"Herkes Milli Görüş iktidarının yolunu gözlüyor"

Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisinin oluşturduğu Milli İttifak Giresun'da seçim bürosu açtı.

Açılışta konuşma yapan SP İl Başkanı Ömer Öztürk mevcut hükümetin uygulamış olduğu politikaları eleştirerek 13 yıldır tek başına iktidarda olduklarını ama bir türlü muktedir olamadıklarını söyledi. Uygulanan politikaları fırdöndüye benzeten Öztürk ne taraftan güçlü bir rüzgar eserse o yöne doğru dönüldüğünü vurgulayarak Milli Görüş'ün şahsiyetli politikalarının esamasının bile okunmadığını söyledi.

Daha sonra konuşma yapan BBP İl Başkanı Mustafa Destici ise ilçelerde şimdiye kadar yapılan seçim çalışmalarının sonucunda Milli İttifak'ın artık baraj sorununun kalmadığını ve gümbür gümbür meclise gireceklerini ve iktidar olacaklarını söyledi. Meclise girince de vatandaşın arzuladığı ve istediği anlamda gerçek bir siyasi mücadelenin başlayacağını ve artık meclisin halkın iradesine göre politika üreteceğini vurguladı.

Seçim Bürosu açılışında konuşan milletvekili adayı Süleyman Tekbaş 13 yıllık AKP iktidarının icraatlarının, 11 ay iktidarda kalan Refah-Yol hükümetinin 11 aylık icraatları kadar etmediğini vurgulayarak; "AKP hükümetinin 13 yıldır uyguladığı icraatlar bizim refah-yol hükümetinin 11 ay boyunca uygulamış olduğu icraatlar kadar etmiyor. Görünen köy kılavuz istemezmiş. Bir kaç haftadır ilçelerimizi geziyoruz. Vatandaşın hali malum. Herkes Milli Görüş iktidarının yolunu gözlüyor. Şu anda bizim baraj sorunumuz yoktur. İnşallah 8 haziran sabahı mecliste olacağız, iktidar olacağız ve artık vatandaşımızın yüzü gülecek. Bizim iktidarımızda gerçek anlamda sosyal barışı ve kardeşliği yeniden tesis edeceğiz. Bizim iktidarımızda yolsuzluk diye bir kavram olmayacak ve siyaseti demokratikleştireceğiz, demokrasiyi toplumsallaştırcağız. Kamu yönetiminde liyakati ve ehliyat esaslarını hayata geçireceğiz. Rant ekonomisi ülkemizi yiyip bitiriyor. Rantiyecilere dur diyeceğiz ve her yıl ödenen 55 milyar tl. Faizi vatandaşımızın cebine aktaracağız. Bizim iktidarımızda çalışanın ve emeklinin yüzü gülecek. Tıpkı daha önce yaptığımız gibi. Şahsiyetli dış politika uygulayacağız. Tepeden inmeci yönetim anlayışına son vereceğiz. Çöpten ekmek toplayan insanların yaşadığı bir ülkede "İtibardan tasarruf olmaz" diyen bir zihniyeti asla kabul etmiyoruz. Biz bu zihniyetleri yıkmak için iktidara talipliyiz ve inşallah 8 haziran sabahı Milli Görüş zihniyetini iktidara taşıyacağız." dedi.