Saadetli aday haykırdı: Açlık grevindeki işçilerimizi kurtarın!

Bugün Dünya Çiftçiler Günüymüş Elalem çiftçilerden bahsederken Elazığımızda otuz dört çiftçi kardeşimiz ölüm orucunda ölümü bekliyor...


ELE BAYRAM; BİZE FİGAN !
Muhterem Kardeşlerim;
Bugün Dünya Çiftçiler Günü’ymüş… Elalem çiftçilerden bahsederken Elazığ’ımızda otuz dört çiftçi kardeşimiz “ölüm orucu”nda ölümü bekliyor. Onurlu bir hayat için Saray’lara seslerini duyurmalarının tek yolu “ölüm”. Çünkü bu memlekette gündeme gelmek için (malesef) ölmek gerekiyor.
Ama biliyoruz: Ergeç “Adil bir Düzen” kurulacak ve insanlar haklarını alacaklar… yeter ki: Umudunu Kaybetme !

HİÇ YEDİ GÜN AÇ KALDIN MI?
“Ölüm orucu” bir insanın gözümüzün önünde eriyerek ölmesidir. Sizden tekbir şey istiyor oysa : “insanca yaşamak, ya bir işe yerleştirilmek ya da tazminat alarak işine son verilmek”. Otuz dört kardeşimizin gözümüzün önünde ölmesine izin vermeyeceğiz.
“Hakk’ın olan bir Dünya” için “insanlık Onurunu” çiğnetmeyin ve Açlık grevindeki işçilerimizi kurtarın.


AÇLIK GREVİ: MAZLUMUN TEK ÇARESİ!
Bu gün yedinci gün…
Eyüp Bağları Sulama Birliği ve Kovancılar Sulama Birliği'nin 34 çalışanı, Cuma günü açlık grevi başlattı. Çünkü verilen sözler tutulmadı…
Bazı işçiler bugün hasteneye kaldırıldı… Diğerleri ise bir belirsizliğin içinde…
Tam altı yıldır bu belirsizliği yaşadılar. Haklarını almak için –belki birileri umursar diye- ölümü göze aldılar. “Lüks saraylara seslerimizi duyurabilir miyiz acaba” diye yemeği içmeyi bıraktılar…

ERBAKAN HOCA BUNA MÜSADE ETMEDİ HİÇ!
Bugün oradaydık. Çünkü Merhum Erbakan hoca düşüncesi ve inancı ne olursa olsun “ölüm orucu”nda insanların ölmesine müsaade etmemişti. Haklı isteklerini yerine getirmişti. O’nun öğrencileri olarak bu mücadelenin yanında yer alıyoruz ve söz veriyoruz: “Milli Görüş iktidarında ölüm orucunda hiçbir vatandaşımız ölmedi. Milli Görüş “İnsan Yaşatan Görüş” olarak mücadelesine devam edecektir.”
Mazlumun yanında yer almayan –sözde ve yandaş- Sendikalar!

Erbakan hocamız sizi mazlumun hakk’ını korumak için kurmadı mı? Erbakan hocamızdan utanmıyorsanız bari ölmek üzere olan işçilerimizden utanın! Çünkü “Sakın Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Fakat bunu korkudan gözlerin yerinden fırlayacağı bir güne erteliyor”.
Bizim sizden ve yandaşlarınızdan olmamızı da beklemeyin. Çünkü bizim yol işaretimiz şudur: “Sakın Zalimlere gönül vermeyin! Sonra size cehennem ateşi dokunur!”
Ne Zalim ol! Ne de Zulme boyun Eğ!
İnsanca bir yaşam için; Milli Görüş!
Musa Hacıbekiroğlu
Saadet Partisi Elazığ Milletvekili Adayı
milligazete.com.tr