeceğiz; Koordinasyon ve Planlama Merkezleri oluşturarak verimli, etkili yatırım ve üretim modelleri geliştireceğiz.”
Açıklamasında, “Esnaf, Gençlik Kollarımızın 'siftahınız bizden olsun' projesinden çok memnun olmuş ve duygulanmışlar. 'Bu olay bize aslımızı hatırlattı' dediler” diyerek devam eden Demirkıran, daha sonra şunları söyledi: “Esnafın kimseye güveni kalmamış. 'Kime güveneceğim?' diye soruyor, bir esnaf kardeşimiz. Bir diğeri; '1974'ten beri bu piyasadayım. Çalışarak batıyoruz. Vergi kutsal görevimiz tabi ki vereceğiz. Ama Ülkede savaş mı var? Türkiye'de inekler süt veriyor. Arılar bal yapıyor. Tavuklar yumurta yumurtluyor. Bunlar kime gidiyor?' diye soruyor. Her köşe bucakta mantar gibi biten zincir marketler, tornavida takımından ayakkabıya; çoraptan, ete - süte satmadıkları bir şey yok. Ayrıca, piyasa Çin malları ile doldu. Artık zanaatkâr da kalmadı. Hal ve pazarcı esnafı da dert küpü. Can çekiştiklerini söylüyorlar. 'Türkiye gibi coğrafi şartlara sahip bir ülke taze soğan, marul bile ithal ediyor. Vergiler ise milletimizin kanını emiyor. Bu düzen mutlaka değişmeli!' diyor. Bir şoför ise; 'Mazot 4 TL oldu. Arabayı nerde boşa atacağız, hangi mahalleden girsek daha hesaplı olur diye hesap yapıyoruz. Türkiye'yi batırdılar, batırdılar' diyerek dert yanıyor. Evet! Keşan esnafından yükselen sesler böyle. Ama her problemin çözümü, her derdin ilacı var. Çözüm de ilaç da Saadet iktidarı!”